XXL představí svůj kompilační výběr

Eminem, 50 Cent, T.I., David Banner, Common, či divoká female emcee a první dáma Terror Squad v jedné osobě - Remy Martin. Toť jen nahodilý výčet jmen, které si vybral pro svou výběrovou kompilaci respektovaný hip hop magazine XXL (šéfem Elliottem Wilsonem mimochodem popisovaný jakožto "new voice of the hip-hop nation"), jenž ji sestavil z tracků a singů za poslední dva roky. Její název bude znít "XXL Raps Volume 1", vyjde ve spolupráci labelů Razor/Tie Entertainment a kromě informace (jež je v podstatě patrná i z tracklistu), že obsahuje 18 tracků, se samozřejmě ví i "release date", který byl stanoven na 15. listopadový den letošního roku.

 

XXL Raps Volume 1 Tracklist:
"Evil Deeds," Eminem
"Ski Mask Way," 50 Cent
"On Fire," Lloyd Banks
"Bonafied Hustler," Young Buck
"Live By the Gun," Tony Yayo
"Ghetto," Fabolous
"My Life," T.I.
"Get Crunk," Lil Jon
"Trill," Paul Wall
"Bloody War," David Banner
"Whuteva," Remy Ma
"Safe 2 Say (The Incredible)," Fat Joe
"Set It Off," Young Gunz
"First Last and Only," Memphis Bleek
"G's Up," Jim Jones
"Food," Common
"Wanna Know," Obie Trice
"The Children's Song," Trick Daddy

 

 Zdroj: sixshot.com

 

 

Novinka z 21. 2. 2005 (LayDee)
Březnový XXL speciálně o West Coast

Na obalu speciálního březnového vydání magazínu XXL budou Snoop Dogg a The Game. Podtitul West Coast Resurrection, mluví jednoznačně, obsah se bude týkat hlavně západopobřežního rapu.

Nové číslo připomene desáté výročí úmrtí hiphopového průkopníka Eazyho E, představí dva bývalé rivaly - DJ Quika a MC Eihta a Ras Kass se v interview rozhovoří o svém životě po propuštění na svobodu. Ve spolupráci s MTV2 hodlá XXL představit nejlepší klipy západních emcees a crews - “25 Greatest West Coast Videos”. Pořad by měl běžet na MTV2 v neděli 13. března.

The Game se rozpovídal o spolupráci s Dr.Dre, o odchodu s pěstounského domova i o tom, jak jeho otec znásilnil jeho sestru. „Nikdy si neodseděl jediný den...Co mám říct dívce, která byla znásilněna vlastním otcem? Nechci nikdy slyšet podrobnosti. Chci ji jen utěšit.“

A Snoop Dogg? Mimo jiné se řeč stočila i na jeho prodejní potenciál. „Můžu vám prodat Snoop Degrills, takže můžete opékat na rožni jako Snoop Dogg. Můžu vám prodat Snoop Dogg Rip Bikes, takže se můžete projíždět jako Snoop Dogg. Můžu vám prodat Snoop Dogg Doggy Biscuits, takže se můžete procházet stejně jako Snoop Dogg. Pokud každý chce svůj kousek, tak proč jim ho nedat?“ shrnuje jednoduchou strategii.


Zdroj: SOHH news


Novinka z 21.11.2005 (Shaft)
XXL pořád roste
To, co jsem zmínil jen jednou větou u článku s odkazem na titulní stránky s magazíny, tedy, že americký hip hopový magazín XXL se rozvíjí závratnou rychlostí a začíná drtit známý The Source, se ukazuje ověřeným i v číslech.

Jak ukázaly poslední výzkumy magazínu XXL se měsíčně prodá více jak 250,000 výtisků a to jej v měřítku prodejnosti staví před Blender, Spin, VIBE ale i Rolling Stone, což mi přijde jako velmi velké překvapení.

S počtem výtisků samozřejmě narůstá i počet předplatitelů, v tomto pohledu má XXL nad The Source jasně navrch, na druhou stranu, XXL funguje něco okolo 5 let, zato The Source mají za sebou sezón už asi šestnáct, takže logické je, že nárůst předplatitelů více pocítí mladší XXL.

Přesto, ale pořád platí The Source za nejprodávanější hip hopový magazín minimálně v USA, ale ředitel XXL už nesměle vyhlašuje, že roky příští budou patřit jim.

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná