RUKAHORE_SHOP_BANNER

Politický komiks od Public Enemy

Evropská kultura nemá ke komiksům tak blízko jako americká nebo třeba japonská. Přestože se i na našem trhu čas od času objevují kvalitní, kultovní (a bohužel i nesmírně drahé) knihy tohoto žánru, pořád je to jen zlomek toho, co se v USA nebo zemi vycházejícího slunce pravidelně objevuje na pultech obchodů.


V nedávné minulosti vyšly první knihy, slučující kreslený svět s hiphopovou kulturou. Ukázalo se, že tato dosud nezvyklá kombinace nemusí být nutně špatnou volbou, „Blokhedz“ nebo „Tokyo Tribes“ si získaly slušné množství příznivců. Podle všeho přibude další, hlavními hrdiny budou členové legendární skupiny Public Enemy.


Dosud nepojmenovaná kniha má mít silný politicko-sociální kontext, stejně jako hudba skupiny, o niž se tematicky opírá. Je svým způsobem obrazovou metaforou smýšlení Public Enemy, bude zachycovat současné problémy společnosti. Její hrdinové nebudou nadáni žádnými super schopnostmi, nicméně jsou součástí tajného společenství Underground Railroad. Na svých cestách světem pak, jako zástupci spravedlnosti a míru, řeší spoustu problému a prožívají řadu dobrodružství. Vím, poslední věty zní skoro jako recenze na „Hochy od Bobří řeky“, na druhou stranu znám několik komiksových „majstštyků“, které svým zpracováním berou za srdce jinak racionálně uvažující seriózní jedince.


Komiksový gigant Marvel vlastnil licenci na vytvoření této knihy už před pár lety, ale jak říká Adam Wallenta, spoluautor a ilustrátor zmiňovaného komiksu, nedokázali téma správně uchopit, jeho lidé nedokázali najít cestu k hudbě skupiny a už vůbec ne ji smysluplně přenést do formy obrazů. Wallenta sám dříve pracoval na řadě ilustrovaných sérií a navíc je to hudebník, který nahrával už ve třinácti letech a v šestnácti mu vyšlo dlouhohrající album. A i když se začal živit kresbou, hudba nadále zůstala jeho vášní.


Komiks se oficiálně představí v roce 2006 na Comic-Noc International v San Diegu. Bude k dostání společně s albem, obsahující nové skladby Public Enemy, stejně jako tracky od umělců z labelu Slam Jamz Chucka D, který je zároveň spoluautorem knihy. Samozřejmě se chystá masivní propagace, jejíž součástí mají být i webové stránky, na kterých budou ukázky z knihy, náčrty nebo ilustrovaný doprovod k tracku, který Public Enemy natočili na podporu obětem hurikánu Katrin.
Zdroj: Public Enemy.com, AllHipHop, ChartAttack.comNovinka z 5.7.2005 (Shaft)
Public Enemy zpět s deskou

Mluvčí The Black CNN Chuck D ohlásil nové album své kapely Public Enemy. Po třech letech od poslední desky, tak zkoušejí Public Enemy znovu dobýt dřívější trůn. Desku by měl prakticky kompletně produkovat podobně naladěný Paris, vyjít by měla na Guerilla Funk Recordings.

 

Deska se bude jmenovat "Rebirth Of A Nation" a jestli se díky následujícímu turné dostanou opět až do střední Evropy, je zatím otevřené. Vše vychází 22. září.

Public Enemy - Rebirth Of A Nation:
01. Raw Shit
02. Hard Rhymin'
03. Rise
04. Can't Hold Us Back
05. Hard Truth Soldiers
06. Hannibal Lecture
07. Rebirth of a Nation
08. Pump the Music, Pump the Sound
09. Make It Hardcore
10. They Call Me Flavor
11. Plastic Nation
12. Coinsequences
13. Invisible Man
14. Field 'n' Nigga Boogie (XLR8R Remix)


Novinka z 1. 5. 2005 (os10)

Public Enemy s novým albem!
Jedna z nejzásadnějších hip hopových kapel všech dob, long islandští Public Enemy, se letos po třech letech, které uplynuly od vydání jejich posledního LP "Revolverlution", vrátí na scénu s dalším řadovým albem, které bude nést název "Rebirth Of A Nation".

Zbrusu nový materiál, na němž se budou podílet všichni původní členové, by měl uzřít povrch zemský 9. srpna, s tím, že ještě o pár týdnů dříve - 12. července - se o slovo přihlásí pilotní singl "Can´t Hold Us Back".

Veškerou produkci desky by měl na svých bedrech nést Paris a co se týče hostujících interpretů, kromě stájových koní typu The Conscious Daughters a Kam (ti by se u Guerrillafunk Records měli letošní rok dočkat také svých sólových počinů), se na mikrofonu předvedou i Dead Prez, Immortal Technque, MC Ren nebo právě Paris.

Na této adrese si můžeš prohlédnout třiceti sekundový trailer k albu.

Související:
Koupit CD PUBLIC ENEMY - Greatest Misses
Koupit CD PUBLIC ENEMY - Fear Of A Black Planet
Novinka ze 7. 4. 2005 (Krysa)
DVD Public Enemy ukáže koncert z r. 1987
No, psal jsem o tom už v roce 2003, nicméně se spožděním vychází 19. dubna DVD Public Enemy s názvem "It Takes a Nation: London Invasion 1987". To nabídne 60 minut záběrů z jejich vůbec prvního turné po Anglii v listopadu 1987, především pak z londýnské show. Jako správné DVD se to neobejde bez bonusů, což budou fotky, komentář od Chuck D, ukázky z koncertu v Austrálii v roce 2003 a navíc speciální audio CD s vzácnými remixy.


Novinka z 22.11.2003 (Krysa)
Rok 2004 přinese několikanásobnou radost fandům Public Enemy
Nejen KRS-One je obdivuhodně aktivní. Pozadu nezůstávají ani jeho kolegové Public Enemy. Ti mají, a nějakou dobu nejspíš budou mít plné ruce práce, pokud chtějí stihnout vše, co naslibovali na příští rok.

Legendy z Long Islandu, kteří spolu drží přes 20 let, právě dojeli své 49. turné, na němž se v Manchesteru natáčelo jejich vystoupení pro DVD nazvané "MK LV FK WR" (Make Love Fuck War), které roku 2004 vyjde. Neméně zajímavý bude i druhý DVD nosič "London's Calling". Ke shlédnutí nabídne záběry z jejich vůbec prvního koncertu v Anglii z roku 1987, kdy jim vyšlo první album. Fajn, a co dál? Nové album?

Kdepak, rovnou dvě! Zatím to vypadá, že se o vše postará label Sanctuary, na němž letos vydával i RZA. Zajímavé jméno nese první deska "How You Sell Soul to a Soulless People Who Sold Their Soul" (Jak prodáš duši bezduchým lidem, kteří prodali svou duši). Ta vyjde v první polovině roku, v další polovině následovaná druhým albem s kratším názvem "New Whirl Odor". Obě desky se ponesou v podobném duchu a budou tak spolu vzájemně propojeny. Pokud se vše vydaří podle plánu, měli bychom se dočkat i sólovky klauna Flavor Flava! Většinou doplňující MC už vydal několik singlů a své sólo záležitosti měl na albech Public Enemy. Nejznámější je asi "911 Is Joke". Jeho vlastní počin "It's About Time" vyšel roku 2000, ale vydání provázely problémy, a tak zůstal téměř bez povšimnutí a obtížný k sehnání.

Poslední polo-album, polo-kompilace "Revolverution" (recenze) mě nechala vcelku klidným. Proto doufám, že veřejní nepřátelé přinesou pořádný "noise" a kvalita neklesne na úkor kvantity, jak se dnes s oblibou říká.


Novinka z 8.5.2002 (nasty)
Public Enemy připravují novou desku
Odkud začít? Jak správně uvést dnes už legendy hip hopu? Nevím…Půjdu na to teda stručně a jasně. Public Enemy vydají v létě své osmé album, které se bude jmenovat Revolverution. Z celkových 14-ti treků budou na albu živé verze pecek Welcome To The Terrordome, Fight The Power a Uzi Weighs A Ton. Produkci čtyř dalších obstarají vítězové loňského contestu producentů, který probíhal na internetových stránkách vydavatelství SlamJamz. Tento label se společně s Koch Entertaiment postará o to, aby album řádně vyšlo a zajistí mu patřičnou reklamu a distribuci. Tím vzala za své dlouholetá spolupráce Public Enemy s vydavatelstvím Def Jam, které se začalo topit v dluzích a jestli se už neutopilo, tak se topí pořád.

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná