Zatímco Wiley je kmotrem grimeu, o Stormzym se mluví jako o nastupujícím králi

Anglie se chystá na korunovaci nového krále. Stormzy vydává nejen na ostrovech netrpělivě očekávané debutové album "Gang Signs & Prayer".

Grime zažívá na britských ostrovech dobu hojnosti. Na scéně se objevila řada talentovaných umělců a zájem o ně dlouhodobě roste a styl expandoval do mainstreamu a sbírá různá ocenění. Zatím posledním držitelem jedné z nejrespektovanějších hudebních cen na světě Mercury Prize je Skepta, typický hrdina stylu, v jehož základech jsou prvky dubstepu, UK garage i junglu. Grime se začal vyvíjet ve východním Londýně na začátku nultých let a jeho nejznámějšími reprezentanty jsou Dizzee Rascal a Wiley. A zatímco Wiley je kmotrem grime, o Stormzym se mluví jako o nastupujícím králi.
 
Storzmy pochází z Londýna a v letech 2014 a 2015 byl vyhlášen vítězem žánrové grime kategorie na respektovaných cenách MOBO Awards. V prestižní anketě BBC Sound Of 2015, která oznamuje největší nové naděje pro nadcházející rok, se Stormzy dostal do nejlepší pětky. Zatím nejvýraznější komerční úspěch zaznamenal se singlem "Shup Up", s nímž pronikl do britské Top 10. Na debutovém albu, které ho má potvrdit jako nového vládce ostrovního rapu, spolupracoval s producentem Fraserem T. Smithem (např. Kano, Adele, Sam Smith) a do studia si pozval i několik důležitých kolegů. Na desce se objevují krajané Wretch 32 a MNEK nebo zpěvačka Kehlani známá ze soundtracku "Suicide Squad".
 
Deska "Gang Signs & Prayer" by zkrátka měla být zásadní rapová nahrávka pro rok 2017!

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná