Vyšla kniha o skládání beatů

Ty, kdo našli zálibu ve skládání beatů, bude nejspíš zajímat kniha "Behind the Beat", která vyšla 1. prosince. Australan Rafael Rashid, její autor, navštívil, vyfotil a popsal nahrávací studia osmadvaceti legendárních i mladších hiphopových producentů nejen ze Států, ale i z Anglie, například DJ Premier, Alchemist, Madlib, Jay Dee, Dan the Automator, DJ Spinna, Kutmasta Kurt, Da Beatminerz, The Nextmen a se jmenováním zbytku by se dalo ještě pár řádků pokračovat.

"Zabralo mi to 4 roky, od první fotky až k samotnému vydání. Ten nápad jsem dostal zkrátka proto, že mě vždycky zajímalo, jak vypadají místa, kde [někteří producenti] pracují. Zaměřil jsem se na hip-hop, protože jsem do něj zapálený. Zabralo mi to dlouhou dobu, jelikož žiju v Austrálii a mám dvouletého syna, takže cestování bylo složité, a to nemluvím o penězích," řekl Rashid, který taky prozradil své dojmy z některých návštěv: "Nejvíc mě okouzlilo studio, které měl J. Dilla, takové minimální... neměl moc vybavení, a jedním z cílů knihy bylo ukázat, že producenti můžou pracovat s limitovaným vybavením a u sebe doma."

Autorovi se sice nepodařilo domluvit se všemi producenty, které chtěl, aby kniha zahrnovala, nakonec však dal dohromady 320 fotek na celkových 160 stranách. K tomu ale dostanete i 14 vybraných skladeb od některých uvedených beatmakerů na bonusém CD, které zmixoval DJ Ransom.

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná