Pod pokličku Dr. Dreho se bude možno podívat za pár měsíců

Nový materiál označený jmenovkou Dr. Dre, jehož neustále rostoucí "potomek" Aftermath letošní rok slaví desáté výročí svého fungování a prosperity na scéně, přijde dříve než myslíte. Bohužel prozatím nepůjde o napjatě očekávané LP "Detox" a ani to tak vlastně nebude přímo z producentova "pera". Na první pohled sice žila uznávaná ikona žánru, která stále s Raekwonem dotahuje jeho rok očekávaný návrat na výsluní v podobě "Only Built 4 Cuban Linx II", zcela normálním životem bez přehnaného zájmu bulvárních médií a případných skandálů, nicméně knižní titul "Dr. Dre: The Biography", jehož autorem je Ronin Ro, se přeci jen pokusí odhalit umělcův život se vším všudy včetně rozsáhlého zpravodajství a všech zásadních rozhovorů.

Sám "mozek" celého projektu k tomu říká: "We see his life in context--a few important facts about his personal life, how many of the hits were created, and how he runs Aftermath. [Also], the chain of events that led to Tupac's comments [and] how Dre reacted to the changes Hip-Hop underwent during the past few years."  Pochopitelně se neopomenou ani časy kolem kultovní party N.W.A. a dojde i na témata, respektive osudy lidí, kterým jedenačtyřicetiletý Dre, jenž se mimochodem objevuje i na konci Bustova videa "I Love My Bitch", pomohl v kariérním rozletu. Eminem, 50 Cent nebo The Game asi zrovna nebudou malé "úlovky", což?

Autor Ronin Ro zároveň doufá, že se jeho nejnovějšímu dílu na trhu podaří vydobýt stejnou pozornost jako předchozí svazky "Bad Boy: The Influence of Sean Puffy Combs on th Music Industry", "Hve Gun Will Travel - The Spectacular Rise and Fall of Death Row Records" a "Raising Hell: The Reign, Ruin and Redemption of Run DMC". "I'd say the entire book [is controversial]. Instead of a Have Gun Will Travel retread, I started from scratch, approached this with fresh eyes, and crammed about two books' worth of material into one. You can't please all of the people all of the time, so certain sections might infuriate some readers, particularly things about Eminem, the Game and Tupac; the NWA reunion attempt; the issue of who does what and what actually constitutes being a producer in this genre; and more...I mean, the list goes on."

Ro potencionálním kupcům slibuje, že kniha odhalí, co se doopravdy přihodilo mezi Drem a The Gamem. Jak známo, s klasickým debutem "The Documentary" velmi úzce spjatý Dr. Dre totiž na rapperově druhé desce "The Doctor´s Advocate" nemá ani "ň". I když ovšem spisovatel poodkryje mnoho aspektů umělcova (nejen) profesního života, jeho rozsáhlému zpravodajství se bohužel nepodaří přijít s pravdou ohledně desky "Detox" a spekulace tak zůstávají. "I really have no idea. I see it this way: even if Detox were to never come out, at least he had a cool hobby. Some people collect stamps and build models, others mow the lawn. Dre taped a few jam sessions with his house band and created grooves he can throw on future productions. And for a decade, Aftermath succeeded where so many other artist-run labels in any genre crashed and burned."

I přesto, že půjde o neautorizované dílo, se podle tvůrce není čeho bát. "This is reporting, not data entry. And at the end of the day, my readers will know I've once again tried to report the truth, instead of taking marching orders from some flash-in-the-pan pop rapper or groupie. This book documents [Dre's] false starts, setbacks, triumphs, evolution and stewardship of a company that, a decade later, is still in business, and managing to bring in money during some pretty lean times for his industry." Mimochodem, jeho příštím titulem má být kniha "King Of The Slashers: The History Of Halloween", takže zase trochu jiná písnička..

Zdroj: AllHH

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná