Sólové projekty ohlašující Dilated Peoples opouští Capitol

Po šesti letech, během nichž vydali čtyři alba, se tříčlenné a přibližně od roku ´92 fungující californské těleso Dilated Peoples, které mimochodem 5. srpna vystoupí na světoznámém festivalu Rock The Bells, v dobrém loučí s jejich dosavadním labelem Capitol Records. Po Gameovi, jenž dal kopačky Aftermath Records a Fat Joeovi, který se musel rozloučit s Atlanticem, jde tedy o další velké jméno měnící pole působnosti. Styler Evidence k tomu poznamenal: "There's a lot of good people at Capitol, but, sometimes those aren't the people that write the checks. However, I'm not bitter; I'm definitely ready to move forward."

Dalším a na nějakou dobu posledním počinem z líhně Dilated, jejichž poslední deska "20/20" s povedeným klipem "Back Again" vyšla teprve před pár měsíci, bude DVD titulované "The Release Party", které do světa vypustí Decon Media. Dokumentární film se bude zaobírat minulostí skupiny a podívá se do záíkulisí prací na jejich čtyřech předešlých albech, s tím, že budou k vidění a ke slyšení dosud nezvěřejněné záběry, exkluzivní tracky atd. To všechno přitom bude součástí jedné dějové linky, jejíž realizace se ujmeí režisér Jason Goldwach, jehož úkol je jasný .- shrnout dosavadní etapu jejich profesního života a pozvolna připravit a naladit fanoušky na avizované sólové pokusy.


Bývalý writer Evidemce onen krok vysvětlil: "Dilated Peoples is bigger than me. It's bigger than Rakaa and Babu. That's why it's a beautiful platform to launch our solo projects.". Pakliže ještě nejste zcela v obraze, Ev se v současnosti zaobírá jeho projektem "The Weatherman", jehož název odkazuje na nickname, jímž ho fanoušci přezdívali v raných dobách jeho kariéry. Na desce, jejíž release date byl předběžně u ABB Records stanoven na 20. březen příštího roku, se kromě beatů a lyriky hlavního aktéra představí také Little Brother, Defari, DJ Revolution, The Alchemist, Jake One a pochopitelně Rakaa s Babuem, kteří se v závěru června v rámci festivalu Urban Rapublic představili v Táboře. Právě Rakaa Iriscience je momentálně zaneprázdněný prací na jeho prozatím nepojmenovaném albu a ani DJ Babu nelení, neb připravuje již třetí pokračování své úspěšné série "Duck Season Vol. 3"

Aby toho náhodou nebylo málo, Evidence souběžně spolupracuje i s Alchemistem na počinu "The A&E Project", na němž se ukáže řada lidí jak na beatu, tak na mikrofonu, a který se očekává nedlouho po LP "The Weatherman", tedy někdy v první polovině následujícího období. "I'm back in the lab, hungry, and ready to go. Not being under a label and having restrictions is something I've dreamed about -- and that opportunity is finally here. I'm definitely going to make the most of my time and energy."

Ačkoliv se jednotliví členové zaměří na své vlstní věci, Evidence tvrdí, že pod jménem Dilated Peoples hodlají fungovat dále, ať už se smlouvou, nebo bez. "We were Dilated before the record deal, and we're still Dilated after the deal." Co se ovšem týče jména nahrávací firmy, jež si vezme pod svá křídla jejich další případný dlouhohrající opus, situace je i nadále neprůhledná a i přes pár proběhnuvších jednáních jde pořád o píseň budoucnosti... 

Zdroj: Ballerstatus

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná