Přijde Monica na startu podzimu s nejupřímnější deskou?

Pětadvacetiletá atlantská zpěvačka Monica, která se na scéně představila trojnásobně platinovou deskou "Miss Thang" před neuvěřitelnými jedenácti lety, momentálně spurtuje do cíle se závěrečnými úpravami jejího čtvrtého řadového alba "The Makings Of Me" a ohledně toho finiše to myslím doslova¨, neboť se má v tomto týdnu objevit v Orlandu, kde je v plánu nahrání finálního tracku s dlouholetým kamarádem Akonem, ale nepředbíhejme.


Název desky, která se na pulty dostaví šestadvacátého září, byl odvozen z opusu "The Makiny Of You" od chicagské R&B legendy jménem Curtis Mayfield, jehož Missy Elliott sampluje ve druhém singlu "Dozen Roses". První singl, který oficiálně vyšel před několika dny, se jmenuje "Everytime The Beat Drop" a kromě "svěží" produkce od Jermaine Dupriho je na něm zajímavý fakt, že se v něm představuje čtyřlístek Dem Franchize Boyz. Ve věci "Hell No" se pro změnu realizoval chicagský sprinter Twista a mnoho lidí pravděpodobně překvapí to, že si v ní Monica zarapovala ("Twista raps extremely fast so he took some time out and stayed in the booth with me. We went back and forth until I was able to pick up a speed that was somewhat comparable to his.") Co se týče ostatních jmen zodpovědných za podklady, v sestavě se kromě zmíněné Misdemeanornalézají např.  Sean Garnett, Dre & Vidal, Bryan Michael Cox, či The Underdogs, což je mimochodem dost podobný producentský tým, jakým už se obklopil i Bobby Valentino, jenž hodlá pár dní před Monicou vydat u Disturbing The Peace své druhé LP "Specail Occasion". .

Představitelka jedné z rolí v letošním snímku "ATL" na adresu své blížící se novinky pronesla: "This album is really the makings of me because it talks about so many different scenarios, both good and bad, that have pretty much brought me to the point where I'm at mentally.We found different ways to put in the last 11 years of my life and make this more of a musical diary where people can really see me in a lot of different lights for once." Dále uvedla, že její nově nahraný materiál půjde ještě více do hloubky než tomu bylo u předchůdce "After The Storm" z roku 2003, jehož se ve Spojených státech prodalo necelý 1 milion kopií, a který mimo jiné obdahoval i song o sebevraždě jejího přítele. Co se týče celkového srovnání obou počinů, Monica sdělila: "'After the Storm' was really a reflection of being in the midst of figuring things out, but now it's a lot easier. Here it is almost six years later -- and that's a big difference for a woman. I've been able to put a lot more in perspective this time around."

Mnoho skladeb bylo údajně vytvořeno ze zpěvaččiny vlastní poezie, jíž si zaznamenávala průběžně "do šuplíku". "When you start talking about subjects that are that personal, you kind of need people that were there. For a lot of different things that I experienced, people like Missy, us having a friendship outside of music, she was there. Same with Jermaine. But I did venture off and work with some people I really admired. I wrote with Tank and different people that could really get a good feel of what I was talking about." Ačkoliv se asi většina počinu ponese v duchu středního tempa a balad, mladá zpěvačka pronesla:  "Everytime Tha Beat Drop" falls into the "snap" category, which has been popularized by artists like D4L and Dem Franchize Boyz. "I wanted to make a fun record because a lot of times when you get into having messages in your music, it can be so deep that it passes over the audience's head. I tried something that appears on the outside to be different from me but it's quite normal for my everyday, what I listen to, what I'm accustomed to. I'm originally from Atlanta and 'snap' music originated here."


Jestliže se vám tedy zdá letošní mainstream příděl rhythm&blues v podobě Christiny Milian či Rihanny nedostatečný, nedávno vyšlá LeToya (ex-Destiny´s Child) nebo právě Monica jistě konkurenci zvýší...


Zdroj: Billboard

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná