Aktualizováno: Sean Price zemřel ve věku 43 let

Zámořské podzemí dnes zasáhla smutná zpráva. Ve věku 43 let zesnul legendární člen Heltah Skeltah & Boot Camp Clik a jedna z nejdůležitějších postav východního pobřeží Sean Price. Podle zpráv serveru RapRadar zemřel ve spánku v noci ze 7. na 8. srpna.

 
Seanova manželka Bernadette informovala o manželově smrti prostřednictvím facebookového profilu Duck Down Records. Posléze se k ní připojili i další interpreti. Z pietních důvodů ponecháváme citace v originálním znění. “OMFG MY HUSBAND DIED IN HIS SLEEP THIS MORNING,” cituje Bernadette server hiphopdx.com.
 
"R.I.P. Ruck....Love and Respect to The Duck Down Family!!! #SeanPrice,” napsal DJ Premier na svém Instagramu. Podle zpráv byl jedním z posledních interpretů, kteří se Seanem před smrtí komunikovali, producent Just Blaze, který s Pricem naposledy hovořil 7. srpna. "We were just cracking jokes yesterday..” napsal Blaze na svém twitteru. 
 
Autorův domácí label, nesmrtelný Duck Down Records zvolil formálnější zpsůob: "It is with beyond a heavy heart that Duck Down Music is sadly confirming that Sean Price passed away early this morning in his Brooklyn apartment, Saturday, August 8th, 2015. The cause of death is currently unknown, but it was reported that he died in his sleep," cituje vyjádření labelu magazín billboard.com. Jaký bude osud alba "Songs In The Key Of Price", které mělo vyjít 21. srpna, zatím není známo. V případě dalších informací očekávejte aktualizaci článku. 
 
Sean Price patřil k zásadním postávám newyorského undergroundu. Jeho jméno znělo Brooklynem zejména díky jeho působení ve skupinách Heltah Skeltah či Boot Camp Clik (Buckshot, Heltah Skeltah, Smif-n-Wessun, O.G.C.). Novější generace posluchačů ho může znát zejména díky projektu Random Axe, ve kterém působil s Black Milkem a Guilty Simpsonem
 
Seanova lyrika patří dodnes k nejšpinavější textařině ve hře, stejně jako jeho jasná a přímá flow. Proslul zejména svými dokonalými boombapovými egotripy a spolupracemi s celou řadou hudebníků východního pobřeží jako Statik Selektah, Gangrene, Pete Rock a mnoho dalších. Byl otcem tří dětí. Vyznával též muslimskou víru.  
 
Update:
 
Umělci vzdávají prostřednictvím Twitteru Seanovi poslední hold. Mezi nimi se připojili herní vývojáři z Rockstar Games a další. Článek budeme dále aktualizovat.
 
"1st artist to ever put me on THEIR album as a feature: Sean Price. 1st person to tell a CEO they HAD to sign me: Sean Price. #RIPSeanP" - Skyzoo
 
"Rest up, Ruck! #SeanPrice" - Guilty Simpson
 
"My heart hurts.  Sean Price is gone. Rest in Paradise legend." - 9th Wonder
 
“Sean Price went from being a childhood hero of mine to a great friend. He was the most competitive MC I’ve ever met & kept me on my game,” - Talib Kweli
 
“Hip hop has lost another great. RIP Sean P! #RealOne,” Black Thought
 
"Rest in peace, Sean Price. Truly one of the greats." - Rockstar Games
 
 
 
Zdroje: hiphopdx.com, billboard.com, nydailynews.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná