The LOX jsou znechucení hudebním průmyslem

Newyorská trojice The L.O.X. má v současnosti plodné období. Včera vyšla na labelu Koch druhá sólovka Sheekovi, za necelý měsíc by mělo následovat Stylesovo další album, které se už půl roku odkládá, a příští rok se má dostat ven nový materiál od třetího člena, Jadakisse, jehož připravovaná deska dostala prozatím název "Kiss My Ass". Kromě toho v rozhovorech dávají vědět o návratu celé skupiny s chystaným albem "Live, Suffer, Celebrate".

Problém s vydáním chystaných alb však může být v tom, že celí L.O.X. a sólově i dva posledně jmenovaní MC's mají uzavřenou smlouvu se společností Interscope, pod kterou spadá i jejich domovský label Ruff Ryders. Styles P před pár dny vyjádřil velkou nespokojenost s oběma labely a sdělil, že on ani Jada už pod jejich dohledem nechtějí vydávat další alba, a tím pádem i návrat celé skupiny chtějí uskutečnit jinde než na Interscope. Rapperům vadí lhostejnost ze strany labelu, protože jeho vedení nebylo za posledních 5 měsíců schopné vyhovět jejich žádosti o schůzku.

Fanoušci údajně uslyší jejich nové skladby jen jako součást různých mixtejpů. Alespoň do doby, než se L.O.X. podaří vyřešit svou situaci k lepšímu. Zatím se chtějí staraj o svůj label D-Block a zaměřit se na talentované rappery. Sheek Louch ale ujistil, že rozhodně nemají v úmyslu skončit.

Label Interscope v současnosti poskytuje přístřeší 50 Centovi, s nímž L.O.X. vedou beef. Ten začal Fiftyho navážením do Jadakisse za to, že podpořil jednoho z Centových hlavních nepřátel - Ja Rule - ve skladbě "New York". 50 však nedávno překvapil prohlášením, že proti Jadakissovi vlastně nic nemá a nebránil by se případné budoucí spolupráci. Kiss později odvětil, že s ním nikdy spolupracovat nechce.

Dalším důvodem nespokojenosti je neustálé odkládání Stylesova nadcházejícího alba "Time is Money", jehož aktuální, klipem podpořený singl "Can You Believe it" s hostujícím Akonem produkoval Lil' Jon. Deska, na níž spolupracovali i Talib Kweli, Scott Storch nebo Alchemist, byla podle jejího autora hotová téměř před dvěma lety a datum vydání se neustále posouvá. Naposled bylo stanoveno na 6. prosinec. "Nechci se s těmahle lidma hádat a nechci se dál frustrovat nejistotou, kdy moje album vyjde. Jsem v situaci, kdy nemůžu čekat dva roky, až vydají moje album. Proč bych měl být otrokem?"

The L.O.X. měli s hudebním průmyslem problémy už v roce 1999, rok po vydání jejich debutu "Money, Power & Respect", kdy se zhoršily jejich vztahy s labelem Bad Boy. V tričkách s nápisy "Let The LOX Go", která zabodovala i u fanoušků, nakonec Diddyho label opustili a stali se součástí Ruff Ryders.

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná