Alicia Keys zapálí podruhé Prahu

Má na kontě 14 cen Grammy, dnes jí vychází páté album, má milující rodinu, její písně znají lidé po celém světě. Tak to je Alicia Keys a 12. června opět vrací do Prahy.

Dnes ráno na mě čekala potěšující zpráva od společnosti Live Nation. Přivážejí totiž do pražské O2 arény r´n´b divu jménem Alicia Keys. Přijede tak představit svou pátou desku Girl On Fire, vycházející právě dnes. Poprvé k nám Alicia zavítala před čtyřmi roky. Tehdy svět ovládala svým albem As I Am a hity z něj, jako jsou "No One" a "Superwoman". Její show byla vskutku vynikající a zážitek nepopsatelný. Na tomto vystoupení jí předskakoval a na vokálech doprovázel, dnes už vítěz pěvecké soutěže The Voice, Jermain Paul

Od roku 1994, kdy potkala svého dlouhodobého manažera Jeff Robinsona, neměla zpočátku štěstí s labelem. Až u J Records (dceřiná společnost RCA Music Group), kde také potkala svého partnera v beatu, producenta Kerry "Krucial" Brothers. Spolu tvoří společnost Krucial Keys a produkovali tak většinu jejich alb. Debutem v červnu 2001 se stala deska Songs in A Minor. Z toho pochází velký hit "Fallin".

Dva a půl roku po první desce přišlo pokračování v podobě The Diary of Alicia Keys. Na tom bylo slyšet zpěvaččino dospění jak v osobním životě, tak i ve tvorbě. Album obsahovalo skvělé balady "If I Ain't Got You", "You Don't Know My Name" a také další z jejích epicky znějících singlů "Karma". V rámci MTV Unplugged vystoupila v červenci 2005 na Brooklyn University of Music. K této příležitosti vznikl i později úspěšný singl "Unbreakable". V roce 2006 si Alicia střihla svou první velkou roli ve filmu Sejmi eso (Smokin' Aces)

Studiové album s číslem tři, As I Am, bylo do světa vypuštěno 9. listopadu 2007. Z této nahrávky také pochází jednoznačně nejúspěšnější hit Alicii Keys, "No One". Další obrovský úspěch zaznamenala díky duetu s  Jay-Z - "Empire State of Mind". Pro poslední album Whitney Huston také vytvořila spolu se Swizz Beatz píseň "Million Dollar Bill". Čtvrtou nahrávku nazvala Element of Freedom. Z té vzešli singly"Doesn"t Mean Anything", "Try Sleeping with a Broken Heart" a duet s Beyoncé "Put It in a Love Song". Za známého producenta se vdala na konci července 2010 a za necelé tři měsíce se jim narodil syn Egypt Daoud Ibarr Dean. Stala se též napůl svou manažerkou, desginovala kolekci bot pro Reebok či  produkovala a režírovala hru na Broadwayi i krátký film. 

O dnes vycházející desce řekla: "Začala jsem se víc starat o své věcí a převzala nad nimi kotrolu. Teď to je tak, jak chci já. Takže každá cesta mnou vytvořená, je úplně někde jinde. Je to více pravdivé v tom, kdo jsem a příběhu, co se snažím vyprávět, čím procházím a čím prochází svět. Je pro mě důležíté říct přesně jak to vidím já a tečka. Jednoduše je vše nové. Svět je nový! Všechno mi příjde úplně nové." Značka A.K. je zárukou kvality a úspěchu. Uvidíme, jestli se osvědčí i teď. Pořiďte si tedy novinku a těšte se na 12. června, kdy vystoupí Alicia Keys v O2 aréně. Lístky seženete v předprodeji v síti Sazka TICKET od 1090,- Kč.

Marek - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná