Rapoví dinosauři Jurassic 5 jsou opět pohromadě!

Sen mnoha fanoušků kalifornské bandy, slyšet živě hymny "Concrete Schoolyard“, "Quality Control“, "Whats Golden“, se vyplní. Pánové se totiž po šesti letech spojí, aby tak odehráli show na známém festivalu Coachella. A to samozřejmě není vše!

Jurassic 5 letos slaví 20 let od svého založení. Členy kapely jsou Akil the MC, Chali 2na, Zaakir, Mark 7even a DJ´s Nu-Mark a Cut Chemist. V roce 1997 vypustili nezávisle svůj první počin, jednoduše pojemnovaný Jurassic 5 EP. S tím si ihned získali uznání světa rapu a přišla smlouva u  společnosti Interscope Records, kde znovu vydali EP s přidanými songy jako plnohodnotné album.

 
Řádným debutem pak bylo roku 2000 Quality Control, které o dva roky později následovalo album Power in Numbers. Nahrávka doslova navazuje na předchůdce. Rozjíždí jí totiž ten samý beat, který tu druhou ukončoval. V květnu 2006 Cut Chemist oznámil svůj odchod a v červenci přišla zatím poslední deska Feedback. V roce 2007 pak přišel rozpad, a to kvůli neshodám mezi členy. Chali 2na nedávno řekl o odloučení: "Jako v rodině, občas nemůžeš vystát bráchu. A tím jsme si prošli. Když jste s někým tak dlouho přijdou dobré i zlé chvíle. A když jsme tehdy byli v Austrálii, tak nás to chytlo v té nejhorší chvíli." Od té doby se rozjeli pořádně ve svých sólo kariérách.
 
 
Málokdo doufal v jejich návrat. Až do minulého týdne, kdy byl 24. ledna zveřejněn line up na Coachella Music and Arts Festival. Ten je známý tím, že se každý rok snaží dát dohromady rozpadlé kapely A pro letošní ročník si mimo jiné vybrali právě „jurskou pětku“. Na festivalu dál vystoupí Wu-Tang ClanPusha T2 ChainzRed Hot Chili PeppersBlur a mnoho dalších. Více info najdete ZDE.
 
Jak se někteří členové už nechali slyšet, následovat by po tomto vystoupení mělo i turné. Jak rozsáhlé však tour bude, to se zatím neví. A co další album? To bysme chtěli asi moc, dočkejme času. Sleduj náš web pro další info. 
 
 

 

 

Marek - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná