Švédské sdružení patriotů Looptroop přichází v důsledku psychické frustrace o Cosmica

Švédskou skupinu Looptroop nemusím českým fanouškům nijak připomínat a to ze dvou důvodů; první jsou tři jejich vystoupení na české půdě, respektive v bahně českých stagí (Hip-Hop Kemp Vol. 2, Semtex Culture Brno & Praha - Roxy). Druhý neméně poutavý subjekt, jenž se jistě zakořenil v paměti mnohých, je ryzí poklad a vzor všech techno vagabundů - Promoe, frontman LT.  Ovšem aspoň něco málo o historii týpků, kteří s oblibou nosí na koncerty vizuálně dost komicky působící basketbalové dresy s jejich jmény a nápisem “Looptroop Rockers“, byste vědět měli. Jejich profesionální kariéra datuje svůj začátek v roce 1992. Rok na to nezávisle vydávají neoficiální debut na kazetě a k sestavě Promoe a DJ Embee se připojuje další emcee jménem Cosmic.  Tak. Přehoupneme-li se o “pár“ let blíž k dnešku, vidíme v bohatém fondu skladeb, kazetových nahrávek a konečně i na "Compact Discích", několik hodně slušných “hymniček“ (“These Walls don´t Lie“ a “Long Arm of the Law“ rozhodně stojí za poslech).

 

Teď, když už všichni bezpečně víme o kom je řeč, mohu přejít k tématu. Tím se stala smutná zpráva z osmého února, ve které zasloužilý jezdec DSVG  sublabelu punkrockového Burning Heart Records - Cosmic oznamuje fans, že končí kariéru profesionálního zabijáka pokrokových inster švédského podsvětí a bude se věnovat spíše bezpečnému prodávání hadrů přes internet. Šílené gesto pro fanouška kontroverzní skupiny Looptroop, normální věc pro Cosmica. V oficiálním oznámení o odchodu do důchodu vysvětluje, že se mu stýskalo po rodině, když musel s kolegy vystupovat daleko  od domova, což je sentimentální, leč ospravedlňující. Náplast pro “real“ fanoušky si ovšem nechal v záloze. Na příští v pořadí čtvrté desce švédských “vikingů“ budou slyšet jeho poslední verše. 

 

Diskografii, biografii, lyricks, fotky a konečně i nějakou tu tiskovinu skupiny kontrolujte na webu http://www.looptroop.nu/ .
 

 Autor: Vojta

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná