RUKAHORE_SHOP_BANNER

Přispěje i Talib Kweli k probuzení hlavního města hip hopu?

Necelé poslední tři měsíce roku 2006 se zdají býti sólovým pookřáním navrátivších se Blackstar. Mezi Hi-Tekovou druhou deskou "Hi-Teknology 2: The Chip", jež je na trhu sotva pár dní a dalším řadovým albem "Tru3 Magic" od Mighty Mos Defa, s nímž se počítá na začátek prosince, totiž přichází i samotná hlava labelu Blacksmith Music, který se může pochlubit přítomností charismatické rapperky Jean Grae nebo přísné kalifornské spojky Strong Arm Steady na čele s Krondonem.

Fanda newyorských Yankees, jehož výkon v "Dave Chapelle´s Block Party" ve mně vedle Lauryn a "prezidentského" Wyclefa zanechal nejlepší dojem, se prvně postavil zcela na vlastní nohy v roce 2002 nadprůměrnou deskou "Quality", nicméně dva roky staré LP "The Beautiful Struggle" již až na pár výjimek žádná velká sláva nebyla. Vzhledem k tomu, že se k mé velké radosti obnovil na zmíněné Hi Tekově novince duch Reflection Eternal a podle prvních náznáků se nedá říci, že by zklamal, na 7. listopad, kdy Kweliho třetí řadovka s názvem "Ear Drum" u Blacksmith Records v návaznosti na Warner Bros. vylézá, se může hledět opět s o něco většími nadějemi.

Když se mrknete na hosty, mezi něž se vklínil Lloyd Banks, Jadakiss, Raekwon, Rakim, UGK, Musiq, Norah Jones, nebo reggae se věnující Sizzla, již dlouho jsem neviděl rozmanitější seznam a alespoň "na papíře" to rozhodně žádnou nudu neovokuje. Uvidíme co přinese skutečnost, jisté je, že o beaty se podělili Kanye West, Rick Rubin, MIDI Mafia, Madlib, DJ Khalil, Hi Tek, či Kwame, jehož rukopis nese pilotní singl "Listen". Druhou věcí v pořadí, jež se pokouší atakovat rádia po celé zemi, je skladba "More Or Less". Pokud je mi známo, poslechnout jdou na rapperově MySpace.

Talib "Greene" Kweli byl v době svých mládežnických let vášnivým spisovatelem, protože se již na základní škole věnoval poezii, povídkám i novelám. Co asi napíše napíše po vydání "Ear Drum" kritika?

Tracklisting:

"Listen!!!"
"Perfection" (featuring Pimp C)
"More Or Less"
"Tooth Pick" (featuring Kanye West)
"Star" (featuring Musiq)
"The Weather Report"
"New NY" (featuring Jadakiss, Rakim, Lloyd Banks & Raekwon)
"Revolution in Sound"
"Deliver Me"
"Soon a New Day" (featuring Norah Jones)
"Deliverance"
"Something Special" (featuring Bun B & Sizzla)
"Country Cousins" (featuring UGK & Chronkite)
"Eat to Live"
"Funny Money" (Produced by Madlib)
"Third Eye Of The Storm"

Zdroj: HHGalaxy


Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná