Z jakého důvodu se 9 "rapperů" ze Sparty a Slavie sešlo u mikrofonu s Tonyou Graves?

Organizační výbor Generali Cee Cupu, každoročního fotbalového turnaje pro hráče do 19 let, který se koná v Praze, vydal zcela nové CD s oficiální písní turnaje s názvem „We Are Strong Together”.

 
Píseň je duchovním nápadem Roberta De Blasia, předsedy organizačního výboru turnaje. Výtěžek z prodeje CD bude připojen k celkovému daru, který Cee Cup každoročně věnuje na projekt Školy v Africe nadace UNICEF. 
 
Roberto De Blasio k této skutečnosti dodal: „Každý, kdo byl někdy v hledišti na fotbalovém utkání jistě zná pocity sounáležitosti a přátelství, které sdílíte s ostatními diváky. Myslím, že výrazná píseň, která spojí všechny dohromady, ještě umocní tento silný prožitek. Máme veliké štěstí, že se nám podařilo vytvořit tak nadaný tým; sešli se, aby pro všechny fanoušky Cee Cupu zde v Praze i na celém světě stvořili píseň “We Are Strong Together"," liboval si. 
 
Tým, o kterém pan De Blasio hovoří, je jedinečná skupina odborníků z obou oblastí, jak ze světa sportu, tak z oblasti hudby. Členy týmu jsou zkušený skladatel Zdeněk Beran, zpěváci Gabriela Urbánková a Michal Vi, baskytarista Filip Benešovský, autorka písně Jarmila Chromíková a hráči slavných pražských klubů Sparty a Slavie a stejně tak i americký vokální talent Tonya Graves.
 
„Když se mě Zdeněk Beran zeptal, zda bych nechtěla spolupracovat na tomto projektu, byla jsem poctěna,” řekla Tonya Graves. „Skutečnost, že výtěžek z prodeje CD podpoří stavbu škol jen zpečetila naši domluvu," dodala zpěvačka Monkey Business.
 
Tříminutová píseň obsahuje hlavní i vedlejší vokály v angličtině a rap v podání hráčů Sparty a Slávie. Skladatel Zdeněk Beran všechny vokály a hudební nástroje osobně nahrával a produkoval: “Natáčení s touto skupinou bylo pro mne opravdovým potěšením. Má práce je vždy snadnější, když jsou do ní lidé zapálení a to Roberto rozhodně je. Pokud budou organizátoři Cee Cupu hledat novou píseň pro příští rok, já bych chtěl být určitě u toho," uvedl.
 
Celý produkční tým se shodl na tom, že nejsilnějším zážitkem ve studiu bylo rozhodně sledování hráčů ze Sparty a Slávie při jejich rapovém vystoupení. „Nevím kolik pokusů se dělá normálně, ale jsem si jistý, že my jsme jich museli dát hodně,” usmíval se Mario Holek, jeden z „rapperů” ze Sparty Praha. „Pro všechny to byla skvělá zábava, dělat něco tak naprosto odlišného od naší práce. Nejsem si jistý, že bychom všichni mohli udělat další kariéru v hudebním průmyslu, ale myslím, že tam určitý potenciál rozhodně je,” doplnil dřívější defenzivní záložník a současný stoper letenského kolosu.
 
Za Slavii si zarapovali Tomáš Mičola, Ondřej Petrák, Milan Nitrianský, Štěpán Koreš a Martin Dostál. Za Spartu zase Roman Polom, Ondřej Švejdík, Mario Holek a Matěj Hybš. Jejich výkony však v doprovodném videu zatím neuvidíte. 
 
Prvních 1500 lidí, kteří si zakoupí lístky na „Velké finále” obdrží jako dárek CD s písní „We Are Strong Together”. Týdenní turnaj začíná 24. července a finále turnaje 31. července bude vysíláno na Eurosportu. 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná