Produkce nebezpečného myšáka

Danger Mouse, stojící za deskou “Grey Album“, si na nezájem určitě stěžovat nemůže. Jednak stojí za nejnovějším albem skupiny Gorillaz, za druhé se mluví/spekuluje o jeho spolupráci s MF Doomem na desce nazvané "Dangerdoom" a v neposlední řadě také produkuje společné album s rapperem Cee-Lo. Oba sice měli svých vlastních projektů až dost, nicméně čas na společnou práci si našli, během dvou týdnů zmákli osm tracků a teď se snaží rozdělanou práci dokončit. Album by se mělo jmenovat “Gnarls Barkley”, bližší datum vydání zatím nebylo k dispozici.


Zdroj: HipHopDX

Související:
Koupit 12´´ singl DANGER MOUSE & JEMINI - Conceited Bastard
Koupit 12´´ singl DANGER MOUSE & JEMINI - Twenty Six Inch
Koupit 12´´ singl DANGER MOUSE, JEMINI & J-ZONE - Take Care Of Business


Novinka z 27.4.2004 (K-Hill a Marq)
Myšička vaří další kašičky
Komu asi víc vzrostl kredit než šikulovi, DJovi Danger Mouse. Ten se po mixu Jay-Zho "Black Alba" a Beatlesáckého "White Alba" ve své "Grey Album" (více info níže), které způsobilo rozruch světového kalibru, stal asi nejvíc chtěným a žádaným producentem.

Krom Prince Paulovy desky maká i na jiných věcech. A i přestože by si asi mohl vybírat mezi dalšími hvězdami, je právě překvapením že remixuje úplně v neznámých vodách.

Nejde o rap, ale o britskou soulovou hvězdu Zero 7, kterému Danger Mouse remixuje singl "Somersault". Track bude i na Zerově nové desce "When It Falls".

Jinak krom Prince Poa by měl Danger Mouse šéfovat beaty ještě pro Tha Liks, MF Dooma a rappera Cee-Lo, který je s ním na labelu Lex Records. (K-Hill)
------------------------------

Po kontroverzním a podle mého názoru značně kýčovitém "Jay-Z over Beatles" projektu pojmenovaném "The Grey Album" přichází DJ/ producent Grey Mouse s fungl novým EPčkem "Twenty-Six Inch" plným zajímavých hostů a poněkud bláznivých beatů. Jemini, Sadat X, The Alkaholiks a Cee-Lo, ti všichni "zápasí" s roztodivnými podklady od, co se týče tvořivosti a stylu, velmi osobitého DJe Grey Mouse, o kterém bych směle prohlásil ono otřepané, avšak v tomto případě naprosto trefné : "muž, od kterého lze čekat opravdu vše." Deska vychází na labelu Lex Records v distribuci Fat Beats. (Marq)

Danger Mouse - Twenty Six Inch EP

01. What U Sittin On (DM 26 Remix)
02. Ghetto Pop Life (Remix)
03. The Shit
04. Ghetto Pop Life II
05. Omega Supreme (Dm Remix)
06. Live On Both Sides


NOVINKA z 25.3.04 (K-Hill)
Dnešních 24 hodin poslouchej Grey album!!
Dnes si můžete v rámci (nyní už) To Da Beat Yo!! poslechnout celé skandální "Grey Album" od DJe Danger Mouse, který smíchal Jay-Zho akapelu z "Black Album" a hudbu kompletně vysamploval z "White album" (1969) od Beatles. Poté, co mu firma EMI skřípla prsty (čti níže), spustila se vlna podpory především na intenetu.

Poslechnout si můžete i u nás (níže), stejně tak dnes non-stop 24 hodin v internetovém streamu Českého rozhlasu, když kliknete na tento odkaz, najdete na tam streamového paňáka a dál se budete už řídit instrukcemi, kde se vám o něm budu snažit říct něco víc, stejně tak si budeme povídat o pálení hudby a stahování mp3 na netu.

Kauza kolem "Grey album" od DJe Danger Mouse je i stránkovým temátem připravovaného BBaRáKu č. 28, který se k vám dostane již na přelomu měsíce.


NOVINKA z 28.2.04
Největší kauza na internetu - Zapoj se do bitvy! Sklapla past na nebezpečnou myšku?
Název Noviny s velkým N nelže, protože konflikt mezi obří firmou EMI, kterou současně bojkotuje už několik set webů a my se brzy přidáme, a jedním šikovným DJem, který si říká Danger Mouse, je opravdu velký. Poté, co tento vynalezavý producent, který se krom toho blýskl skvělou produkcí alba "Ghetto Pop Life" s raperem Jemini, totiž vydal velmi bystrou desku.

Vzal Jay-Zho rap z posledního alba "Black Album", který vydal na vinylu celou desku akapela (kdo jiný by si to mohl dovolit?) a pak vzal "White Album" od Beatles z roku 1969. Co neudělal, Jay-Z dál rapuje, hrají zmixovaní Beatles ("..na albu není jeden zvouček, který by nepocházel z White Alba", ještě hrdě tvrdil Danger Mouse) a je z toho největší kauza, ve které stojí proti sobě jedno obří vydavatelství a provokativní svět internetu. Zapoj se i ty svým názorem. Komentáře k tomuto článku budou přeloženy a poslány na hlavní stránky protestu Greytuesday.org.

Poté co firma EMI vydala okamžité embargo a příkaz na zničení mixu, který dostal logicky jméno "Grey Album" (a musím říct, že je ke všemu prvotřídní), bezbranného Danger Mouse, který neudělal nic než vytvořil geniální dílo, se zastalo celé internetové podsvětí včele s organizací Downhill Battle, které už dlouho oroduje za omezení autorských práv kvůli samplingu. Na zmiňovaných Greytuesday.org bylo onen čtvrtek, 24.2. "Grey Album" k dispozici na zhruba 160 webech, dnes jich je o stovky víc a doufejme, a my se touto novinkou připojujeme, abyste mohli skvělou desku slyšet a svým poslechem se tak vlastně k protestu připojit.

Do příštího BBaRáKu 28 chystám o této kauze velký článek, určitě ale dál sledujte internet, kde budeme o této kauze dál informovat. Už teď však navštivte Greytuesday.org a na níže uvedených odkazech si poslechněte skvělé pecky z "Grey Album" a zanechte váš dojem. Teď je tu konečně místo pro internetovou diskuzi, tak prosím!

DJ Danger Mouse - The grey album
01. "Public Service Announcement"
02. "What More Can I Say"
03. "Encore"
04.
"December 4th"
05. "99 Problems"
06. "Dirt Off Your Shoulder"
07. "Moment Of Clarity"
08. "Change Clothes"
09. "Allure"
10. "Justify My Thug"
11. "Interlude"
12. "My 1st Song"

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná