RUKAHORE_SHOP_BANNER

Raritní deska Wu-Tang Clanu o jednom kuse našla svého kupce

Nové album Wu-Tang Clanu "Once Upon a Time In Shaolin" o sběratelském nákladu jednoho kusu má svého kupce. Tato informace sice nemění nic na tom, že ostatní smrtelníci si ho budou moci poslechnout až za 88 let, přesto odhalila zpráva serveru pigeonsandplanes.com i některé dosud nezveřejněné údaje kolem (odteď) nejdražší raritní nahrávky všech dob.

 
Deska kapely "Once Upon A Time In Shaolin", kterou ohlásil letos v březnu RZA, není obyčejným produktem hudební mašinérie ale plnohodnotnou audio relikvií. Obsahuje 31 skladeb včetně skitů zabalených do speciální kovové krabičky včetně textů, bookletu poodhalujícího příběhy jednotlivých písní a speciálního pozlaceného certifikátu. Celková stopáž alba stojí na úctyhodném čase 128 minut. Novinkou je pak dvojice speakerů PMC MB2-XBD v hodnotě 55 tisíc dolarů, které byly k "nákupu" přihozeny po konzultaci s PMC. 
 
Jak píše server pigeonsandplanes.com, album našlo po svém tour ve světových muzeích svého majitele. Tisková konference pochopitelně neuvedla, kdo a kolik za "Once Upon A Time In Shaolin" zaplatil. Server píše pouze o "americkém sběrateli, platícím částku v řádech milionů". I když to není příliš objevná informace, bez zajímavosti není, že deska se stala nejdražším originálním audio nosičem všech dob (míněn onen jediný kus).
 
A co tato zpráva znamená pro fanoušky Wu-Tang Clanu? V zásadě nic. Spolu s deskou se totiž kupce musel zavázat, že album nebude půjčovat, kopírovat ani veřejně reprodukovat po dobu dalších 88 let. U toho si člověk až uvědomí, jak jsme zhýčkáni interprety, kteří nám svá alba skoro vnucují v den vydání prostřednictvím streamových přehrávačů. "Once Upon A Time" tak zůstává i po svém vydání možná nejočekávanější deskou rapové historie. Takže, až to bude venku, dáme vědět... 
 
 
Zdroje: hiphopdx.com, pigeonsandplanes.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná