The Roots odhalují detaily příštího alba

V listopadu jsem psal o tom, že The Roots neztrácejí čas a makají na další desce "Game Theory", kterou by chtěli v únoru příštího roku vypustit na labelu Geffen. Skupina je hotova více než s polovinou materiálu a dosud nahráli dvě skladby s Mos Defem, z nichž na jedné bude hostovat společně s druhým Blackstar emsím Kwelim. Během příprav ale budou hodně cestovat po Státech na společném turné s Floetry, dnes koncertují na Fairfield University v Bridgeportu a shows mají naplánované až do začátku července. V srpnu se pak odeberou do Evropy.Související:
Koupit CD THE ROOTS - The Tipping Point na Bbarák shopu
Objednat e-mailem další CDs THE ROOTS


Novinka z 11.11.2004 (Krysa)
The Roots neztrácejí čas
Fanoušci The Roots můžou jásat. Letošní výborné album "The Tipping Point" ještě nevychladlo a skupina už se sešla ve studiu, kde připravuje své další album. Tomu vymysleli jméno "Game Theory", bude už jejich sedmé a plánují jej vypustit v srpnu 2005. Nezapomeňte, že Roots brzy vyrážejí na evropské turné a 3. prosince dorazí do Berlína. Vzhledem k tomu, že tohle datum vychází na pátek, je to skvělá příležitost vyrazit za hranice za jednou z nejlepších naživo vystupujících kapel.

Evropské turné The Roots
Út - 23. 11. 2004 - Glasgow, Academy
St - 24. 11. 2004 - Nottingham, Rock City
Čt - 25. 11. 2004 - Manchester, Academy
Pá - 26. 11. 2004 - Bristol, Academy
So - 27. 11. 2004 - London, Brixton Academy
Po - 29. 11. 2004 - Copenhagen, KB Halle
Út - 30. 11. 2004 - Oslo, Rockefeller Music Hall
St - 01. 12. 2004 - Stockholm, Berns
Pá - 03. 12. 2004 - Berlin, Columbiahalle
So - 04. 12. 2004 - Hamburg, Grosse Freiheit
St - 15. 12. 2004 - Brussels, Ancienne Belgique
Čt - 16. 12. 2004 - Amsterdam, Paradiso
Pá - 17. 12. 2004 - Amsterdam, Paradiso
So - 18. 12. 2004 - Zurich, Maag Event Hall
Ne - 19. 12. 2004 - Paris, Zenith


Novinka ze 7.8.2004 (Shaft)
The Roots v Evropě
Kapela s kořeny, které sahají až do roku 1991 a novou deskou na kontě, vyráží na propagační turné. Jeho hlavní náplní sice budou hlavně koncerty v Japonsku, ale cestou se třikrát zastaví i Evropě. Bohužel v plánu není Česká Republika a kupodivu ani Německo nebo Polsko. Nejblíže proto zůstává asi Paříž.

Kdo by toho tedy neměl po Kempu dost a chtěl na vlastní uši slyšet, že The Roots mají pořád kvalitu, ať si udělá příjemný odpočinek v Dublinu, Paříži nebo West Yorkshire. Více o The Roots v novém čísle papírového magazínu.

Turné:
19. srpen Jamaica, Ochos Rios, House Party 3 (Heineken & MTV)
20. srpen Jamaica, Ochos Rios, House Party 3 (Heineken & MTV)
27. srpen Francie, Paříž, Rock En Seine
28. srpen UK, Wetherby, West Yorkshire, Carling Live Reading/Leeds Festival
30. srpen Irsko, Dublin, Olympia Theatre
6. září Japonsko, Nagoya, Nagoya Blue Note
7. září Japonsko, Nagoya, Nagoya Blue Note
9. září Japonsko, Tokyo, Duo Music Exchange
10. září Japonsko, Tokyo, Duo Music Exchange
11. září Japonsko, Tokyo, Duo Music Exchange
13. září Japonsko, Osaka, Osaka Blue Note
14. září Japonsko, Osaka, Osaka Blue Note


Novinka z 10.5.2004 (Krysa)
Připrav se na nové Roots
Label Geffen vypustí nové album The Roots do obchodů trochu později než v květnu, jak tvrdily první informace, a sice 13. července. Podle Questlove, bubeníka kapely, představuje "The Tipping Point" takové shrnutí celých dvanácti let, po které skupina existuje a šesti alb, které za tu dobu vydala. Viděl jsem video k prvnímu singlu "Don't Say Nuthin'", které mělo před dvěma týdny premiéru a musím říct, že se stejně jako jejich ostatní klipy opravdu povedlo. Tahle pecka se trochu rozchází s jejich starší jazzovou produkcí a dokazuje, že The Roots se svého experimentování vzdát rozhodně nehodlají, což jistě potvrdí i celá deska. Oproti minulým albům bude toto o něco chudší, co se týče počtu skladeb, viz tracklist níž.

Roots jsou v těchto dnech na turné s Jean Grae, Skillz, Martinem Lutherem a Dice Raw. Objeví se i na kompilaci "Okayplayer Presents: True Notes vol. 1", kde se prezentují peckou "Y'all Know Who". Další informace o "Tipping Point" hledej ve dvouch předchozích novinách.

The Roots - The Tipping Point:
01 Star/Pointro
02 I Don't Care (feat. Dom)
03 Don't Say Nuthin'
04 Guns Are Drawn (feat. Aaron)
05 Stay Cool
06 Web
07 BOOM!
08 Somebody's Gotta Do It (feat. Gene Gray and Mac Dub)
09 Duck Down
10 Why?
11 The Mic (feat. Skillz and Trunk North)

Novinka z 13.1.2004 (Youry)
The Roots ve studiu
Jak nedávno informoval LayDee, tak nějakých deset měsíců po vydání předešlého alba Phrenology, se combo The Roots pustilo do prací na novém albu. Nyní jsou známy i bližší informace, jako třeba datum vydání, který byl předběžně stanoven na květen a seznam hostů, ze kterých můžeme čekat například kytaristu Vernona Reida a z vod hip hopu třeba Talib Kweliho, Jill Scott, Pharell Wiliamse a nebo Common


Novinka ze 14. 7. 2003 (LayDee)
Rozšíření a nové album The Roots
Proslulé filadelfské seskupení The Roots pracuje na novém albu a zatím zvažuje, že jej nazve “The Tipping Point” (což je zároveň název knihy Malcolma Gladwella). Označení „tipping point“ lze přeložit, chápat jako bod zlomu a podle Amir "?uestlove" Thompsona dobře vystihuje snahu skupiny hledat nové úrovně.

Spustily se nejen práce na novém počinu, kterého bychom se měli dočkat příští rok, skupina se ale zároveň rozšířila o kytaristu Kirka Douglase. ?uestlove mezitím pracuje na produkci dosud nepojmenovaného sólového alba Zach de la Rocha, bývalého frontmana Rage Against The Machine.

Info: AllHipHop


Novinka ze 14. 7. 2003 (LayDee)
The Roots přetékají aktivitou
Když hudební časopis Rolling Stone uveřejnil dvacet nejlepších naživo vystupujících skupin, bylo v jejich žebříčku jediné hiphopové uskupení – The Roots. Skupina, která červnem počínaje a půlí září konče předvede na šedesát živých vystoupení! Potěšující zprávou pro náš kontinent je, že ne všechna se odehrávají v USA. Na jejich seznamu byli či stále jsou Francie, Německo, Finsko, Holandsko, Švýcarsko a nám nejbližší Rakousko (18. 7. ve Vídni na Jazz Festival Wiesen). Špatnou zprávou ale zůstává fakt, že většina evropských koncertů se již uskutečnila a koncem tohoto měsíce začínájí předlouhou šňůru ve „státech“. Vystupují vesměs s umělci odlišných žánrů - Radiohead, Deftones, Moby, Yes, The Cardigans, R.E.M., Fatboy Slim, Coldplay, The Charlatans, Echo & The Bunnymen nebo The Streets.

Jakoby toho měli někteří členové skupiny stále málo, věnují se například Questlove a BlackThought hudební a herecké spolupráci na seriálu “Street Time“. Questlove bere na svá bedra dohled nad hudební produkcí, zatímco Black si v jednom z dílů zahraje.

Info: SOHH a The Roots website

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná