Will Smith vzbuzuje naděje na dobré album

Will Smith dokončil album nazvané „Lost and Found“, které Interscope připravuje k vydání na 29. březen. Will řekl, že nové LP se ubírá jiným směrem než jeho poslední alba, a to především díky tomu, že je tvrdší. Skladba „Mr. Nice Guy“ by měla být odpovědí všem, kdo ho považují za měkkého rappera a dokonce se v ní otře o Eminema, který ho dříve dissoval. Lidé prý budou překvapení, protože svou hudbu bere do míst, kde bychom ji nečekali. Na hudebních stanicích už běhá videoklip k prvnímu singlu „Switch“.

Produkci ošéfujou DJ Jazzy Jeff (hned v prvním tracku „Here He Comes“), Timbaland, Kwame, Kanye West a na mikrofonu vypomůžou Mary J Blige, Ludacris, Elephant Man a Snoop Dogg. Album chce Will propagovat na celosvětové tour. V poslední době nahrál přes 50 tracků, z nichž vybral následujících 14:

Will Smith - Lost and Found
1. Here He Comes
2. Party Starter
3. Switch
4. Mr. Niceguy
5. Ms. Holy Roller
6. Lost & Found
7. Why featuring Mary J. Blige
8. Could U Love Me
9. If U Can't Dance featuring Nicole Scherzinger from The Pussycat Dolls
10. I Wish I Made That/ Swagga
11. Pump Ya Brakes featuring Snoop Dogg
12. Loretta
13. Wave Em Off
14. Switch Remix featuring Robin Thicke


Novinka z 15.8.2004 (Krysa)
Will Smith dává přednost hudbě
Willu Smithovi byla položena otázka, zda má ve své kariéře radši hudbu, nebo natáčení filmů. Odpověď zněla: "Kdyby mi obojí vydělávalo stejně peněz, rozhodně bych zvolil hudbu. Hudba je blíže mému srdci. Jako herec jsem spíš hračka pro režiséra, která realizuje jeho vize, ale jako hudebník píšu co psát chci, říkám co říkat chci, vytvářím co chci."

Proto není divu, že Smith teď připravuje nové album. Velmi brzy bychom se měli dočkat prvního singlu "Switch" (pokud už se tak nestalo), následovaného celým albem ještě před Vánocemi. Na něm najdem remix prvního singlu, s nímž vypomůže Elephant Man, mezi dalšími hosty se objeví Petey Pablo, s nímž Will udělal 4 skladby, a Mary J Blige. Zajímavý je i seznam beatmakerů. Kanye West (ten aby někde nechyběl), Kwame, korejský producent Park Jin Young, Timbaland, sám Will Smith, který údajně dělá beaty na počítači s použitím nejnovějšho softwéru, a starý dobrý parťák DJ Jazzy Jeff, který snad nemůže nic zkazit.

Sám Will Smith sdělil, že nahrál skoro 40 skladeb a až se rozhodne, které z nich vybere, sdělí konečnou podobu tracklistu. Jeho hudba má být vážnější než dříve, ale zábava v ní rozhodně chybět nebude. Svoji novou tvorbu popsal jako old school retro hip-hop.


Novinka z 23.7.2004 (Tano)
Will Smith znovu plete rapové lano
Vezmu chlupatej kartáč a trochu opráším fakta, která o Willu Smithovi víme. A potom přejdu k komu, jak dokázal za víkend vydělat přes 53 miliónů dolarů. To se například mně zatím nepodařilo. Závist.

Zprvu trocha šafránu z archívu. Hity, které mnoho neděl masírovaly naše uši: "Summertime," "Gettin' Jiggy Wit It (skvěle promyšlenej a natočenej klip!)," "Just the Two of Us," "Parents Just Don't Understand,"a spousta jiných. Jenomže nezůstal výhradně u toho. Tak, myslím, stačí připomenout i pár jeho filmových počinů, které s penězi a rapem hodně moc souvisí. "Bad Boys" (I & II), "Men in Black" (1 & 2), "Independence Day","Wild Wild West" (absolutní hrůza! Ale zadeček Salmy H., och.)

A nyní to hlavní. Se svým nejnovějším filmovým hitem "i Robot" sestřelil ze špičky hitparád i dvojku Spider-mana. Kterou má tak rád Wyclef, jak jste se v přeloženém rozhovoru možná dočetli. Will tedy vydělal 53 miliónů. To není samo sebou. Jistěže to nebylo jen honorářem. Šlo hlavně o to, že se podílel i jako producent. Což udělal naprosto poprvý. Tyto peníze mu pomohly k rozhodnutí, že se vrátí na pole hip-hopu. "Asi tak za šest tejdnů vyjde můj singl, kterej se jmenuje 'Switch' a kterej produkoval Kwame. Kwame, ten populární rapper, co se vzkřísil coby K-Million a kterej nedávno produkoval hit Lloyda Bankse 'On Fire.'"

Tak nevím, co víc dodat. Těšit se? Netěšit? Doufat, popírat? Prostě uvidíme, jak to dopadne, ale s takovýmhle majlandem v bance to nebude trvat dlouho.


Novinka ze 17.7.2004 (Krysa)
Will Smith schytal kritiku od XZibita
Will Smith, který se naposledy blejsknul svou rolí ve filmu "Bad Boys II", kdekoho překvapil v jednom nedávném interview. Smith měl vyjádřit svůj názor na aktuální situaci okolo hudebního průmyslu a pirátského stahování hudby. Odpověděl, že nerozumí všemu povyku, který hvězdy okolo stahování nadělají. On sám je prý mnohem klidnější.

"Všichni jsou naštvaný kvůli tomu, že si lidi stahujou jejich hudbu zadarmo. Piráti tu byli i před tisíci lety, nevidim důvod proč bychom si měli myslet, že bez nich budeme žít v roce 2004," vyjádřil se Smith a pokračoval. "Byl bych blbej, kdybych se měl rozčilovat kvůli věci, která tu vždycky byla a bude."

Jeho názor šokoval spoustu lidí v hudebním průmyslu, mezi nimiž byl i XZibit. Ten řekl, že Smith si nemusí dělat starosti kvůli prachům vydělaným z jeho songů, protože si v pohodě vyžije ze své filmové kariéry. "Will Smith si vydělá zasranejch 20 milionů dolarů z jednoho zasranýho filmu. Může mu bejt jedno, kolik prachů dostane z jeho desek," reagoval XZibit. Komu z nich byste dali za pravdu vy?


Novinka z 23.4.2002 (K-Hill)
Země je nebeské těleso, ale je na něm pekelný život!
Jelikož se do kin blíží film Men In Black 2 nemůže chybět ani druhé album Willa Smithe, který už dávno není "svěží princ". Deska zatím nemá jméno, ale jistě bude následovat duchaplný obsah jména té první, tedy Willennium z roku 1999. K prodeji má ale být už koncem června. Sám Will Smith říká, že už natočil okolo třiceti pecek, k mému úžasu ovšem paradoxně tvrdí, že jich cenní maximálně osm. Mluví také o svém návratu ke striktnosti, ale také fabuluje cosi o novém stylu beatů (že by už konečně někdo shodil Timbaland ze záchodového trůnu?). První singl nese název "Nod Ya Head" a přichází jako titulní song k filmu MIB2, což je zřejmě jasný reklamní šlágr (Ale od dob filmu "Z tebou mě baví svět", kdy ještě Helena měla "své" části na těle, jsem neslyšel moc dobrých soundtracků). V Anglii je film Men In Black 2 právě po své premiéře. Naše plátna tato jistě komická hovadinka roztrhá však později.

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná