Vzpomínalo se na harlemského Big L

Od smrti tohoto emcee (1974 – 1999) uplynulo 15. února šest let. Přestože k sobě nepoutá tolik veřejné pozornosti jako některé další ikony emceeingu, v očích znalců nebyl o nic méně talentovaný. Zemřel podobně jako Biggie či Tupac- byl zastřelen v blízkosti svého domu. Před svou smrtí stihl podepsat smlouvu s Columbia Records a vydat “Lifestylez Ov Da Poor & Dangerous”, na kterém se představila i budoucí megastar Jay-Z. Album je považováno za mistrovský kousek a v undergroundu získalo velký ohlas (komerčně ovšem zůstalo nepovšimnuto).

Den po šestém výročí (ve středu 16.2.) se pod patronátem Lorda Finesse konala v New Yorku vzpomínková akce, na které mu vzdali hold umělci jako DJ Premier, Pharoahe Monch nebo Diggin` In The Crates crew.

Finesse se rozhodl uspořádat podobnou poctu, jaké se každý rok dostává již zmíněnému Biggiemu a Tupacovi. „Když se mluví o rapperech, kteří již mezi námi nejsou, vždy jsou zmiňováni jen dva lidé. Nikdo už nemluví o Trouble T-Royovi. Je to jen Biggie a `Pac. Přitom hip hop tvoří více padlých vojaků než jen ti dva...Lidé mají tendenci zapomínat...Jeho prodejnost nikdy neodpovídala jeho talentu. Když konečně začínala, byl zastřelen dříve, než se tak mohlo stát. Myslím, že jeho prodejnost by se vyrovnala respektu, jaký získal. Bylo to nevyhnutelné.“

„Každý neví, kdo to byl Big L. Pro mě to (vzpomínková akce – pozn. autora) znamená představit jej široké veřejnosti, která by měla vědět o koho jde...“ přidává Rena Lowenbraunová, správkyně jeho pozůstalosti.

Kromě této akce by uznávaného rappera mělo v budoucnu připomínat připravované DVD.


Zdroj: AllHipHop news
Více info o Big L zde.Novinka z 29.8.2004 (Krysa)
Big L v mixu od J-Love
Známý mixtejpista J-Love začátkem srpna sesbíral a zmixoval 29 tracků od zesnulého Big L. Výběr pojmenoval "Big L: in Memory of vol 2" a rozhodně jej neodfláknul, známých tracků tady najdete jen pár. J-Love se zaměřil hlavně na hostovačky, vzácnosti a nevydané věci, které Big L stihl za svůj život nahrát. Najdete tu například dosud nezveřejněnou skladbu "Unexpected Flava" vytvořenou okolo roku 1993 a další rarity. Více prozradí tracklist.

J-Love presents Big L: in Memory of vol. 2
01 Rest In Peace
02 Once Again (produkce J-Love)
03 Bring 'Em Back (original version)
04 Big L & Lord Finesse Interlude
05 Yes, You May (remix feat. Lord Finesse)
06 Put It On (feat. Kid Capri)
07 Let 'Em Have It L
08 Graveyard (feat. Lord Finesse & Jay-Z)
09 Devil's Song
10 Dignified Soldiers (feat. D.I.T.C.)
11 Dangerous (feat. O.C.)
12 Internationally Known (feat. D.I.T.C.)
13 Uptown Connection (feat. Mase)
14 American Dream (feat. Mase, Cam'Ron, McGruff, Bloodshed)
15 Watch Your Back (feat. Cam'Ron & Bloodshed)
16 How Will I Make It
17 Furious Anger (feat. Shyheim)
18 Double Up (feat. Kool G Rap & Royal Flush)
19 Big Picture
20 Flamboyant
21 Deadly Combination (feat. Notorious B.I.G. & 2Pac)
22 Enemy
23 Times Iz Hard
24 School Daze
25 Unexpected Flava
26 Should Have Used A Rubber
27 Day One (feat. D.I.T.C.)
28 Street Struck
29 Big L Outro


Novinka z 18.10.2003 (Lost)
Big L vstane z mrtvých!
Label Rawkus přichází s novinkou a to jest oznámení, že v brzké době (myslí tím začátek příštího roku) by chtěli uveřejnit nové album Big L. Ponese název "Real Legends Don´t Die", takže 2 Pac má dálšího posmrtnýho následovníka, který chce dokázat, že néjen Punk´s not Death ale především nás ujistí, že néjen Lenin ale i Big L je věčný. Jako hlavní Producent by nad tím vším měl bdít Lord Finesse. Takže pro milovníky tohodle již bohužel studeného muže dobrá zpráva. Na to jestli i dílo bude hodné jeho ménu si počkáme pár měsíců. Takže doporučuju sledovat Rawkus records...konkrétně stránky www.rawkus.com.

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná