Van Peebles a Madlib = dvojitá porce hudby

Co mají společného Madlib a, pro mě osobně dosud neznámý, Melvin Van Peebles? V minulosti jednak spolupracovali na albech “The Further Adventures Of Lord Quas” a “The Unseen”, od nedávna je ale také spojuje stejný label. Peebles je čerstvým zářezem na pažbě Stones Throw.

Peebles, který se narodil již v roce 1932, je člověkem mnoha schopností. Vedle rodné angličtiny mluví francouzsky a holandsky, natáčel filmy (asi nejznámější je jeho “Sweet Sweetback`s Baadasss Song” z roku 1971), působil jako spisovatel, scénárista, vyzkoušel i další zaměstnání jako třeba práci novináře ve Francii. A je i hudebním skladatelem, nahrál několik desek (“Brer Soul” nebo “Harlem Party”) pod labely A&M, Capitol Records nebo Stax.

To, co oba muže nyní opět spojilo je společný projekt. Peebles se věku, kdy jeho čeští vrstevníci zapškle spílají spolucestujícím v tramvaji, rozhodl udělat double album. Z jedné poloviny tvořeno Peeblesovým “Brer Soul Meets Quasimoto”, z druhé pak Madlibovými remixy. Bližší informace o datu vydání a tracklistu se, podle oficiálního webu labelu, mají objevit v průběhu léta.


Zdroj: HipHopDX news, Stones Throw

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná