Tsunami song zlikvidoval ranní show

Tsunami song, který byl před nedávnem odvysílán v ranní show rádia Hot 97, skutečně rozdmýchal emoce. Okamžitě zareagoval nejen emcee Jin, ale i další lidé. Show byla zrušena, vesměs všichni její protagonisti potrestáni.

Kontroverzní kousek složil Rick Del Gado, producent této ranní show, který má za sebou již jeden předchozí kontroverzní počin. Další člen ranního týmu Todd Lynn při odvysílání pronesl nedomyšlenou větu „I`m gonna start shooting some Asians.“ Samozřejmě, že okamžitě oba dostali padáka. Hlavní moderátorka show Miss Jones, dále DJ Envy a produkční asistentka Tasha byli od 26. ledna na dva týdny suspendováni. Součástí týmu byla i Miss Info, ta ale nebyla nijak potrestána. Přímo do éteru totiž poznamenala, že jí píseň jako Asiatku urazila.

Majitel Hot 97 se již dříve omluvil a také zavázal, že věnuje na podporu tsunami postižených oblastí milión dolarů a platy suspendovaných zaměstnanců. Může jen doufat, že to k udobření pohoršené veřejnosti bude stačit. Po odvysílání songu se zvedla obrovská řada protestů a odpůrci mají opravdu tvrdé požadavky. Jsou slyšet hlasy, že se jedná teprve o začátek nebo že by místo jednoho měl věnovat deset miliónů. Kritici také chtějí, aby byla vyhozena i Miss Jones.

Ne ze všeho si lze dělat legraci. Alespoň v určitém časovém období a tato stanice si to zřejmě bude opravdu dobře pamatovat.


Zdroj: SOHH news, HipHopDirectory, AllHipHop site

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná