RUKAHORE_SHOP_BANNER

S novými Prago Union je to vážné...

Ne, vážně... Je to na spadnutí. Tak se raději něčeho držte, protože pro Vás máme nejenom termín, kterým je 16. červen, ale i cover a tracklist nadcházejícího alba "Vážná Hudba".

Kdo zná Prago, ví, že tak vážné to zase nebude. Alespoň tedy s tou hudbou. Kato dělá, co může, aby si uchoval smysl pro humor, i když tam venku je to léčebna na vycházce.

"Vážná hudba" je soundtrack těch dvou let, které uplynou od vydání zatím posledního nosiče "V barvách". Po této koncepční odbočce, kdy si Prago krátili čas experimentováním s pastelkami, zatímco jezdili křížem krážem po Česku, Slovensku i jinde, ale nastal čas dostát svým slovům a vrátit se hlavou do oblak. Takový byl plán a výsledek budete mít co nevidět ve svých rukou.

        Na novém albu napočítáte celkem 21 skladeb, z nichž jste mohli slyšet akorát před rokem vypuštěný "Rolák" a částečně i pecku "Naodpis", který si zahrál spolu s Katem v jeho hereckém debutu ve filmu "Čistá práce", ačkoli pod názvem "Den Zúčtování" a v remixu WWW. Jinak je rozsáhlá stopáž "Vážné hudby" polem veskrze neoraným, zato zase Prago jako poleno, o tom žádná. Většinu produkce obstaral standardně „z nouze“ sám Kato, jak by řekl, avšak zdatně mu zasekundovali i parťák na stagei i ve studiu DJ Maro nebo Ondřej Žatkuljak či australský producent M-Phazes, patřící k momentálně nejvyhledávanějším beat-makerům rapového podzemí s pracemi pro jména jako Masta Ace & EdO.G, M.O.P., Talib Kweli, Erick Sermon apod. Jeden beat vysekl dokonce El Boogie - bubeník Champion Sound - doprovodné živé kapely Prago Union, jejíž ostatní členové si na "Vážné hudbě" také provětrali svůj „vercajk“. To ostatně přišel, již tradičně, učinit i Yarda Helešic se svou kytarou a již méně tradičně Matěj Ruppert se svým hlasem a Roman Holý se svými mašinkami... Zapomenout nesmíme ani na zpěvačku Deni.

        Kdo čekal seznam hostů tlustý jako Zlaté Stránky, bude si muset ještě chvíli počkat anebo se muset poohlédnout po nějaké té kompilaci. Tohle je totiž nová deska Prago Union a tady, jak víme, diktuje hudba, nic jiného. Ani Kato. Vážně.

Prago Union  Vážná hudba  (Strojovna / EMI, 2013)

1. Jessli Dovolíte...

2. Naodpis

3. Rapvi3m

4. Spíš Ne

5. Beat Navíc I

6. Kata-Rze

7. Recept

8. Klobouk Dolu

9. Situace (Sekerou Okna Neumyješ)

10. Maro-Tse-Tung

11. Ona Mi, Tsunami

12. Taková Doba

13. Záložka

14. G.P.S. (Gde'Pa'Si)

15. Kramle

16. Beat Navíc II

17. Konec Stop

18. Rolák

19. Kdo Z Koho

20. Beat Navíc III

21. Otázky?

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná