Praha zažije texaský masakr bez motorové pily, do Česka dorazí Bun B!

Zavedený seriál Hip Hop Allstars jede neúnavně dál.  Sedmý říjnový den, což bude přesně měsíc po české premiéře Dje Premiera, si v Abatonu vyzkouší spolupráci se zdejším publikem Bun B! 

Jižanský Texas měl vždy silnou rapovou tradici – vždyť kdo by neznal Geto Boys na čele se Scarfacem? Rozsvítit se musí každému i v případě pojmů jako Rap-A-Lot Records, Trill Entertainemnt a Undeground Kingz, čili dvojici Pimp C & Bun B. Ať už si druhého jmenovaného spojíte s čímkoliv výše zmíněným, vždy vám vyjde nezměrná osobitost a oddanost ke hře.

Ačkoliv tu s námi byli UGK  téměř dvě dekády, jakýsi kariérní přelom pro ně představovala až Jay-Zho památná a ještě (byť těsně) devadesátková věc „Big Pimpin“. Nikdo jiný v ní ani hostovat nemohl. Posledním společným dílem jejich kariéry se stalo eponymní album č. 7, které si v loňském roce došlo se dvěma disky a dvěma hodinami stopáže až pro zlato. Přispěli na něj i absolutní legendy jako OutKast, Kool G. Rap, Big Daddy Kane či Marley Marl.

Když si šel v roce ´03 Pimp C odpočinout do chládku, parťák z Porth Arthur se zaměřil na sousedské „šestnáctiřádkové“ výpomoci, jejichž vyvrcholením byl mixtape Legends. S prvním sólem Trill se Bun B vytasil o dva roky později a s trochou nadsázky lze říci, že kdo nebyl na této nahrávce, jako by na jihu nic neznamenal. Zlatu za víc než půl milionu prodaných nosičů totiž zcela jistě pomohla i účast lidí jako Mannie Fresth, Jazze Pha, T.I., Young Jeezy, Ying Yang Twins, Too Short, Juvenile, Z-Ro, Ludacris, Scarface, Baby nebo Mike Jones.

Špatnou neměl Bun ani loňskou sezonu. DJ Khaled na něj nezapomněl na svém We The Best, Cham ho nemohl nemít na Ultimate Victory a na Buck The World na něj spoléhal i Young Buck. Sólo je ovšem sólo. Deska II Trill, které mediálně pomohly singly „That´s Gangsta“ a „You´re Everything“, je stále ještě čerstvá záležitost, protože od jejího vydání neuplynulo ani čtvrt roku. Stopu na ní zanechal například Rick Ross, DJ Khalil, Junior Reid, Slim Thug, Chamillionaire a dokonce i Lupe Fiasco.

Člověk, jehož značkový rap jste letos mohli obdivovat jak na The In Crowd od Kidz In The Hall, tak v Termanologyho posledním singlu „How We Rock, kde dává do Premierova beatu, je respektovaný všude, bez ohledu na nějakou příslušnost k tomu či onomu pobřeží, respektive cípu států. Tour, v rámci níž ho uvidíme na podzim v Praze, je věnovaná památce Pimp Cho, jenž není mezi námi od prosince minulého roku.

Bun B na MySpace.


Cena do konce srpna: 290Kč + poplatky
Cena do konce září: 350Kč + poplatky
Cena do 7/10: 450Kč + poplatky

Předprodej na www. ticketstream. cz & www. ticketportal. cz & www.ticketpro.cz bbarak shop & queens shop & Rapublic Shop.
Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná