Wu-Tang Clan: název alba i termín už je znám

Ať už to je díky tomu, že příští rok uplyne již patnáct let od vzniku jejich přelomového alba "Enter The Wu-Tang (36 Chambers)", nebo kvůli faktu, že jejich koncertní reunion vidělo loni v Kalifornii více než 10 000 nadšených fanoušků, kteří si žádali, aby své zkušenosti zúročili opět ve studiu, kultovní multiplatinový kolos brázdící vody Brooklynu a Staten Islandu se podle všeho opravdu vrací na mapu.

Smlouva mezi RZOU a Stevem Rifkindem z labelu SRC Records, který oplývá návazností na Universal, byla podepsána v prosinci a důkaz, že už se na projektu pracuje, dokládá jak název "8 Diagrams" (opět inspirace kung-fu motivem), tak i předběžný termín vydání, jenž hovoří o létě.

Nová deska, v jejíž souvislosti se znovu přetřásá ono pomíjivé sousloví "návrat ke kořenům", bude první společnou studiovou nahrávkou od desky "Iron Flag", kterou trh přivítal v roce 2001. Přítomen na ní bude i Ol´ Dirty Bastardův nikdy nezveřejněný part, stejně jako vzpomínkový hold v podobě songu "Life Changes".

RZA (jenž se mimo jiné nechal slyšet, že "právě teď je dokonalý čas k návratu, hvězdy jsou nám nakloněny") tuto situaci dokonce přirovnává k jejich startu na Loud Records, kdy svým syrovým podáním bez studiového lesku a refrénům z kategorie "radio-friendly" změnili tvář hip hopu, jenž již v té době koketoval s prvky popu a R&B.

I naše webová anketa "Na jaké zahraniční album se letos nejvíce těšíte", v níž "8 Diagrams" nenalezlo přemožitele a za sebou nechalo třeba i Dreův "Detox", hovoří o tom, že značka WTC pořád táhne. Přesvědčit se o tom bude možno snad i 6. února, kdy vylézá raritní materiál "Wu-Tang Clan & Friends -Unreleased", jehož mix má na svědomí DJ Allah Mathematics.

Zdroj: SOHH

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná