Cars And Trains vystoupí dnes v Praze, poté i v dalších městech

Už potřetí se v Praze představí Tom Filepp neboli Cars and Trains. Multiinstrumentalista a snílek z Portlandu si tentokrát coby předkapelu přiveze další pozoruhodnou akvizici labelu Circle Into Square – další jednočlenný projekt Big Pauper.

Zatímco Cars and Trains nabízí jemné předivo akustických zvuků a jemných elektronických podkladů, Big Pauper je hypnotickou a futuristickou směsí zvuků s vizuálním doprovodem. Cars and Trains letos vydal na vinylu reedici svého prvního alba „Rusty String“ z roku 2007 a v Praze zahraje tentokrát v Kavárně Potrvá. Dvojice ale v Česku absolvuje více koncertů.
 
Zvuk Cars and Trains, to jsou folkové melodie, glitch podmazy, nenápadný beaty a lo-fi syrovost. Přestože většina Fileppových kolegů z Fake Four / Circle Into Square (Astronautalis, Ceschi, Bleubird, Sole, Busdriver) se prosazuje na poli „alternativního hip hopu“ – nebo jak tomu chcete říkat – desky Cars and Trains jsou o něco intimnější a písničkovější. Čerpají inspiraci z Why? stejně jako ze Sebadoh a poslední album „We Are All Fire“ překvapuje magickou atmosférou. 
 
„Když jsem byl mladej, byl jsem ve spoustě metalovejch a HC kapel. Měl jsem dlouhý vlasy a nosil černý trika, všechny tyhle věci,“ popisuje Filepp svojí hudební anabázi. „Pořád taky miluju dynamiku kapel a rozhodně si nemyslím, že by neměly co říct. Ale když jsem začínal s Cars And Trains, chtěl jsem bejt naprosto soběstačnej. Dostalo se to do úplně maniakální úrovně, kdy jsem se snažil každej rok naučit hrát na jeden nástroj – ale už jsem se uklidnil, hahaha…“ A proč vlastně název Cars And Trains? „Vždycky mě fascinovala americká kultura cestování a věcí a mýtů s tím spojenejch. Je tu zajímavej nesoulad mezi tím, jak si to Američani idealizujou a jak to ve skutečnosti funguje,“ vysvětluje Tom.
 
Cars and Trains + Big Pauper v Česku:
25. září: Praha (Potrvá)
30. září: Ústí nad Labem (Mumie)
1. října: Hradec Králové (Central)
2. října: Plzeň (Papírna)
3. října: Strakonice
6. října: Brno (Skleněná louka)
7. října: Jindřichův Hradec (Bar 69)
8. října: Jihlava (Chili bar)

Lukas - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná