Snoop Dogg bude rekapitulovat

Snoop Dogg, veterán zápádního pobřeží, který se jako jeden z mála dokázal překlenout mezi olschoolem a newschoolem, připravuje ohlédnutí za svou dosavadní kariérou v podobě vypuštění rekapitulující desky "Snoopified: The Best Of Snoop Dogg". Ta by se měla díky Capitol/Priority Records dostat ven již 4. října letošního roku a rodák z californského Long Beach, jenž naposledy "skóroval" deskou Rhytm & Gangsta: The Masterpice", by na ní měl mít 19 největších hitů své - dvanáct let trvající - kariéry, s tím, že produkci šéfuje pětice zásadních jmen ve složení Dr. Dre, Timbaland, DJ Premier, DJ Quik a The Neptunes. Co se týče obsahu, ten by měl být vyvážený mezi současnými věcmi a věcmi, které už něco pamatují (za všechny např. "Just Dippin", "Woof", Down For My N´s",  "Gin & Juice", "Beeyatch Please", " The One and Only", "Spotlight", "Beautiful" atd).

 

Snoop Dogg - Snoopified: The Best Of Snoop Dogg:
01. Beautiful feat Pharrell Williams
02. Snoop Dogg (What’s My Name Pt. 2)
03. Woof ! feat Mystikal and Fiend
04. Lay Low feat Master P, Nate Dogg, Butch Cassidy, and Tha Eastsidaz
05. Down For My N’s feat C-Murder and Magic
06. From Tha Chuuuch To Da Palace feat Pharrell Williams
07. Bitch Please featuring Xzibit
08. Still A G Thang
09. Just Dippin feat Dr. Dre and Jewell
10. Wrong Idea feat Bad Ass, Kokane, and Lil Half Dead
11. Stoplight
12. Snoopafella
13. The One And Only
14. Loosen’ Control feat Butch Cassidy
15. Gin & Juice II
16. Stacey Adams feat Kokane
17. Ride On/Caught Up ! feat Kurupt
18. G Bedtime Stories
19. Hell Yeah feat WC

 

 

Novinka z 26. 8. 2005 (Krysa)
Snoop Dogg založil svou skateboardovou značku

Snoop Dogg se rozhodl, že bude dělat konkurenta značkám jako Alien Workshop, Girl nebo Toy Machine. A že to myslí opravdu vážně dokazují nové stránky jeho společnosti Snoop Dogg Board Company. Tam si za doprovodu "Drop it Like it's Hot" můžete prohlížet nejen vzory desek, ale i koleček nebo trucků pro skejty. K produktům jako oblečení nebo boty, které nesou rapperovo jméno, tak přibývají nejen součásti pro skateboardy, ale např. peněženky, náramky, pásek, batohy a další doplňky. Jak dále prozrazují stránky, Snoop se chce vrhnout i na snowboardy, které se začnou prodávat během září.


Novinka z 1.6.2005 (Shaft)
Fanoušek napaden Snoop Doggem na jeho koncertu. Sleduj video
V Americe už asi přetekl pověstný pohár trpělivosti. To, že se občas střílí před klubem, kde vystupují rappeři, bývá většinou zálažitostí opilých nebo zfetovaných jedinců. Ale aby na koncertu napadl rapper fanouška? Ne to se opravdu často nestává.

Navíc, když je oním útočníkem Snoop Dogg. Problémů má na svém kontě už dost, teď má na svém kontě nový zářez. V sobotu vystupoval Snoop ve White River Amphitheatre, pozval své fanoušky na pódium, kteří zde plnili takovou tu zábavnou vložku. Mezi nimi byl i Richard Monroe, který poté jakoby skočí na Snoopa.

Jeho skutek se mu vrací neadekvátně. Přiběhnou k němu bodyguardi, ale hlavě sám Snoop, který mu prý uštědří pár ran pěstí i mikrofonem. Každopádně Richard Monroe nevypadá vůbec hezky a video ukazuje, že férový zápas 20 proti jednomu neí jen výhradou Nuslí.

Zde se můžete kouknout na video (je potřeba se nejdříve zaregistrovat, poté jít na hlavní stánku King5 a zadat do hledání jméno Snoop vyjdede vám nabídka článků, dáte hned první, kde se můžete kouknout na video, které ukazuje průbeh celého incidentu)


Novinka z 9. 5. 2005 (LayDee)
Snoop Dogg bude přednášet v Oxfordu
Snoop Dogg se svojí láskou k marihuaně rozhodně netají. Mám ještě v paměti zábavnou aférku, kterou vyvolal, když v průběhu loňského roku zaštítil prodej cukrovinek s názvy a obsahem více než výmluvným. V jeho případě ale beze zbytku platí “kdo hulí, ten umí”.

S postupem let se vypracoval v uznávaného hudebníka, příležitostného herce a především zdatného obchodníka. Pozvání od jedné z nejprestižnějších univerzit na světě, anglického Oxfordu, působí i tak velmi překvapivě. Její zástupci Snoopa oslovili s žádostí, aby pro místní studenty připravil přednášku o marihuaně a dalších drogách. Samozřejmě nepůjde o to, že by rapper své oblíbené zboží vychvaloval, naopak středem zájmu bude vyvolání otevřené diskuze o škodlivosti a důsledcích zneužívání drog.

Snoop nabídku přijal a oxfordští jsou přesvědčeni, že studenti na něj rádi vystojí fronty. Jo, tomu se říká moderní přístup k výuce.


Zdroj: SOHH news a Streethop.com


Novinka ze 4.2.2005 (Krysa)
Snoop Dogg znásilnil?
Snoop Dogg má další průser, o kterém píše už i deník Blesk. V lednu 2003, při natáčení jednoho dílu talk show Jimmy Kimmel Live, ve které Snoop vystupuje v šesti dílech, měl rapper a čtyři jeho společníci údajně znásilnit maskérku, která teď požaduje odškodné 25 milionů dolarů. V témže roce musela kvůli této události navštěvovat psychiatrii. Mezi obžalovanými jsou i společnost ABC, která má pořad na svědomí a společnost Walt Disney.

Maskérka tvrdí, že televizní stanice je za znásilnění zodpovědná, neboť Snoopova šatna byla vybavena velkým množstvím šampaňského, kterým ji opili, a marihuany. Dále tvrdí, že Doggyho viděla v šatně šňupat koks. Incident se rozhodla ohlásit až teď, protože předtím ji rodina doporučila, aby o tom nemluvila kvůli Snoopovým gangsterským známostem.

Později Snoop na ženu podal žalobu, protože ho vydírala a požadovala 5 milionů za to, že o činu bude mlčet. Rapper ovšem tvrdí, že s údajným znásilněním nemá nic společného.

Pokud nemáte dost, pak mám ještě jednu zprávu. Tray Deee, jeden ze členů Snoopovy skupiny Tha Eastsidaz, si jde na 12 let sednout do vězení za to, že v roce 2003 střílel v Long Beach na dva lidi v jednoucím autě. Nikdo ale nebyl zraněn.


Novinka z 26.1.2005 (LayDee)
Nové botky ze Snoopovy kolekce
Možná ujíždíte na oblečení, které nese punc nějaké té rapové megastar a navíc patříte mezi zaryté fanoušky Snoop Dogga. Tím pádem něco právě pro vás – ve spolupráci s Pony International vytváří tento obchodně možná až nezdravě aktivní jedinec The Snoop Doggy Biscuitz footwear collection, tedy několik zbrusu nových druhů obuvi.

Obdobně jako kdysi Run DMC ve spolupráci s německou firmou Adidas, přichází Snoop se čtyřmi druhy. Kolekce by měla být v prodeji od března, nicméně tenisky Snoopadoopa si můžete prohlédnout už teď na www.zappos.com. Jsou určeny pro aktivní způsob života a běžné každodenní nošení. Snoopaslide by jste měli obouti v okamžiku, kdy hodláte jen tak lenošit a poflakovat se. Pokud se chystáte na obchodní schůzku bylo by záhodno vklouznout do bot značky Snoopalicious a pro sportovně založené typy jsou určeny basketbalem inspirované Snoopafly.


Zdroj: HipHopDirectory


Novinka z 8.1.2005 (LayDee)
Doggy jde z filmu do filmu
Není pochyb o tom, že Snoop Dogg má značné herecké ambice. Ukázal se v mnoha menších rolích nebo tzv. cameo výstupech (Training Day, Starsky and Hutch, Baby Boy, Soul Plane,…), zahrál si několik rolí hlavních (horror Bones nebo The Wash s Dr. Drem). Nechal se slyšet, že by se rád prosadil i jako dobrý herec, který nedostává role jen kvůli svému dobře známému jménu.

Jak se zdá, začíná se mu opravdu dařit a jde z role do role. Zatímco ještě před nedávnem se psalo o jeho hlavní roli otce, starajícího se o dětský tým amerického fotbalu (více zde), podle posledních zpráv se také objeví v hlavní roli filmu Boss ‘N’ Up. Doggyho postava se jmenuje Corde a je to úspěšný pouliční obchodník., který se snaží o lepší život a finanční úspěch. V dalších rolích vystupují Lil Jon coby Sheriff, majitel klubu, který se stane Cordeovým obchodním partnerem, Trina jako právnička Dominique nebo komik Scrucho aka Cordeův kámoš za mřížemi Hucky G.


Zdroj: HipHopDirectory, SOHH


Novinka z 23.12.2004 (Krysa)
Snoop Dogg a The Game v Německu
Snoop Dogg se věnuje propagaci svého čerstvého alba "Rhythm & Gangsta" a nezůstává jen v rodné zemi. V únoru se rovnou ve třech termínech objeví v Německu, kde se na něj budete moci podívat za zhruba 40 EUR. Kdo viděl záznam Snoopova koncertu z Up in Smoke Tour, ten ví, že Doggy umí zajet celkem solidní show.

Pozadu nezůstává ani Dreho nový objev The Game, jehož debutové album patří k nejočekávanějším v příštím roce (vychází 17. ledna). Game prozatím rozehřívá fanoušky různými hostovačkami a mixtejpy a k našim západním sousedům dorazí už v půlce ledna.

Snoop Dogg v Německu:
18.02.2005 - Sporthalle (Stuttgart)
19.02.2005 - Köln (Palladium)
20.02.2005 - Berlin (Arena)


Novinka z 27.8.2004 (Krysa)
Poslechni si Snoopův čerstvý singl
Konečně vyšlo přes 10 let ohlašované album 213, skupiny skládající se z Warren G, Nate Dogga a Snoopa. Poslední jmenovaný ale neodpočívá a pracuje na novém albu s názvem "R&G (Rhythm & Gangsta): The Masterpiece". Pokud nebude odloženo, přijde na svět 16. listopadu a postarají se o to labely Star Trak vlastněný The Neptunes, Doggy Style vlastněný Snoopem a Geffen starající se o distribuci.

Teď můžete ochutnat první sousto - skladbu "Drop it Like it's Hot", v produkci "nečekaně" od Neptunes. Na albu uslyšíte i Charlieho Wilsona, stejně jako producenty, kteří byli podepsání pod jeho předchozími alby a očekávat máme i překvapení v podobě účasti nějaké superstar. Snoop Dogg to sám okomentoval, že tohle album bude hudebně vyspělejší než ty předchozí. "Myslim že jsem víc melodický, instrumentální..." Tenhle song o tom sice moc nevypovídá, ale počkejme si na celou desku.


Novinka z 19.8.2004 (Tano)
Snoop vyhulí 7 kg trávy!!
Nepíšu klišé a nenávidím bulvár. Tahle zpráva je ale podložená. Nejenže bylo zadrženo těch 7kilo pro Snoopa, ale navíc se s ním promotérka soudí o 5 miliónů dolarů. A to už je docela silný kafe i na jeho agenta, který je raději už několik dnů nedostupný.

Hezky od začátku. Promotérka/žalobkyně (Patricia Richardson) se s ním nesoudí pro nic za nic. Jelikož se stará nejen o jeho pohodlí, stará si i o jeho oblečení a takový ty věci. A tak si jednou vyšla na letiště, kde měla převzít jeho zavazadla. „Jako promotér jsem odpovědná za zavazadla, poplatky a takové podobné povinnosti. Když jsem pro ně přišla, policisté je už prohledávali, dali mě pouta a zatkli.“ Jelikož byla několik hodin zadržená ve vazební cele, žádá oprávněnou náhradu.

A co na to Calvin Broadus aka Snoop? Nic. Mlčí. Mlčí i jeho agent. Důkazy jsou ale daný. Zavazadla s přibližně sedmi kily trávy byla zadržena a hlavně byla určena právě pro Calvina. Závěr dám jmenovitě týhle ženský. „Nikdy jsem si to o něm nemyslela, Snoopa jsem si prostě představovala jako trochu jinýho…“


Novinka z 25.6.2004 (Tano)
Snoop Dogg se upsal The Neptunes
Pokud by byl Snoop baseballovým hráčem, měl by fakt velký rozpor mezi volbou čepice do Síně Slávy (Hall of fame). Alespoň tak to tvrdí MTV.

Jde prakticky o to, že Snoop Dogg má nový label. Poté, co kdysi spojil svou budoucnost s Dr. Drem a Death Row Records, vyrazil nyní na turné po státech, aby "od domu k domu" oživil svou vlastní legendu. Snoop má nyní své vlastní místo, na kterém vydá své budoucí album. To místo se jmenuje Star Trak, label hvězdných producentů Neptunes. "Snažíme se ho dostat do doby, kdy byl Snoop v éře alba Chronic", tvrdí producenti. Tohle tvrzení se konkrétně vztahuje k roku 1992, Dr. Dre albu, na kterém Snoop debutoval. Jak to bude doopravdy, na to si počkáme. Každopádně ale neuškodí, připomenu-li vám historii jeho dosavadní tvorby:

Éra: G-Funk
Label: Death Row
Alba: Doggystyle (1993), Tha Doggfather (1996)

Éra: No Limit Soldier
Label: No Limit
Alba: Da Game Is to Be Sold, Not to Be Told (1998), No Limit Top Dogg (1999)

Éra: Da Pimp
Label: Priority
Alba: Tha Last Meal (2000), Paid Tha Cost to Be Da Bo$$ (2002)


Novinka z 15.11.2003 (Krysa)
Snoop Dogg se pere se svojí crew
Začátkem nového milénia představil Snoop Dogg debut party Tha Easdsidaz, kterou tvoří ještě dva drsňáci Tray Deee a Goldie Loc, o rok později následovaný elpíčkem "Duces 'N Trayz: The Old Fashioned Way". Snoop ve skupině zastává spíš vedlejší roli, ale rapoval ve většině skladeb a úspěch, který skupina zaznamenala se připisuje hlavně jemu. Obě desky dosáhly platinového stavu, takže si na nich všichni tři pěkně namastili kapsu. A nebo to bylo jinak?

Doggyho chráněnci tvrdí něco jiného. Podle nich nedostali od Snoopa nikdy vyplaceny honoráře za alba. Vše prověřila účetní firma Moss Adams LLP, která objevila pohledávku v hodnotě milion dolarů. Když byl Snoop Dogg upozorněn na nevyplacené peníze, údajně tvrdil že alba jednoduše nepřinesla žádné zisky. Po účetní kontrole bylo dále zjištěno, že Snoop ošidil rappery o dalších 142.000 dolarů za dva zlaté řetězy, kterými se vystrojili pro videoklip "G'd Up". Skupina ale tvrdí, že řetězy byly dary a deset dalších lidí je dostalo také.

6. srpna 2001 napsal Tray Deee dopis ohledně honorářů. Právní firma Roberts & Ritholz podala odpověď, že všechny peníze putovaly na účet Snoop Dogga. Ten jim mimochodem slíbil jejich vlastní label, na němž plánovali vydat třetí album, a dále zdarma hostovačky ve třech peckách.

A teď to nejlepší - Trayovo vyjádření: "Nedovolím nikomu, aby shrábnul moje těžce vydělaný prachy. Snoop dělá, že o ničem neví a celý to vypadá, jako kdyby chtěl sabotovat projekt Eastsidaz. Začátkem (letošního) října jsme šli za ním přímo domů, vrátit ty řetězy a znova se zeptat, co je s těma prachama, který nám dluží. Jeho ochranka na nás Snoopa upozornila, on vzal roha zadníma dveřma, přeskočil plot, upadl, rozrazil si ret a zdrhnul do hor. Chlapi z ochranky začali střílet a utekli z domu než dorazila policie.

Ukaž svým fandům, kdo opravdu seš. Přestaň zdrhat jako zbabělec a schovávat se za svoje security." Nikdo nebyl při incidentu zraněn.

V sobotu byl Tray Deee zadržen za střelbu na skupinku lidí před kalifornským obchodem, jízdu v kradeném autě a falešnou identifikaci policistovi. Pokud vás zajímá něco o samotném Doggfatherovi, společně s Warren G a Nate Doggem vám naservírují v prosinci album pod jménem 213.


Novinka z 29. 6. 2003 (LayDee)
Doggfather opět laškuje s erotikou
Snoop Dogg patří mezi ty rappery, kteří o sobě dávají poměrně často vědět, přičemž ne vždy prostřednictvím hudby a rýmů. "Girls Gone Wild" je erotická série zachycující studenty užívající si sex a dívky obnažující na požádání svá prsa. Snoop, který se v jednom dílu jako host (a vůbec první celebrita) objevil, ale není spokojen s tím, že se ve snímcích neobjevují barevné ženy. Rozhodl se tedy natočit vlastní verzi erotického seriálu, ve kterém se těmto ženám dostane patřičné satisfakce.

Víme, že to není jeho první počin v této oblasti (Snoop je dokonce držitelem jedné z porn-award). 26. července po 22. hodině jste se na hudebním kanálu VH1 mohli o těchto aktivitách dozvědět něco více v rámci pořadu Porn To Rap and Rock a následného More Shocking Moments.

V červenci se Snoop připojí k očekávanému tour "Roc The Mic". Jako mnoho jeho dalších kolegů chystá další filmou roli v remaku TV show ze sedmdesátých let "Starsky and Hutch" a na MTV konečně spustil dlouho očekávanou "Doggy Fizzle - Televizzle".

Konečně, desítka mužů se postarala o pozdvižení v rámci třetího ročníku BET Awards. Na show, předcházející vlastnímu večeru předávání, policie spolu s federálními agenty zatkla deset ozbrojených mužů v neprůstřených vestách, kteří nadto disponovali obrněným vozidlem. Muži prý údajně tvořili Snoopův doprovod, což ovšem policie nedokázala tisku potvrdit.

Info: SOHH


Novinka z 23. 4. 2003 (LayDee)
Kdo střílel na Snoopa?
To, že před pár dny v Los Angeles někdo střílel do kolony aut by nás asi vůbec nezajímalo, kdyby v jednom neseděl Snoop Dogg. Zraněn byl pouze jeden muž z jeho ochranky a i ten byl po krátké době z nemocnice propuštěn. Podle dostupných zpráv chtěl prý střelec s rapperem nejprve mluvit. Rádoby rozhovor vyústil v přestřelku, která poškodila dvě auta. Policisté vyslýchali Snoopa i další účastníky přestřelky, obvinění ale proti nikomu nevznesli. Není divu, když se střelec z místa pěkně rychle vypařil.

Co se Doggova rapového projevu týče, můžeme jej nyní slyšet například na soundtracku k filmu "Malibu's Most Wanted". Vedle něj se na tomto albu představují Dirty, 702, Mr. Cheeks, Master P, 504 Boyz nebo Pastor Troy.

Také se rozrůstá konflikt mezi ním a nechvalně prolulým Suge Knightem. Na Knightových stránkách Tharow.com se objevilo posměšné vyobrazení Snoopa, kterak se bratříčkuje s policisty a nápis v tomto smyslu – Dej si pozor na Snoopa … pozor na Snoopovy hochy v modrém. Na druhou stranu Doggův blízký Daz Dillinger hodlá nechat Sugeovi vyžrat si něco málo špíny, kterou na něj připravuje v 45 minutovém snímku "Tha Row Killa".

Info: AllHipHop, SOHH a Y2HipHop


Novinka ze 7. 4. 2003 (LayDee)
Snoopovi to zavařil záznamník
Ano, zdá se to neuvěřitelné, ale právě tato mašinka dostala Snoop Dogga do potíží. Proslulého „pejskaře“ zažaloval neznámý muž z Kalifornie s tím, že rapper bez jeho svolení použil jeho vzkaz ve skladbě "Pimp Slapp‘d", kterou najdeme na albu "Paid Tha Cost To Be Tha Boss". Skladbou se Snoop naváží do Deathrow Records, kterému šéfuje Suge Knight. Potíž je v tom, že žalobce žije v Comptonu, což je místo, kde má právě Knight výraznou protekci. Tento Snoopův silný rival zde vzbuzuje obavy a jak se ukázalo, onen neznámý muž v použitém vzkazu rapperovi přislibuje podporu. Nyní se však obává o svůj život. Suge Knight zřejmě není žádné neviňátko, protože se říká, že je zapleten s gangy a není mu cizí vyhrožování a ubližování druhým. Žalujícímu muži se tak nelze divit. Jeho žaloba neupřesňuje, jak velké finanční vyrovnání muž požaduje, usiluje však, aby jeho vzkaz byl ze všech současných i budoucích kopií alba a singlů vymazán.

Snoop Dogg již předtím zaplatil jedné osmdesátileté dámě 75.000 dolarů. Soud totiž shledal, že její vzkaz o marihuaně, nebyl k použití taktéž autorizován. Doggy v roce 1998 použil tento záznam jako úvod k "No Limit“ na albu "Skys the Limit".

Info: AllHipHop, SOHH a Y2hiphop


Novinka z 19. 1. 2003 (K-Hill)
Snoop Dogg udělal porno
Je to směšný, ale je to tak. Nejdřív jsem viděl cover, ten který teď můžete vidět i vy - legenda rapu západní pobřeží, sláva a objev ´93 z Dreho líhně - rapper Snoop Doggy Dogg, známý už jen jako jednoduchý zcrackovaný udejchaný pejsan Snoop Dogg a kolem dvacet miciček s rodidlama a kojidlama venku.

Opravdu, nejen že si Snoop jede styly ve zlatu a tancích, ale opravdu natočil porno. Pro mě osobně je to tedy 80minut smíchu (viděl jsem ukázky, to stačilo).

Video se jmenuje (něco co byste nečekali) - "Snoop Dogg´s Hustlaz: Diary of a Pimp!" A celý je to o tom, že Snoop vždycky zarapuje pecku, kde jako pozadí se mimochodem už hejbou jazyky, aby se rozehrálo opravdu brutální porno, kterého se naštěstí samotný Doggan neúčastní. Jsou tam fakt brutálně směšný hlášky, typoz s koldrama a trikama Hustlaz a Snoop držící se hole a ve svém decentním obleku, lebo toto je čistý hip hop, tomu ver!

Rap je tu vetchej, porno scény jak jinak než naivní, celý je to zabalený jako rapovej produkt a vhodný je to k pousmátí, i když možná by někdo...

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná