Rap nebo hadry? Kam se vrtnout?

Kde se dá vařit biznis? V země čokolády? Ještě před dvěma lety vypadal belgický label B9000 hodně našláple, když představil zajímavý roster celosvětových hodnotných jmen, jejichž účast zaručovala kvalitu. Ta se však nějak nedostavila a nebýt nedávného úspěchu s deskou "The Plaque" od vynikajícího Kaziho (kámoš z party Stones Throw), label by snad plně zatáh.

Rozjel však další větev podnikání, značku Equaleyez clothing a představují velmi pěkné oblečení, přesvědčit se můžete na ještě zajímavějších stránkách.


Čokoládovníci z Belgie vaří i rap
V posledních tří letech se spousta zajímavých projektů a především samotných vydání, děje u nás na Starém kontinentě. Začali s tím možná němečtí Groove Attack. Každopádně dnes tu řádí spousta zajímavých labelů, kteří vydávají Americké jména, například další německý Hum Drum (Declaime), Female Fun (J-Rawls), londýnský Lewis Recordings (Edan), švédský Inebriated Rhythm/Grit Records (KRS-One, O.C.), mezi nimiž se neztrácí právě ani belgický label B9000 Records. Právě ti pochystali a stále chystají kupu zajímavých projektů.

Už jsme psali o blížící se desce "The Plague" od člověka ze Stones Throw kempu, Kaziho, která vyjde na přelomu roku. Celou jí zprodukuje Madlibův brácha, Oh No, hostovat tu budou Medaphoar, Declaime, Wildchild, Spontaneous, Aloe Blacc, Dr.
Oop
a Cornbread z Kaliwild.

Nutno upozornit na singl nové filadelfské naděje (poté co všichni emigrovali pryč), MC jménem Rahsheed, kterého možná znáte pod jménem Maylay Sparks. Titulní pecku "Leisure" produkoval norský (!!!) producent White Shadow a hostoval v ní právě jeden z filadelfských rodáků, Grand Agent.
Druhou pecku,"3 MC's" si vzalu do pajcu Big Jim Slade, a právě ti další dva MCs krom Rahsheeda jsou Malik B. a Louis Logic, se kterým je skvělý rozhovor v BBaRáKu č. 22.

Velmi zakořenělá parta na tomto labelu je crew Gershwin BLX. Už jsme asi před rokem avizovali desku "Funkafied Freddy" od člena téhle squadry, Omniho. Ta se nakonec o několik měsíců zpozdila, ale v tuto dobu má Omni už ready další desku, "Burgandy Brown". Stejně tak připravil další věc s dalším členem své party, Mole-Otra. Na jejich desce "Wolfgang: the adult teen wolves" samozřejmě hostují i ostatní membrs Gershwin BLX.

Zajímavé je však jistě pokračování kompilace "Veganz want beef". Od jedničky se hodně čekalo a dlouho se ohlašovalo jako určující undergroundové memento. Dopadlo to tak napůl, a je tu zmiňované "vol. 2". Krom samozřejmých Gershwin BLX crew, tu je například Black Silver z Analog Brothas, Luckyiam PSC, Double K z People Under the Stairs, Murs, kalifornský Dr. Oop, Otherwize z Blak Forest, Universal, Beck a další.

V edičním plánu byly tento rok však i další zajímavé singly. Declaimův "Government", který produkoval Kan Kick z Mad Men, kde je právě D. a ještě OhNo). O Rahsheedově věci jsme už mluvili, dalším je pecka "Which way is up" od Earganic, kde rapuje také Wildchild. Posledním v plánu byla placka Dave Oneho z kanadských Obscure Disorder, kde by měl být hostem na majku krutor zvrator Ill Bill a cuty okatil Davův brácha, o něco slavnější DJ A-Trak.


NOVINKA z 2.6.2002 (K-Hill)
B9000 podruhé a ne naposled!!
Mimo již zmiňovaných čtyř nosičů méně známých jmen, doplněné ale velmi zkušenými kolegy, se belgický tovaryšlabel B9000 chystá dělat další věci. Kolaboračku DJ Revolutiona a Baby Blaka nazvanou "Trading places" s doprovodnou peckou "Your arms are 2 short to scratch with God" (o které se mluví zvláště dobře) bude jednou z prvních připravovaných věcí. Další bude opět člen B.L.X., tentokráte M.O.L.Man, který představí svojí kompilaci "Veganz want beef, vol.1", které bude obsahovat spousty undergroundových talentů, krom své krů BassLine Xcursionists, také Otherwise, Zig E.S.P. (z kapely Blak Forest), Universal, Blak Silver Synth (z Analog Brohters), Vinyl Junkies a Faxx (z 2000 Crows)..produkci šéfnou typoz Mums The Word, Joey Chavez (známý z produkce Dilated Peoples), Reverb, ABCDEFG (další z kru BLX), Earganic aka Wiggs, Desk nebo Bravo (krutej producent a MC. Tracklist připojuji v závěru. Dokonce se už pracuje na druhém pokračování této kompilajdy, kde bude mimo již zmiňovaných účinkovat třeba Murs, PSC, Dr.Oop nebo 2000 Crows. Jak Revolutionův singl, tak kompilace "Veganz want beef" přetrhne pupeční šňůru do dvou měsíců.
[01] C Brown "Intro" (produced by ABCDEFG)
[02] Otherwize, Omni, Black Silver, Faxx, Mole-E, McBrain, Resek & Slee-z-e "Swat" (produced by Black Silver)
[03] Mole & Crag "The sickest" (produced by Reverb)
[04] "Megadon" (bass, guitar & keys by ABCDEFG)
[05] Mole, McBrain & Krok "B L X ponent" (produced by Joey Chavez & Bravo)
[06] Omni, Mole & zig.ESP "Understand" (produced by Headless Homies)
[07] Milx "Psychic gorilla" (produced by ABCDEFG)
[08] "Abba vs Vegan Action" (produced by ABCDEFG)
[09] "Dirty ol mol" (produced by Mum's The Word)
[10] Pressure "Pressure drop" (produced by ABCDEFG)
[11] Mole, Otherwize, Omni & Black Silver "Fuck a choris" (produced by Black Silver)
[12] Crag & Universal "2 & 2" (produced by Reverb)
[13] "$uper note" (produced by ABCDEFG)
[14] Mole & Omni "What's goin' on" (produced by Mum's The Word)
[15] C Brown "Tar-je"
[16] Milx, Mole & Crag "The good, the bad, the ugly" (produced by Mum's The Word)
[17] Vinyl Junkies "Pick a poison" (produced by VJC)
[18] "C Breezly & Sleezy" (produced by ABCDEFG)
[19] Otherwize "Drunk" (produced by Desk)
[20] Resek "Moove" (produced by TjCash)
[21] Sleazy "Slee-z-e?" (produced by ABCDEFG)


30.5.2002.
B9000 je label o kterém se bude hodně slyšet!
Omnipresent, ve zkratce Omni chystá své album, které bude produkováno pro mě až na Legacyho neznámými jmény ABCDEFG, Grazzhoppa, Desk, Earganic aka Wiggs. Omni je člen BLX (BassLine Xcursionists) a vydává pod nadějným belgickým labelem B9000 Records, který připravuje povícero zajímavých projektů (hned se na to dostaneme..) a singl by měl vylézt do podzimu.

B9000 ale připravuje i další věci, jako singl od undergroundových (často dosud neznámých) jmen jako Rasheed aka Maylay Sparks, Earganic aka Wiggs a Dave One.
Rasheedův singl se bude jmenovat \"Leisure\" a bude tam hostovačka od našeho filadelfského Grand Agenta, který 15.6. vystoupí v Praze na akci the Floormaster a o němž vás v nejbližších dnech podrobněji poinformuji, abyste poznali něco co můžete právě na Floormasteru poznat na vlastní smysly. Produkci tohoto tracku obstaral The White Shadow of Norway (což zní velkolepě), kdo kdy slyšel o Norském hiphopu, ale tento typoň je známý z prací na D-Stroyově sólu (pozor: Arsonists) na labelu Matador Records, kde vydává mimochodem třeba Mr.Len. Mimo tohoto tracku zde bude ještě remix a ještě jedna dosud neznámá věc.
Na dalším projektu, projektu od Earganica, tedy dalšího singlu z labelu B9000 se představí svým rapingem námi už také tolik zmiňovaný Wild Child z Lootpack v pecce, která ještě nemá řadové ani druhové jméno. Singl bude obsahovat spousty instrumentálních interlúd od Earganica.
A posledním singlovým adeptem je typánek Dave One z party Obscure Disorder, kterého zase poctí featuringem Ill Bill (pozor: z Non Phixion, kteří vydali album \"The Future is now\" a trhá teď uši celému světu - mluví se o hodně dobré věci!) a cuty na desce obstaral Daveho brácha. Jenže není brácha, jako brácha -protože právě Daveho brácha je samotný A-Trak. Proto vás bombarduji tolika jmény, protože i přes fakt, že svět je malý, a spojnice existují všude a ve všem, musí se podávat různé klíče k jejich dosazení a následnému vyluštění.

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná