Burney MC přiveze do Čech syrovej ugandskej rap přímo ze slumu

V prosinci proběhl v Praze první benefiční večer pro projekt One Blood. v rámci něho jsou propojováni umělci a sportovci ze zapadlejších koutů světa se svými kolegy z České Republiky. Loňská benefice získala prostředky pro bboys Campz Breakerz z Palestiny a MC Burneyho, rapera z Ugandy. Díky koncertu na kterém zahráli třeba Prago Union nebo MVP se dali dohromady peníze, díky nimž premiérově do Čech přijede právě ugandský člen formace Luga Flow Army a také mírový aktivista. Svou návštěvu odstartuje v pondělí 19.srpna pražským vystoupením na akci Freestyle Mondays, v pátek se představí na Hip Hop Kempu a v sobotu bude koncertovat na kladenské Poldofce.

One Blood je sociálně-dokumentární projekt Andreje Štuka a Jarmily Štukové, který objevuje a propojuje českou a zahraniční street culture, a to v krajinách, kde tento typ kultury pomáhá přežít. Spojuje české ikony s umělci v rozvojových zemích, kteří vyznávající stejnou kulturu a dává jim příležitost navzájem spolupracovat.

Projekt si klade za cíl pomoci jednotlivcům a přiblížit lidem žijícím v České republice život lidí se zajímavými osudy, pocházejících ze zemí, kde jsou například breakdance, rap či box, jedinou možnou činností, jak bojovat s beznadějí. Pojďme tyto společné hodnoty sdílet a pomoci rozvíjet v krajinách, které neměly to štěstí žít v blahobytu. Protože možná právě tam je najdeme nejčistší. Projekt je zajímavou sondou do míst, kde lidé nežijí v podmínkách, které bereme v České republice jako samozřejmost, ale přesto u nich můžeme najít nadšení pro věc, vděčnost a lásku k životu.

http://vimeo.com/54667560

Právě Uganda je jednou ze zemí, kterou se podařilo s Českou republikou propojit. Díky benefiční akci, která proběhla v pražském klubu Chapeau Rouge, se podařilo zprostředkovat Mc Burneymu, raperovi pocházejícímu z hlavního města Kampaly, cestu a několik koncertů v České republice. Burney je zakládajícím členem kapely Luga Flow Army a v Čechách ho čeká hned několik koncertů. 19. 8.  v rámci Freestyle Mondays v Chapeau Rouge, 23. 8. na Hip Hop Kempu, kde vystoupí i s kapelou Prago Union a nakonec 24. 8. v kladenském klubu Poldofka. Na pondělní akci v Chapeau Rouge vystoupí Burney v rámci jam session Freestyle Mondays. Ugandský MC bude hlavním lákadlem večera, ale mejdan zároveň bude warm upem na Chapeau Rouge Freestyle Corner na letošním Hip Hop Kempu. Právě na této stagy se bude konat One Blood panelová diskuze, kde se dozvíte více o projektu One blood či MC Burneym, ale můžete se autorů projektu či samotného rapera zeptat na vše, co vás zajímá.

19.srpna jsou tedy do legendárního pražského klubu zváni všichni rapeři, beatboxeři nebo zpěváci. Stejně jako každý měsíc, i v srpnu se tu bude jamovat s živou kapelou a jeden z platících návštěvníků bude tím vylosovaným štastlivcem, který vyhraje vstupenku na Hip Hop Kemp...

Určitě si nenechte ujít některou z výše uvedených příležitostí a dejte si ochutnávku ugandského hip hopu, který dorazí do našich luhů a hájů prvně. Na rozdíl od našeho často tématicky lehkého hip hopu, vychází ten ugandský z drsných životních podmínek, slumů a země, která stále bojuje z nedávnou válečnou historií... Informace o projektu One blood sledujte na:www.onebloodproject.com.

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná