Quasimoto prodeje nedrtí

Na začátku května vydal Quasimoto své druhé album "The Further Adventures Of Lord Quas" a prozatimní recenze sice mluví v pozitivním duchu, ale je cítit určitá zdrženlivost. Každopádně "The Further Adventures Of Lord Quas" příliš neboduje ani v prodejnosti.

Za první týden se alba prodalo 6,500 kusů, což není nijak závratné číslo. "Madvillainy", se prý prodalo, jak jednou řekl MF Doom, něco okolo 100,000, což také není vysoká cifra. Celková prodejnost "The Further Adventures Of Lord Quas" by se měla pohybovat u stejné hranice jako "Madvillainy".

Jinak žebříček prodejnosti vede 50 Cent a jeho "The Massacre", které se od únorového vydání prodalo 3,500,000 kopií a za poslední týden dalších 100,000.


Novinka z 6. 4. 2005 (Shaft)
Quasimoto o měsíc dříve
Bohužel neplánovaně. To, co postihlo Madliba při jeho projektech s Jay Deem a MF Doomem při Jaylib a Madvillian, se bohužel opakuje i při vydání "The Further Adventures Of Lord Quas" od alter ega Quasimota.

Už více jak týden je na různých p2p programech celé album ke stažní a to víc jak měsíc před oficálním vydáním. Podobná věc se stala Eminemovi s jeho "The Eminem Show", kdy se deska dostala ven také o dost dříve, jenže Aftermath je mocný label, který pohotově reagoval posunutím oficiálního data vydání o čtrnáct dní dříve. To si Stones Throw dovolí asi jen těžko.

Zatím se k tomu Stones Throw nijak nevyjádřili. Jsou dvě možnosti, buď to Stones Throw překousnou a prodeje pravděpodobně klesnou nebo připraví Quasimoto album nové a ještě lepší podobně jako u Madvillian.


Novinka z 11. 3. (Shaft)
Quasimoto má svůj bootleg
Jednou jsem někde četl, že v rapu začnete něco znamenat ve chvíli, kdy máte na kontě alespoň jeden bootleg. Madlib by o tom mohl vyprávět. "Champion Sound" i "Madvilliany" byly venku o měsíce dřív než měly být oficiálně v prodeji. Přesto dokázal s Jay Deem i MF Doomem udělat alba prakticky nová a lepší.

Teď si internetoví piráti došlápli i na Quasimota. Od konce února a asi už i dříve se na netu objevuje album nazvané "Lord Quas". Jsou na něm starší věci jako jsou třeba tracky "Antronuat" z stejnojmenného vinyl EP ale i novější jako třeba "Rapcats". Sám jsem bootleg neslyšel a zda tam jsou nějaké nevydané věci, tedy nevím, ale předpokládám, že spíš ne. Jinak na začátku května vydává Quasimoto už oficiální album "The Further Adventures Of Lord Quas".


Novinka z 1. 3. (Shaft)
Lord Quas je zpátky
Už je to pět let, co vydal Quasimoto svůj první debut, "The Unseen". Podobně jako třeba s albem od Lootpack, ani "The Unseen" nebylo a ještě není pořádně doceněno. Ostatně jako u všech věcí té nejlepší kvality si člověk onu výjimečnost uvědomí asi až časem.

Ale Lord Quas je zpátky s odhodláním dokázat, že on je nejgeniálnější producent na světě. Jediné mínus je, že album vychází až po pěti letech. Přitom Quas v jednom rozhovoru prohlásil, že materiálu nahrává tolik, že by mohl každý týden vydat album (doufám, že všechny ty tracky někdy zveřejní).

Nové album se jmenuje "The Further Adventures Of Lord Quas" a vyjde na začátku měsíce května. Venku už je tracklist, na který koukněte níže, a zajímavá informace, že album bude mít délku 70 minut, což o dost víc než třeba Madvillian , které mělo okolo 45 minut. Konečná informace, Lord Quasimoto, 3. května, nejočekávanější a snad i nejlepší album tohoto roku.

Lord Quasimoto - The Further Adventures Of Lord Quas:
01. Bullyshit
02. Greenery
03. Crime
04. Hydrant Game
05. Don't Blink
06. Players of the Game
07. Bus Ride
08. Closer feat. Madvillain
09. Maingirl
10. Civilization Day
11. Bartender Say
12. 1994
13. Another Demo Tape
14. Raw Deal
15. Seasons Change
16. Mr. Two-Faced
17. The Exclusive feat. M.E.D.
18. Fatbacks
19. J.A.N. (Jive Ass Niggaz)
20. Shroom Music
21. Rappcats Pt. 3
22. Strange Piano
23. Life Is... (aka "Chippin'")
24. The Clown
25. Raw Addict Pt. 2
26. TNK
27. Privacy


Novinka z 18. 7. (K-Hill)
Quasimoto je vetřelec!
Pamatuju si Madliba jako produkčního Boha, který měl na svědomí výborný projekt Quasimoto, potažmo jeho celou dlouhohrajku "The Unseen". Dlouho se špekulovalo, kdo se za modrou maskou vlka skrývá. Tipy padaly i na samotného majitele labelu, též vlka, Peanut Butter Wolfa. Když jsem se nakonec dozvěděl (přímo od blízkého zdroje), že je to sám Madlib, ale že by bylo dobré to uchovat v tajnosti, prorazila už tato informace hráz jakékoliv snahy, a dnes, po dvou letech, to už ví zřejmě každý.

O tom, že je Madlib nejen geniální producent, ale také plachý člověk, který nijak nezbožňuje rozhovory, jistě taky víte. Co dalšího neušlo vaší pozornosti, že právě BBaRáK s ním rozhovor a titulku měl.

Nedávno se Madlib, který byl žádán objasnit kauzu kolem projektu Quasimoto, nechal slyšet: "To ale vůbec nejsem já. Quasimoto je vetřelec, který se mi vetřel do studia, když jsem makal."

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná