Rapová historie od Kurtise Blowa

Kurtis Blow se v minulosti stal vůbec prvním rapperem, který podepsal smlouvu s majoritní nahrávací společností, prvním emcee s „pozlaceným“ singlem a také prvním ze svého oboru, kdo se pustil do mezinárodního koncertního turné. Jde o jednu z nejznámějších osobností ranné éry hip hopu, která dlouhodobě pracuje na propagaci a šíření poznatků o dění té doby.

Nyní připravuje dokument, zaměřený na kořeny vzniku hiphopové kultury s příznačným názvem “The History Of Rap”. Má jít o dvouhodinový film, který se tématu věnuje opravdu pečlivě a jde do hloubky. Začíná rokem 1972 a směřuje až k počátkům Run DMC. Třeba jen samotnému Kool Hercovi věnuje půl hodiny.

„Je opravdu třeba povědět příběh o tom, jak byl inspirován Kurtis Blow, jak byli Sugar Hill Gang a Run DMC ovlivněni lidmi, kterým se nikdy nedostalo uznání, které si zaslouží“, říká Blow, který doufá, že dokument pomůže lidem objasnit méně známé fakty, které jsou obvykle přehlíženy. Třeba to, že hip hop výrazně ovlivnila disko hudba. „Mnoho lidí o tom vlastně nic neví. Hip hop z diska vzešel, je to mutace diska“, tvrdí.

Vedle Kool Herca se v dokumentu objeví například Afrika Bambaataa, Luv Bug Starsky, DJ Hollywood nebo Grandmaster Flash a další.


Zdroj: AllHipHop site


Novinka z 3.1.2005 (Krysa)
Jít do kostela poslouchat rap? Proč ne?
Legendární emsí Kurtis Blow přišel s nevídaným nápadem a založil hip-hopové bohoslužby ve dvou kostelech v Harlemu. "Je potřeba, aby se děti učily o Bohu, jenže dokonce ti, kteří ho znají, nechodí rádi do kostela, protože je to nudí. To, co děláme, není nudné, je to duchovní, energické, povznešující a děti k tomu mají svůj vztah. Vykládáme Písmo svaté v jazyce, kterému rozumí - rap." Při jeho nedávných službách ho doplnili i jiní rappeři a b-boys. Ke Kurtisovi se při modlitbách připojí také pornohvězda Gina Lynn, v jejíž společnosti se v minulosti několikrát ukázal.


Novinka z 15.1.2004 (Krysa)
Kurtis Blow má syna - rappera!
Přezdívkou Son of Kurtis Blow se nemohl v druhé polovině let sedmdesátých chlubit nikdo jiný než DJ Run, třetina již rozpadlých ikon Run DMC. Kurtis, jemuž je dnes 44 let, má ale i opravdového osmnáctiletého syna, který se tatínkem nechal inspirovat a vkročil na rapovou dráhu (rapuje prý takřka od doby, kdy se naučil mluvit). Na svém pseudonymu teprv pracuje, zatím vymyslel KBJ (zkratka pro Kurtis Blow Jr.) a Young Kurt. V těchto dnech spolu oba pracují, promakávaj flow a přednes a pokud vše půjde podle plánu, elpíčko juniora přijde na svět v dubnu. Blow sdělil, že jeho syn je opravdový MC, studuje a bere umění rýmovat vážně. Radši by ho viděl jako doktora nebo vědce, ale bude podporovat jakoukoliv jeho kariéru.

Kurtis Blow je rozhodně jedno z nejdůležitějších jmen hitorie hip-hopu. Byl jeden z prvních komerčně úpěšných MC's a vůbec první, kdo podepsal smlouvu s major labelem. Jeho singl "The Breaks" získal jako první rap zlato. Přivedl do hry další velikány Fat Boys a spoustu dalších inspiroval. V současnosti pracuje na dokončování dokumentu "The History of Rap", s nímž začal v roce 1997. Jeho potomek byl představen už loni v listopadu, kdy Blow vyhrál cenu magazínu The Source za celoživotní přínos a při té příležitosti vzal syna s sebou na jeviště.

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná