RUKAHORE_SHOP_BANNER

Rap, drby & pomluvy: druhá část aneb oblíbený bulvár tvého oblíbeného rappera

Je právě tolik kolik je, protože váš oblíbený rapový magazín přináší druhou dávku postřehů, intrik a spekulací, které hýbou děním na domácí scéně více než "H.P.T.N." Ač disponujeme materiálem, který by dokázal rozcupovat rozjíždějící se kariéru nejednoho domácího interpreta, tentokráte budeme hodní; ostatně zítra je taky den, že jo. Jen opakujeme - veškerý obsah v této sekci je tvořen pouze z čirých spekulací a pověstí, od všeho dáváme ruce pryč, nic není oficiální, nic není potvrzeno a řídíme se pouze tím, co ulice našeptaly do našich uší.


1) Dámy a pánové, připoutejte se prosím. Uveďte stolky a sedačky do původní svislé polohy a připravte se ke startu. Z kokpitu vám příjemný let přeje kapitán Indy Christodoulou, aka první český raper s pilotním průkazem. Pytlíky na blití jsou v kapse sedadel před vámi a doufejte, že na místě druhého pilota nesedí Kapitán Láska, nebo snad chraňbůh DJ Wich.

 

2) Svého času to byl jeden z nejoblíbenějších hip hopových party DJ’s na naší scéně. Za poslední dva roky jsme toho však o DJ Brainythugovi moc neslyšeli. Potkat tohoto obra na mejdanu je v dnešní době opravdovou vzácností. Logickým vysvětlením by se zdálo býti to, že Brainy musí nyní plnit otcovské povinnosti. Na Youtube se však objevilo video, které vypráví příběh úplně jiný. V záznamu živého vystoupení můžete vidět a hlavně slyšet Brainyho jako frontmana skupiny s názvem “Epicardiectomy” s mikrofonem v ruce. Z jeho hrdla se linou záhrobní zvuky, v rytmu hudby (i mimo něj), která se zdá býti odnoží něčeho podobného death metalu. Mazec! Přejeme brzské uzdravení. Toto video musíte vidět.

 

3) Přerostlý fotograf z Prahy Jiří5, se může pyšnit nejen tím, že jeho fotoaparáty, které mu vysí kolem krku mají větší hodnotu, než retiazky čo nosí Rytmus. Nedávno prozradil, že jeho internetová stránka již čítá více než 300 fotoreportů, které nashromažďoval od roku 2003. Pokud by se vám někdy zdálo, že mluví trochu z cesty, odpuste mu to, má na to totiž nárok. Jednoduchou matematikou lze odvodit, že Jirka za posledních 6 let byl každý týden minimálně na jednom mejdanu, který zaznamenal na věky věků. Bez následků to asi nebude, ale docházka se cení. Good Job.

 

4) El Nino je Pán!

 

5) Bůh nám žehnej a Bůh kupuj original! Zatím jen spekulací je údajná příprava sólových alb členů kapely Pio Squad. Vydavatelství Kupuj Originál tak patrně následuje model, který u nás svými sólovými projekty zavedly členové předních domácích skupin, jmenovitě Supercrooo, PSH, nebo Indy a Wich. Tento jev je opravdu zajímavé téma pro diskuzi pod tímto článkem. Namísto psaní příspěvků o tom, jak je El Nino mizerný raper, že si o jeho projevu myslíš že je dětský, popisováním toho jak se válíte smíchy po zemi, když vám tento pořžad pžřžináší Dáda, nebo o tom kolik Nino nikdy neprodal alb, zkusme vést vážnou debatu jako dospělí lidé. Co si myslíte o tom, když členové populárních kapel vydávají sólo projekty?  Neměla by úspěšná kapela spíš držet pohromadě?

 

6) Když se mi něco nelíbí, nebudu to přeci poslouchat, řekl si Wladimír 518 při koncertě Matta Moerdocka na pražské Lávce. V úmyslu neměl opustit klub, ani si snad během vystoupení zacpávat uši. Frontman PSH svérázně Mordockovi vypnul aparát a vykázal francouzkého rappera i s jeho zásluhami pro francouzký rap z podia.

 

7) Jedna polovina skupiny Supercrooo, zarytý odpůrce Bbaráku a všeho s ním spojeného, otec movementu “Affro je noha od stolu” a přední český raper Hugo Toxxx, si opět připravuje ešus, holiny a krabičku poslední záchrany. Stejně tak jako loni, i letos se chystá vystoupit na největším hip hopovém festivalu ve střední a východni Evropě, Hip Hop Kemp 2009 – festival s atmosférou.  Ani letos ale jeho jméno v line-upu nenajdete. Na to si budeme muset minimálně ještě rok počkat. Enjoy Your Life in Love and Peace. Kapr One.

 

8) Američtí rappeři by se letos v létě dali v Čechách sbírat jako houby po dešti. Pokud by se vám jeho podhoubí podařilo vyřezat z hlubin Pantheonu v Legerově ulici, v košíku by se například krásně vyjímal pravák, newyorský všeuměl Kid Lucky. V hlavním městě se z ničeho nic ocitl v minulosti jiz několikrát. Za svůj pobyt se mu podařilo zorganizovat happening v pražském metru, kterému říká Hip Hop Subway Series. Nápad je to šikovný a narozdíl od magistrátu, generace mladých rebelů tuto formu hip hopového terorismu jistě ocení. Je však možné, že existují lidé, kterým se zvuk nadčasové muziky a davová psychóza skupiny cizinců a sídlištních výrostků může nezdát jako příjemné zpestření cesty hromadnou dopravou. Lucky také dobře ví, že beef je to, co kariéra každého rapera nezbytně potřebuje. Proto si na domáci scéne k sobě našel ideálniho soka. Stal se jím pražák jak poleno Nironic, pocházející taktéž z New Yorku. Kid Lucky Nironika údajně osočuje z toho, že nemiluje český underground tak, jako ho miluje on a to prý není správné. Je to zhruba stejně důležité, jako názor Gypsyho.cz na obsah tuku v newyorském hot dogu.

 

9) Máme málo DJských beefů, si patrně pomyslela nejmenovaná Djane z Hradce Králové, která hraje up-tempo hip hop a R&B. Zřejmě se nepoučila, když na loňském Kempu dostala za svoji rozvernou náladu nakládačku od holčičího gangu. Letos prozměnu na festivalu Hip Hop Jam, v brzských raních hodinách v záchvatu náklonnosti ke svému kolegovi, svými ostrými drápy roztrhla bundu právě hrajícího dje Jorgose. Jelikož poškození je opravdu velké, lze s jistotou konstatovat, ze Řek v této kožce už moc parády nenahoní. Nebyla to bunda ledajaká. Jednalo se o luxusni limitovanou edici prestižní značky, ručně vyrobené z kůže nenarozených kůzlátek. Jorgos je událostí velmi rozezlen a po Djce žádá finanční odškodnění. Pokud se však náhrady nedočká, prý jí provede něco, co se rýmuje s tím co mu provedla ona. Auuuuu!

 

10) Organizátorům letošního Hip Hop Jamu pěkně zatrnulo, když obdrželi zprávu, že kolonu vezoucí hlavní hvězdy večera postihla vážná dopravní nehoda. Skoro před branami festivalu narazil do Jeepu který jel jako poslední v koloně, rychle jedoucí kamion. Teréní vůz se pak zabořil do zadní části Lexusu, ve ktérem seděl Tash z Alkaholiks, DJ Tony Touch aka Tony Toca a rapper Styliztic Jones. I když ze třech aut které z Prahy vyjeli, dorazilo k cíli pouze jedno, kromě mírného šoku amerických hvězd se naštěstí nikomu nic nestalo. Ani převoz samotného Xzibita se neobešel bez problému. “I když jsem jim to třikrát zakázal, celou cestu mi tam kouřil ty svoje doutníky,” stěžoval si řidic luxusní limuzíny která Xe na místo dopravila.

 

11) Nadmořská výška byl zřejmě důvod, který vedl bývalého moderátora radia Spin, DJe Powema, k tomu, aby na konci července odvysílal další těžko uvěřitelný speciál svojí pravidelné show „Ain’t just hip hop baby“. V době mezi 21:00-22:00, kdy je obecně poslouchanost všech rádií stále poměrně vysoká, jeho show donutila zapomenout trasu nejednoho otrlého taxikáře. Filip prostě neměl svůj den. Moc se mu nedařilo míchat tracky, což mělo za následek několik kompletně hluchých momentů, střídajících se s panickým monologem. Posluchači se dokonce dozvěděli, že si Powem svůj set špatně vypálil a že je mu to líto. Situaci se pak snažil zachránit tím, že stále dokola pouštěl svoje jingly, jakoby tušil, že je to naposledy, co sedí ve studiu za mikrofonem. Od té doby již není po Powemovi v éteru slechu. Přejeme brzský comeback.

 

Je jasné, že byste nám těžko odpustili, kdyby nové díly této rubriky byly méně provokativní a nudnější než ty předešlé. Proto v dalším vydání Rapu, drbu, pomluv se mužete těšit na kompletní seznam postav z CZ/SK rapu, kteří údajně užívají drogy. V následujícím díle pak i seznam těch, kteří jim je prodávají. Pokud zaujímáš radikální postoj proti drogám, již teď se připrav, že se ti na hardisku uvolní spousta místa. Potom to vezmeš rovnou do obyváku a vyhodíš všechny cdéčka a vinyly svýho táty. Alice Cooper, Billy Idol, Rolling Stones, Doors, Iggy Pop, Janis Joplin, Hendrix,.....jo Beatles taky. Elvis? Děláš si prdel? Samozrejmě! Všichni sou to feťáci!Už jste četli?

Rap, drby & pomluvy: díl první

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná