Sen se stal skutečností, Cinematic Orchestra zítra v Praze

Nedá se říci, že bych počítal s něčím jiným než s vyprodanou Roxy, ovšem pokládám za svou povinnost čtenáře tohoto webu informovat o zítřejším programu, pokud jim jeho obsah nějakým způsobem přeci jen unikl.

Hlavní událost zítřka má mnoho společného s nedávným skvělým představením Coldcut. Nebyl bych překvapený, kdyby se na stejném místě vyskytla přibližně stejná skupina lidí jako minule. Cinematic Orchestra totiž reprezentují to nej z britského labelu Ninja Tune, který tu byli minule reprezentovat právě jeho zakladatelé.

Charakterizovat jejich tvorbu pro neznalé by se ve stručnosti (toto je pouze pozvánka) dalo shrnout slovy progrese, jazz, soundtrack, trocha temna, orchestr a navrch bych mohl přidat relativní slovíčko dokonalost. Když je o někom na nedávném přelomu tisíciletí básněno tím stylem, že na tuto hudbu čekali lidé od dob, co poprvé slyšeli Herbieho Hancocka, něco nebude zcela v pořádku, že?
Není mi sice známo v jakém složení zítřejší koncert odehrají a zda bude přítomen nějaký host obstarávající vokální stránku věci, ale jejich představením plných vizuálních doplňků se aplauduje ve stoje a velmi dlouho. Pokud víte, určitě chybět nebudete, a pokud nevíte, chybět nesmíte.

Na konec pro vás mám jednu kolosální ochutnávku, pokud patříte do té skupiny druhé a na shledanou zítra večer.

Cinematic Orchestra featuring Roots Manuva - All Things To All Men

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná