Rhymesayers pod Interscope? Jednali jsme o tom, říká jeden ze zakladatelů

Zámořský rap sice zažíval již v roce 1995 svojí největší undergroundovou renesanci, na jeden z nejprominentnějších labelů historie však žánr teprve čekal. Respektive se k nim během následujících dvaceti let připojila důležitá adresa jménem Rhymesayers Entertainment, jež pod svými křídly sdružuje interprety jako Atmosphere, Evidence či Brither Ali a naopak ovlivnila řadu dnešních skokanů jako Joey Badass. A právě nyní zasluhuje vaše blahopřání - label Rhymesyers slaví dvacet let své existence.

 
Kultovní undergroundové vydavatelství založili v roce 1995 členové kapely Atmosphere (Slug a Ant), Musab Saad (Sab the Artist) a Brent Sayers (Siddiq) ve státě Minnesota. Jako nezávislý label se podílelo na vydávání zásadních nahrávek nejen streetového rapu ale i dalších alternativních žánrů a během dvaceti let své existence se vypracovalo na jednu z největších indie značek ve hře. 
 
Siddiq, jenž patřil k hlavním iniciátorům začátků minnesotské základny, se k příležitosti dvacetiletého výročí rozhovořil 4. prosince pro MTV News o jeho minulosti a období, kdy bylo Rhymesayers oslovováno řadou major labelů, jež chtěly s nezávislou značkou uzavřít spolupráci. Za jednu z nejzajímavějších a zároveň nejpodivnějších nabídek označil jednání s Interscope. 
 
"Interscope byl nejlegračnější, protože jsme tam přijeli a setkali jsme se s Jimmem Iovineem," cituje Sayersovo vyprávění server hiphopdx.com. "Byl to poslední den naší cesty a oni se chovali způsobem: 'Tak prostě změníme datum vašeho odletu. Budete tu s námi sedět, dokud nebude obchod uzavřený'. My si říkali: 'Proč nám prostě nepošlou smlouvu? Projdeme si jí s naším právníkem a vrátíme se opět za týden.' Dávalo nám to smysl, ale oni byli očividně překvapení," říká.
 
Zakladatel Rhymesyers dále zhodnotil, že záměrem Interscope zřejmě vůbec nebyla spolupráce s Rhymesayers. "Nevypadalo to, že by to pochopili. Spíš to vypadalo, že měli zájem o Atmosphere. Nemyslím si, že tehdy měli úplný povědomí o Rhymesayers," dovysvětlil. Vydavatelství Rhymesayers Entertainment nakonec zůstalo nezávislé a dnes sdružuje interprety jako Aesop Rock, Blueprint či Dilated Peoples. Distributorem jejich nahrávek je Warner Music Group.
 
Zdroje: hiphopdx.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná