Supastition s dlouhohrajícím albem + sampler

Supastition patří k respektovaným MC´s, kteří ale toho na kontě zase tolik nemají. "Seven Years Of Bad Luck" sice bylo velmi dobré, ale výraznější úspěch nepřineslo. Tedy až na smlouvu s labelem Soul Spazm, který v poslední době vydává velmi dobrá alba.

Naposledy třeba "Orange Moon Over Brooklyn", což je album od Pumpkinheada, které patří mezi nejlepší za tento rok. I okolo Supastitionova alba "Chain Letters" se množí řeči, které mu předpovídají velkou pozornost.

Názor si můžete udělat sami pomocí sampleru z alba, který připravil DJ Statik. "Chain Letters" vychází 21. října.

Supastition – Chain Letters (sampler)


Novinka z 26. 9. 2005 (Shaft)

Konečně něco Supa + ukázky
Supastition
je jedním z těch, kteří nedostávají tolik prostoru, kolik si zaslouží. Přitom Supastition určitě umí, což naposledy ukázal asi hlavně na kompilaci "True Notes" od labelu Okayplayer, kde udělal výbornou pecku "The Williams" spolu Nicolayem.

Supastition možná taky trochu doplácí na svůj původ, protože ze Severní Karolíny, přece jen tolik mc´s nebo kapel nepochází (asi až na Little Brother). Přesto se stalo jeho "Seven Years Of Bad Luck" v roce 2000 místním hitem s dokázal jej prodat přes 2000 kopií bez jakékoli spolupráce s distribucí.

Zlé časy má ale Supastition za sebou a nyní bude vydávat své nové EP nazvané "The Deadline", které ale označení EP svými 10 tracky (včetně intra) přece jen přerůstá. "The Deadline" vyjde 19. října a ukázky nebo producenty si můžeš projít níž v tracklistu.

Po "The Deadline" se ale Supastition odmlčí jen na chvíli a hned po novém roce vydá své druhé dlouhohrající album, které se bude jmenovat "Chain Letters" a vyjde podle předběžných informací někdy v únoru. Oznámeni už ale byli hosté a producenti, kteří se mají na "Chain Letters" podílet jsou to: producenti 9th Wonder, Jake One a M-Phazes a MC´s kluci z Little Brother a The Others.

Zatím si poslechni 4 ukázky z "The Deadline" a počkej si na celé EP i LP.

Tracklist "The Deadline":
01. Deadline Intro (produced by Illmind)
02. Boombox (produced by Illmind)
03. Fountain of Youth Produced by Moo)
04. I Remember (produced by M-Phazes)
05. Homecoming (produced by M-Phazes)
06. Soul Searching (produced by Dela)
07. If I Knew (produced by M-Phazes)
08. Nowhere to Run feat. Madwreck & Sycorax (produced by Madwreck)
09. Step it Up (produced by M-Phazes)
10. Adrenaline (produced by Croup)


Novinka z 4.5.2004 (K-Hill)
Hadovo klubko se stá?í - Supastition
O ostrýšovi, škrtiči, traviči, zabijákovi, rappperovi jménem Supastition jsme tady toho už hodně napovídali. Jeho bývalé projekty můžete zčekovat níže. Teď je tady však už se skoro kompletní deskou "Chain letters", která vyjde zanedlouho na Grit Records s jediným hostem a v kruté nadupané produkci (viz. tracklist)

Jižan Supastition dříve vydával na Freshchest, teď se však usadil na zmiňovaných Grit, kde řádí třeba i takové jména jako KRS-One, O.C. a další.

[01] Intro (produkce M-Phazes)
[02] Don't stop (produkce M-Phazes)
[03] Special treatment (produkce Illmind)
[04] Soul control (produkce Illmind)
[05] Animosity (produkce M-Phazes)
[06] The Williams (produkce Nicolay)
[07] Homefield (produkce M-Phazes)
[08] Nickeled needles (produkce M-Phazes)
[09] Right here (produkce Muneshine)
[10] Split decisions (produkce M-Phazes)
[11] Always featuring Can'Tell (produkce M-Phazes)
[12] Yesterday, everyday featuring Dminor (produkce Nicolay)
[13] Sweet revenge (produkce Soul Supreme)
[14] A baby story (produkce Nicolay)


NOVINKA z 16.9.03 (Kepo)
Supastition má práce až nad hlavu
Když K-Hill naposledy psal o chlápkovi jménem Supastition, který byl v roce 2002 jen samé překvapení a fans undergroudnového hiphopu tak svými projekty válcoval jako buldozer, zde byla řeč o připravovaném EP “Chain Letters“. To ale zřejmě v zápalu tvrdé práce Supastitionovi přerostlo přes hlavu a z kraťoučkého koláče se nakonec vyklubala dlohohrající deska. Potvrdit můžu snad jen nadupaný line-up hostů, kteří se na albu budou podílet. V první řadě by to měl být new yorksý sekáč Tonedeff, od kterého po letošním majstršitchu “Underscore“ nečekám nic jiného než krutou palbu a krom doposud utajených překvápek rappa Little Brother, jehož deska “The Listening“ byla v poslední čísle časopisu The Source umístěna na první místo v nominaci na Nejlepší nezávislý počin roku 2002. Co se týče býtů, tak tenhle lyrickej nášup podmáznou už dříve zmíněná jména jako Nicolay, M-Phazes, Jon Doe, Domingo, Jake One, Dj Przm, Illmind a další. Co víc k tomu dodat? Snad jen, že o správný odpal této bomby se postarají fellaz z labelu Grit Records / Inebriated Rhythms a udělají to už začátkem příštího roku.


NOVINKA 30.7.2003 (K-Hill)
Supastition na úřad práce nemusí
Někdo maká každej den, někdo každý den zevluje, někdo sbírá pro vás novinky, někdo zabijí čas na internetových diskuzích. To všechno, když v Americe řádí nová nemoc, rappa Supastition, který toho za poslední měsíce udělal víc než autobus ukrajinské pracovní síly.

Jak že ale jméno Supastitionovo vzrostlo? Je to jednoduché, potřeboval k tomu solidní debut a tím byla jeho deska "7 years of bad luck", která vyšla na Freshchest Records. Toto nezávislé vydavatelství krom toho vydalo i skvělé album kapely Cunninlynquist i jejich nový kompilační mix. Zmiňovaná deska se zapsala mezi největší překvapení roku 2002 a tak se Supastition posunul do levelu, ve kterém se už od něho očekává hodně. A on tvrdě maká na tom, aby toho dostál.

Hned po desce (v lednu) nahlásil na živnosťáku nové CD, "Franchise player vol. 1". Projekt je jasným udržovačem v napětí - jsou tam nevydané pecky, hostovačky, vzácné freestyly a autentické battly. Také je tam video se známými osobnostmi scény. K tomu však už Supastition nahlásil práci na materiálu novém, pro svou druhou desku.

Za tu dobu se však také objevil na spoustě různých desek a projektech. Kapelový projekt ohlásil s dvěma DJ, které dobře známe. DJ Faust a jeho žena DJ Shortee (Rozhovor do BBR20 s ní dělal a Nasty a díky tomuto interview si Shortee zahraje na letošním finále ITF) s ním utvářejí těleso, kterému jde o maximální propojení rapové a djské složky. Supastition má dále na desce Jona Doe, o které jsme si už psali. Hostuje také na druhém albu albu "Southernunderground" již zmiňovaných Cunninlynquist, v tracku "Nasty filthy". Tuhle desku jsem ještě neslyšel, ale jejich první, "Will rap for Food" je tím nejlepším, co ve své sbírce mám.

Ke své výborné desce je přísně sebekritický. Zpytuje svědomí v rýmech, chce dávat více koncepce než battlu a především se zaměřuje na produkci. Předem ohlašuje s čí prací počítá, jsou to lidé jako Jake One ze Seattlu, fejmař Domingo, Jon Doe z Prophetix, Muneshine z kapely LightHeaded, Illmind australský producent M-Phazes a Holanďan Nicolay.

A jeho práce kolem pokračuje. Právě poslední jmenovaný, Nicolay dělal pecku pro nadějného rappu Little Brother. Ten spolu s dalším newyorským horníkem, Tonedeffem bude také hostem na jeho desce. Supastition udělal též pecku s chlápkem Seven a producentem Hoodem (ten už produkoval na jeho první plytě), pecka bude na Sevenově nastávajícím albu "Da wait is over". Další dvě věci dal s J-Vicem na jeho mix CD, které vyjde za několik měsíců. Hostoval také na singlu "3 Treacherous" od Lost N Found Dept., který vyjde tento rok na Brooklina Rekkids ve spolupráci s Day By Day.

Ale pojďme zpět k jeho plánům. Nakonec druhou desku odsouvá, aby před ní přišel s nadupaným EP "Chain letters". To by mělo přijít na podzim s nabitým arsenálem rýmů a beatů. A pak se teprve snad dočkáme jeho nové placky. Je toho dost, Supastition nestíhá překvapovat. Ještě o něm uslyšíme.

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná