Žebříček nejlépe placených hudebníků roku 2017 podle Forbesu ovládli hiphopoví interpreti

Magazín Forbes vydal i letos seznam nejlépe placených hudebníků roku. I v roce 2017 se v něm objevili interpreti našeho žánru, ani tentokrát to není nikdo, kdo by hrál za cesťák a i tentokrát jde o někoho, kdo se v něm již v minulosti objevil. Kdo tedy letos předstihl i taková jména jako Drake, Dr. Dre nebo The Weekend?

 
Podle magazínu Forbes byl nejlépe placeným hudebníkem roku 2017 Sean John Combs aka P. Diddy. Počítáno mezi 1. červnem 2016 až 1. červnem 2017, Puff Daddy si vydělal něco kolem 130 milionu dolarů. A to díky prodeji třetiny jeho módní značky Sean John, za kterou utržil 70 milionů. Zbytek zisku pochází z vodky Ciroc a úspěšné tour Bad Boy Family Reunion. Tomu už se říká slušný kapesný.
 
Sám Diddy komentoval na začátku roku své úspěchy celkem stroze. „Jsem obyčejný člověk. Začal jsem se zajímat o byznys, když mi bylo dvanáct. Od doručování novin, přes práci na čerpací stanici nebo backround tanečníka na koncertech nebo stylistu. O vše, co se jen trochu opírá o průmysl," řekl magazínu Forbes.
 
P. Diddy předběhl Beyoncé, která skončila ve svými 105 miliony dolarů na druhém místě. Na druhou stranu je mezi pětadvacítkou nejlépe placených hudebníků jednou z jen pěti žen. Bronzovou medaili si z letošní bitvy o peníze odnesl Drake s 94 miliony. Čtvrtou příčku obsadil The Weekend s 92 miliony. Jedna šílená částka vedle druhý.
 
Bez zajímavosti není, že výše zmínění předběhli i tak velká jména hudebního průmyslu, jako jsou Coldplay (na pátém místě s 88 miliony), zpěvačka Adele (na devátém místě se 69 miliony), nebo zpěvák Beatles, pětasedmdesátiletý Paul McCartney (na třináctém místě s 54 miliony).
 
Zdroje: forbes.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná