Smrt Eazyho-E? Potomoci se na důvodech neshodují ani po dvaceti letech

Konspirace a jiné pochybnosti kolem úmrtí slavných osobností nejsou ničím výjimečným. Občas se holt fanoušci nedovedou smířit z odchodem jejich oblíbeného umělce. Může za tím být i snaha pozůstalých si na slávě příbuzného vyhustlit nějakou tu hotovost. Kromě učebnicového příkladu aka Tupac Shakur se v minulosti nevyhnuly pochybnosti ani umrtí zakladatele N.W.A. Eazyho-E. Olej do ohně nyní přilil jeden z jeho synů Yung Eazy a posléze i jeho dcera Erin.

 
Syn průkopníka kapely, jež definovala ke konci osmdesátek zvuk západního pobřeží, se na Instagramu pustil do hudebního producenta a spoluzakladatele labelu Death Row Records Sugeho Knighta, jehož označil za . "Eazy did not get sick until after the studio incident with suge and look how he acknowledged & admits on this interview with instead of shooting them is a new thing that's done.," stojí v originálním znění na instgramovém profilu Yunga Eazyho. Ten ostatně není prvním, kdo tvrdí, že byl jeho otec zavražděn. B.G. Knocc Out, jenž byl v minulosti pod labelem Ruthless Records Eazyho-E, v roce 2011 vyjádřil podobné pochybnosti v rozhovoru pro hiphopdx.com.
 
Všeobecně rozšířená verze zní, že Eazy-E zemřel v roce 1995 v důsledku onemocnění AIDS, přičemž virem HIV se měl nakazit od prostitutky. Suge Knight byl producentem zásadních nahrávek do roku 1996, kdy se staral o releasy interpretů jako Tupac Shakur, Dr. Dre, Snoop Dogg, Outlawz či Tha Dogg Pound. Jeho úspěchy však vzaly za své v září 1996, kdy byl odsouzen k podmíněnému trestu za násilné chování. Nakonec v roce 2006 ohlásil bankrot. Právě Knight je často označován za osobu, která měla usilovat o Eazyho život.
 
Tvrzení však později vyvrátila dcera někdejšího zesnulého člena N.W.A. Eria Wright. "Jedno z populárních tvrzení je, že Suge Knight nastražil na Erica virus HIV během setkání, kde byl přinucen propustit z labelu Dr. Dre," stojí v magazínu. "Dr. Zoe se přímo zeptal Erii, zda si myslí, že by měl Suge Knight něco společného se smrtí jejího otce. Odpověděla, že nikoli. Řekla, že byl přinucen podepsat smlouvu, zatímco ostatní měli vytažené zbraně, ale Eazy nebyl zmlácel," stojí  v článku.
 
Zdroje: hiphopdx.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná