Cesta časem zpět do let osmdesátých. Sugar Hill Gang po 10 letech zpět v Praze

A je to tady zas. Živoucí legendy našeho žánru směrují do stověžaté. Po desíti letech se znovu objeví jedni z pionýrů hip hopu vůbec. Rap, který zná i tvůj otec. Skladby, kterých název si možná vybaví i tvá babička. Tohle vše živě a za hubičku? Ano!

Je to neuveřitelných 38 let, co vyšel největší hit kapely, Rapper's Delight. Notoricky známý beat nebo legendární hlášky, které zlidověli a byli recyklovány mnoha dalšími rapery zná snad každý, kdo ma uši. Big Bank Hank, Master Gee, Wonder Mike, Hendogg. Toť původní sestava Gangu, který založila překvapivě žena jménem Sylvia Robinson. Neskonalé díky této dámě.
Malo kdo však ví, že Big Bank Hank si vypujčil (čti ukradnul) texty od Grandmaster Caz-e. Když Caz a Flash slyšeli Rapper's Delight v rádiu, nemohli věřit svým uším. Avšak nechali Sugar Hill ať dále používá jejich text, jelikož to bylo poprvé v historií, kdy se povedlo rapu obsadit jakékoliv příčky v komerčním éteru. A tak se zrodila legenda, která dnes čítá miliony prodaných výlisků a pět studiových alb.

Co na tom, že poslední album má téměr 20 let? Kluci pořád jedou bomby, jak kdyby mikrofon nikdy neodložili. Co na tom, že poslední album bylo pro děti? Jsou přeci budoucností nás všech. Ale o budoucnosti tenhle koncert rozhodně nebude. Vydejte se v prostorách pražského Rock Café na cestu minulostí, kde na vás dýchne historie přímo z pódia. Bohužel, zmiňovaný Big Bank Hank nás v roce 2014 opustil. Zbytek sestavy však jede show dál a vy máte unikátní možnost je vidět živě. Naposled zde byli v roce 2007, tedy celých 10 let zpátky. A příště? Příště možná už nebude, protože čas je neúprosný a nečeká na nikoho.

A na nikoho bys neměl čekat ani ty a přijít již 15. května do Rock Café v Praze, kde se Sugar Hill Gang zmocní pódia. Kapacita klubu je limitovaná, takže s koupi lupenů neváhej! Udělat tak můžeš přímo v pokladně Rock Café, nebo online přes portál GoOut.cz. A to za příjemných 430kč v předprodeji a za rovné pětikilo na místě. Celá akce běží samozřejmě i na sociálních sítích a ty můžes horké novinky sledovat zde.

A kdo ví? Možná, když vydržíš a budeš bedlivě sledovat naše webovky, dočkáš se i soutěže o lupen a uvidíš Sugar Hill úplně zdarma! Stay tuned!

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná