Writerka Sany je na jedné lodi s Arianou Grande či Rae Sremmurd

Stává se jen výjimečně, že si prestižní světová značka vybere za tvář své globální kampaně českou osobnost. A ještě unikátnější je, když tato osobnost nepochází ze sportovní, ale z umělecké scény. Nyní byla takto oceněna streetartová umělkyně Sany, kterou se svou kampaní Always Classic oslovil Reebok.

Dotyčná sportovní značka dlouhodobě podporuje umělce, kteří posouvají své tvůrčí hranice a nesvazují se pravidly. V kampani Always Classic sezvala průkopníky nových stylů, kteří mají odvahu postavit se zažitým konvencím.

„Tato spolupráce je milníkem v mé kariéře. Jako režisérka jsem si užívala natáčení kampaně v Hollywoodu. Jako streetartistku mě hrozně potěšilo, že jsem mohla vytvořit pro Reebok graffiti (video najdete zde). Je skvělé, že takhle podpořili subkulturní umění,“ vypráví 31letá streetartistka, po jejímž boku budou v kampani stát například supermodelka Gigi Hadid, duo Rae Sremmurd či zpěvačka Ariana Grande.

Sany je spolu s Felipem Pantonem tváří nových sneakers Montana Cans Club C. Pantoneho si značka Reebok vybrala pro jeho tvorbu v kinetickéma graffiti umění, českou streetartistku Sany zase oceňuje jako výraznou ženskou osobnost na jinak spíše mužské graffiti scéně a jednu z mála aktivních graffiti writerek v Česku.

Sany má za sebou celou řadu úspěchů. Produkovala několik graffiti a street art festivalů. Je producentkou a spolurežisérkou světově úspěšného dokumentu Girl Power, který zachycuje emancipaci žen v graffiti. Zajímavostí je, že se věnuje také organizací street art workshopů pro seniory a děti s hendikepem.

Přijďte na battle ilustrátorů!

V Česku bude představení Reebok Montana Cans spojeno s art contestem ve Footshopu. 8. března v 18:30 se v VNITROBLOCKU sejdou čtyři talentovaní ilustrátoři, kteří budou malovat na velkoformátová plátna. O vítězi tohoto souboje budou rozhodovat návštěvníci. Jejich tvorbu doprovodí DJ Mike Trafik a DJ Forrest Pine.

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná