Samurajové, hip hop, RZA a jeho hvězdní hosté

I když RZA momentálně staví svou vlastní sólovou kariéru na vedlejší kolej, poněvadž nepočítá-li se kompilace "The Forumla for the Cure", poslední desce "Birth of a Prince" už je něco málo přes tři roky, příznivcům jeho producentského rukopisu to zase až tak tolik nevadí, neboť na na Ticalově pár měsíců starém albu ukázal v dobrém světle a i na připravovaném návratu Raekwona by tomu podle všeho nemělo být jinak. Mimochodem, zaslechl jsem, že na nadcházející desce Cannibal Ox, s níž se počítá pro druhou polovinu roku ´07, by měl mít kromě El-Pího a Pete Rocka (!) nějaké podklady i The Abott, čemuž se až nechce věřit, leč časem budeme moudřejší...

Nyní již ovšem k věci. Label Koch Records vydává soundtrack k hip hopu blízké animované sérii "Afro Samurai" (třeba Samuel L. Jackson propůjčil hlas jednomu z hlavních hrdinů), jež si odbyde svou premiéru 4. ledna, s tím, že na DVD by se měl o dílo dostat na jaře příštího roku. Pod palcem ho samozřejmě celý bude mít rodák z brooklynského Brownsville. Přítomny budou jak fláky jeho, tak i přizvaných interpretů jako Big Daddy Kane, GZA, Q-Tip, Talib Kweli, či nějaké to jméno z Wu-Tang Family.

Nositel alter-ega Bobby Digital se k tomu vyjádřil násleodvně: "As a fan of martial art and old Japanese Samurai movies, I have always wanted to be a part of such creativity and to have my own spice added is even better. Many hip hop artists and musicians from the late '80s to now have been inspired by this form of entertainment, and today's animators have been stimulated by hip hop. But, usually these two forms of expression never meet in the same realm of artistry. Afro Samurai' offers me the opportunity to mix the innovational world of hip hop with the visual imagination of Japanese animation. The vibe of 'Afro Samurai' is so soulful and cool, that when I was asked to compose the series my creative juices immediately reacted. I felt it was something meant for me to do; in many ways Afro and myself share the same spirit." A i výtečně zpracované oficiální stránky www.afrosamurai.com jsou vám pochopitelně k dispozici.

Abychtom to nějak uzavřeli, jméno Roberta Diggse není ve filmové branži pojmem neznámým. Stál již za sounstracky "Ghost Dog: The Way of th Samurai", "Blade: Trinity", "Barbershop 2: Back In Business", "Unleashed", či "Kill Bill" a sám si zahrál například v "Derailed", "Coffee and Cigarettes", "Scary Movie 3" či již zmíněném "Ghost Dogovi".

Zdroj: RapNewsDirect

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná