RUKAHORE_SHOP_BANNER

Prago si dávají měsíční pauzu. A co pak?

2 desky za 15 měsíců. Prodej přes 7.000 kousků. Přes 150 koncertů za 19 měsíců, na nich dohromady víc jak 133.000 lidí. 102 koncertů za rok 2011. Jen za období září – prosinec 2011 rovných 35 klubů s návštěvou přes 11.000 lidí. Co z té statistiky plyne? Že Prago Union asi ještě pořád nemáte po krk.

Velký návrat do Brna

Začátkem února to bude pro Prago velký návrat. Ne že by snad někam odcházeli, ale až na jedinou výjimku si kapela dává měsíc pauzu od koncertování. O to větší ale bude ten návrat. Pátek 3.2. je ten datum. Fléda, Brno je to místo. A protože se Čuryjons nechtěj opakovat, natož pak svoje skalní nudit, bude to takhle. Prago Union + Livě Band + Hněddé Smyčce je ten lineup. Jinými slovy: to, co dosud viděli jen stěny zkušebny a domácí hřiště Lucerna Music Bar na křtu alba „V barvách“, bude mít konečně možnost vidět i publikum v Brně a bez cestování.

Prago podpoří Animalfest

Prago Union sice nejsou parta svazáků, pionýrů, ani Rychlošípáků. Nikomu morálku nekážou, a když snad, tak víno a pijou vodu. Nicméně, když přijde projekt, který kapele přijde fajn, není problém se na něm podílet a svůj honorář dát na dobrou věc, tedy tam, kde je více potřeba. Nedávno to byl benefiční koncert na podporu Lesního klubu Pramínek ve Světicích u Říčan, na začátku února to bude účast na akci Animalfest 2012. Ta už 11 let pomáhá záchranným stanicím pro handicapovaná zvířata. Jejich posláním je pomáhat vracet taková zvířata do volné přírody nebo je v případech, kdy návrat do volné přírody není možný, nechat důstojně dožít. Prago Union s Livě Bandem na 11. ročníku vystoupí ve čtvrtek 2.2. v pardubickém ABC klubu spolu s kapelami Čankišou, Posmrtné Zkušenosti a dalšími.

Přes vrchol

Prago už hráli skoro všude. Na největších fesťákách i v nejmenších klubech. Hráli bez kapely, s živou kapelou, s vedrem mrtvou kapelou, se smyččovým kvartetem. Hráli rokenrol na největší a nejhlasitější aparáty, hráli akustickej set na vlastní release party… Hráli na všemožné svátky, hráli den před a dva dny po Vánocích, hráli ve všech ročních obdobích, ale dosud ani jednou na akci vyloženě spojené s horama. A to se konečně mění. Takže sněhomilní přátelé, v sobotu 18.2. si sbalte běžky a i s fofr klackama doražte na mejdlo Red Bull Nordix. Adresa: Deštné v Orlických horách. Činnost? Extrémní běžkování alias ski cross na běžkách. A potom extrémní kalbování, ke kterému zahrají Prago Union + Livě Band, Navigators a DJ Baloo.

Aby nezáblo

V době, kdy měla vašimi domovy vonět purpura, z květináče se starat o frajeřinu vánoční hvězda a o zábavu kapří kost ve vašem krku. Zkrátka v té sváteční době vánoční přišel i Kato se svou troškou pod stromeček. Tu trošku nazval "Rolák", to aby vás nezáblo. A je to nová skladba, kterou dal volně k poslechu, tanci, pobavení, stažení, jak je ctěná libost. Věc sice ryze nevánoční, reakce na ní ale nadšené jak kdyby posluchači potkali Ježíška osobně. Přes 4.500 přehrání na Soundcloud a obratem vyplácaných 100 DL, přes 4.000 views na Youtube bez klipu. Rolák aneb óda na vše, čeho jde mít po krk, může působit zamračeně, možná i nasraně, ale když končí hláškou: "Mám po krk mít po krk, ale že bych se na to vyprd¨, tak to ani náhodou. Dokud mám po krk, vim, že mám ještě pořád hlavu nad vodou," je to vlastně pozitivní, ne? 

Čeho všeho má Kato v impozantním beatu po krk?

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná