Tekashi 69 a doživotí? Album odloženo, 50 Cent se k němu otočil zády, Nicki Minaj se za něj modlí

Daniel Hernandez je občanské jméno rapera Tekashi 6ix9ine. Tenhle týpek, narozený roku 1996, toho stihl prožít víc než lidi dvakrát starší, a hrozí mu, že zbytek života už stráví za mřížemi.

6ix9ine pochází z Brooklynu, jeho rodiče pocházejí z Mexika a Portorika. V osmé třídě byl vyloučen ze školy, a už se do ní nevrátil. V roce 2009 byl jeho otec zavražděn, a od té doby Daniel pomáhal živit rodinu mimojiné také prodejem marihuany. Stal se členem gangu Nine Trey Bloods (aka "Treyway")  a už jako nezletilý byl zatčen za napadení a prodej heroinu. Rapu se začal věnovat v roce 2014 a je zajímavostí, že mnoho z jeho prvních songů vydal slovenský label FCK THEM. 6Ix9ine se brzy proslavil, možná i díky svému vzhledu. První úspěšnější song POLES1469 ft.Trippie Redd. V únoru 2015 měl sex s 13 letou dívkou, který si částečně natočil na video a zveřejnil. Soud mu nabídl dohodu s podmínkou na 3 roky. Soud pokračoval až do roku 2018, kdy mu byla vyměřena 4 letá podmínka a 1000 hodin veřejně prospěšných prací. V listopadu 2017 vydal na labelu ScumGang a TenThousand Projects komerčně úspěšný singl Gummo, v prosinci 2017 singl Kooda, v lednu 2018 singl Keke (feat. Fatty Wap, A Boogie wit da Hoodie). V únoru 2018 vydal prodejní mixtape Day69 s 55 tisíci prodanými kusy/streamy v prvním týdnu prodeje. V květnu 2018 vrcholil jeho spor s rapperem Casanova, což se řešilo střelbou, díky čemuž 6ix9ine ztratil reklamní smlouvu v hodnotě 5 miliónu dolarů a byl mu zakázán vstup do Barclays Center. Vydává singl Tati (feat. DJ Spinking) a v červnu 2018 ho 50 Cent prohlašuje za svého syna, a od té doby se tak o něm zmiňuje na sociálních sítích. V červenci vydává první top ten singl FeFe (feat.Nicki Minaj a Murda Beatz), který má na youtube téměř 500 miliónů shlédnutí. V tom samém měsíci je však předvolán k případu obvinění ze škrcení 16leté dívky, z ledna 2018. Zároveň byl v Brooklynu unesen a okraden 3 útočníky, o majetek v ceně asi 750 000 dolarů. Podařilo se mu během únosu utéct a zavolat policii, s poraněními byl odvezen do nemocnice. Následně vydal ještě singly BeBe (feat. Anuel AA) a Stoopid (feat Bobby Shmurda). Debutové album Dummy Boy, je ohlášeno na konec listopadu, ale včera jej na svém instagramu Tekashi odložil na neurčito.

NOVINKY

Tekashi 6ix9ine je poslední dobou zavalován rúznými obviněními a soudy, na mnoho z nich se nedostavoval, ale dlouho měl podporu veřejnosti, i celebrit jako 50 Cent, který ho posledních 6 měsíců prohlašoval za svého syna (i když ke svému skutečnému vlastnímu synovi se jako otec nechová). To se ale předevčírem změnilo.

V již smazaném postu na IG Fiddy uvedl: "Mýho synka sbalili, řekl jsem mu, ať mi nevolá...na hovno. Jdou po tobě federálové, blázne! Zavolej mamince... ať FBI nezná moje číslo. Positive vibes only #lecheminduroi“ (to je hashtag značky Le Chemin du Roi, čili Fiftyho šampaňské).

Tuto neděli byl Tekashi 6ix9ine zatčen FBI na základě déle než pět let trvajícího vyšetřování. Zatčen byl za asi 17 obvinění (včetně ozbrojeného přepadení, přípravy vraždy, a distribuce drog). Po pondělním soudním slyšení bylo zveřejněno, že obvinění stojí nejen proti němu ale i jeho bývalém manažerovi Kifano “Shottie” Jordan, Faheem “Crippy” Walter, Jensel “Ish” Butler and Jamel “Mel Murda” Jones, kteří byli také zatčeni, jak uvedl Rolling Stone.

Pokud bude 6ix9ine shledán vinným, hrozí mu minimálně 32 let, a maximálně doživotí. Jeho právník Lance Lazzaro ho chtěl vykoupit za cenu více než milion dolarů (říká se, že Tekashi nabídl celý obsah svého účtu, 1,7milionů dolarů), ale federální soud to odmítl s odůvodněním, že by mohl být na svobodě hrozbou pro společnost – a to nejen díky jeho vlastní činnosti, ale i díky lidem, kteří jdou po něm, a z toho vyplývající hrozící veřejné incidenty. Obvinění jsou výsledkem pětiletého vyšetřování kriminálních aktivit gangu, známého jako Nine Trey Bloods (aka Treywey) za jehož člena se 6in9ine prohlašoval.

Jedním z obvinění je to, že se v dubnu 2018 měl stát účastníkem ozbrojené loupeže. Zatímco jeho lidé drželi zbraň nad členem jiného gangu, Tekashi prý seděl ve voze a celý incident si natáčel na mobil. Později vyšetřovatelé nalezli v jeho domě předměty ukradené při této loupeži. Další obvinění jsou kromě držení zbraní, a distribuce drog, také objednávka zastřelení člověka, který Treyway gang zneuctil. Jeho právník sice tvrdí, že 6ix9ine už kontakty s gangem přerušil, a že si dokonce najal ochranku aby ho před nimi chránila. Zajímavostí je, že den před zatčením Takeshi propustil celý svůj tým, včetně manažera, s tím, že ho okrádali o peníze. Kromě federálního vězení mu samozřejmě hrozí i připočtení let za porušení podmínek z předchozích trestů, souvisejících se sexem s nezletilými. Takže i pokud by se vyhnul trestu doživotí, k 32 letům by se přidaly 4 roky a to pro něj dohromady představuje minimálně 36 let za mřížemi.

V současné době je v obyčejném vězení v Brooklynu s dalšími vězni, nemá žádnou VIP celu. Údajně je ve vězení, kde je 120 vezňů, kteří mají nějaké společné prostory, ale každý svou celu po jednom. Aby toho nebylo málo, v ten samý den, kdy byl Tekashi zadržen, se objevila zpráva, že se mu narodilo druhé dítě, dcera s druhou ženou, o které prý matka prvního dítěte, Sara, věděla, ale rozhodla se s Tekashim zůstat. Na instagramu bylo ohlášeno odložení jeho debutového alba "Dummy Boy" na neurčito. Album mělo vyjít 23.listopadu, už je známý jeho tracklist a měli na něm zaznít Nicki Minaj, Kanye West, Bobby Shmurda, Lil Baby, A Boogie wit Da Hoodie,  Anuel AA, Gunna, DJ Spin King, a Trife Drew. Nicki Minaj vzkázala, že se za Tekashiho modlí a vypnula komentáře... (na svůj IG vložila artwork z připravovaného alba "Dummy Boy" a uvedla: "Kvůli důvodům, které stojí nad hudbou, se nahrávací společnost rozhodla prozatím pozastavit jeho projekt. Danny, miluju tě a modlím se za tebe, tvou matku, dceru a její námu v tento těžký čas").

O tom, co bude dál, rozhodne pondělní soudní líčení. Lidé na internetových diskuzích Tekashimu radí, že ve vězení to s duhovými vlasy a 69 vytetovanou po celém těle bude mít težké, a že jeho přístí singl bude "Drop Soap" (=u pusť mýdlo).

Zdroj: Rolling Stone, Forbes, BBC, Washigton Post, TMZ.

Text: 113kw

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná