Pete Rock a Cl Smooth? Asi dlouho ne

V rozhovoru, který minulý týden Pete Rock poskytl jednomu magazínu, zcela jasně uvedl, že vztahy mezi ním a Cl Smoothem jsou na bodu mrazu. Když byl přímo dotázán, jak je to s ním a Cl Smoothem odpověděl, že po rozhovoru pro All Hip Hop, který vám níže Krysa linkoval, se ani nic změnit nemomhlo. Cl Smooth je jiná osobnost než Pete a rozumět si v dnešní době prostě nemůžou.

Pozitivní zprávou ale byly otázky okolo plánů do budoucnosti. Pete jednak připustil, že v současné době úzce spolupracuje s MF Doomem, což zní velice zajímavě a také přiznal, že pomalu začíná přemýšlet o třetím pokračování "Soul Survivor". Snad bude trojka nápravou za špatnou dvojku a snad si Cl Smooth uvědomí, kdo je jeho druhá polovina.


Novinka z 18. 11. 2004 (Krysa)
Pete Rock se nenudí
Z posledních zpráv a rozhovorů s Pete Rockem vyplývá, že tenhle chlápek má aspoň na dva roky o zábavu postaráno. 25. leden bude den, kdy přijde na svět album "The Surviving Elements: From Soul Survivor II Sessions", jehož náplní budou instrumentálky, které byly původně určené pro nejnovější album "Soul Survivor II". Label BBE měl pocit, že tyhle beaty jsou natolik silné, že by s přehledem samy o sobě stačily na zabavení posluchače. Tahle věc zřejmě nahradí očekávaný druhý díl "Petestrumentálek", které byly ohlašovány na stejné datum a už dlouho o nich nebylo nic slyšet.

Co tu máme dál? Pete plánuje nahrát zhruba dvanácti- až třináctitrackové LP, přičemž v každé skladbě sám bude rapovat, čímž si vynahradí svou absenci u mikrofonu na svém posledním albu. Těšit se máme i na třetí díl "Soul Survivor", a to hned příští rok (vsadím se, že se to protáhne aspoň do roku 2006). V přípravách je i jakýsi reggae projekt, nějaké mixtapy a společné album s hladovým Rock Marciano z The U.N.


Novinka z 20.9.2004 (marq)
Pete Rock Years vol. 2
Rok po premierové kolekci s názvem "Pete Rock Years" je tu volné pokračování této série a i tentokrát autoři připravili skutečně reprezentativní výběr remixů tohoto producentského giganta. Oproti první selekci tu ovšem najdeme i tři kousky (z nichž dva se objevují na vinylu vůbec poprvé) pocházející ze soundtracků k filmům: "Rap World" feat. Large Professor (na coveru nesprávně uveden jako "Rap Game") ze středoškolské taškařice s Jonem Lovitzem v hlavní roli kantora z "High School High" (u nás uveden jako "Bláznivá škola"), dále track "Death becomes you" společně s partou YGz původem z filmu "Menace to Society" a konečně "One in a million" z "Poetic Justice" kde si po boku 2Paca zahrála Janet Jackson. Co se týče hlavní náplně tohoto výběru, remixy nepotřebují vůbec žádný extra komentář a na rozdíl od letošní "Soul Survivor 2" je zde Pete Rockova "přítomnost" silně cítit.

R.I.P. Roberte, nikdy nezapomeneme

Pete Rock - Years Vol 2: For Props Sake (2x Double Vinyl)
Front cover, Back cover

1. Pete Rock & Large Pro - The Rap World (Unreleased)
2. Champ MC - Keep It On The Real (Pete Rock Mix)
3. Pete Rock & C.L. Smooth - One In A Million
4. Father MC - Lisa Lisa (Pete Rock Mix)
5. (Deda) Baby Pah - Blah Uno (12" Mix)
6. Jamal - Fades Em' All (Pete Rock Mix)
7. House Of Pain - Jump Around (Pete Rock Mix)
8. Pete Rock & C.L. Smooth - Death Becomes You
9. K-Solo - Letter Man (Pete Rock Mix)
10.Jeru The Damaja - Can't Stop The Prophet (Pete Rock Mix)
11.Das EFX - Jussamen (Pete Rock Mix)
12.Public Enemy - Night Train (Mt. Vernon Meltdown Mix)
13.PM Dawn - Looking Through Patent Eyes (Pete Rock Mix)
14.Slum Village - Players (Pete Rock Mix)

Novinka z 18.9.2004 (Shaft)
Pete Rock v Německu
Asi všichni návštěvníci letošního festivalu Splash byli zklamáni, když Pete Rock odvolal svůj koncert a do Chemnitzu dorazil tak jen C.L. Smooth.

Nyní je tady opět šance. Kdo tedy opravdu touží po tom vidět jednu z producentských legend, bude si cestu do Německa muset zopakovat. Pete Rock tam totiž vystoupí počátkem listopadu. Info o koncertu vypadá takhle. Vystoupení se odehraje konkrétně 3. listopadu v městě Duisburgu, což není moc přívětivé, protože alespoň podle mapy leží Duisburg na západní straně Německa. V podstatě je to napříč celým Německem. Vše se odehrává v prostoru se jménem Hundertmeister, který se otevírá v 20,30 a již na devátou hodinu je ohlášen i začátek celé akce. Kromě Pete Rocka je zatím uvedeno jen jediné jméno a to DJ Evilmir. Asi jeden z nejdůležitějších aspektů je vstupné, které v předprodeji stojí 15 a na místě 18 eur.


Novinka z 30.8.2004 (Krysa)
CL Smooth versus Pete Rock
Před časem jsem vám nabízel k přečtení rozhovor s Pete Rockem, kde sdělil, že se svým starým parťákem už spolupracovat nechce. Server AllHipHop.com nechal nedávno vyjádřit i druhou stranu. CL Smooth rozhodně nešetřil nadávkami a hněvem. Kromě toho, že se rozpovídal o svém koncertu na Splash! festivalu, kde údajně hrál pro 25.000 lidí (v době jeho koncertu jich před pódiem bylo zhruba 10x méně) ze sebe vydal tři dlouhé odstavce, v nichž mluví k Pete Rockovi a celé situaci.

Vyzývá ho, aby ze sebe přestal dělat něco, co není, přesvědčuje ho, že bez něj by nikdy nebyl tím, čím dnes je a vzkazuje mu další věci. Celej tenhle děsnej rozhovor si můžete pročíst tady. A mě nezbývá nic než doufat, že nastane usmíření a do té doby poslouchat jejich staré desky, které vlastně nikdy nezestárly.


Novinka z 10.7.2004 (Krysa)
Pete Rock nejede na Splash! 2004
Pete Rock a C.L. Smooth. Dvě jména, kvůli kterým jsem uvažoval, zda nezavítám letos na německý superfestival Splash! 2004. Nedávno jsem vám tu předhazoval rozhovor s Pete Rockem a kdo si jej přečetl už ví, že vztahy s jeho parťákem nejsou v současnosti bohužel nejlepší. To je taky důvod, proč P.R. odvolal svou účast na letním festivalu. C.L. Smooth do Evropy ale zavítá a bude koncertovat s jiným DJem.

"Navzdory písemným příslibům nám Pete Rockův zástupce řekl, že Pete Rock se festivalu Splash! neúčastní. Nicméně jeho dřívější parťák C.L. Smooth vystupovat bude a zajede svůj set bez jakékoliv změny. Protože Pete Rock funguje ve skupině 'jen' jako DJ a producent a za celý set řekne jen pár slov, neztratí vystoupení nic na své kvalitě," vyjádřil se pořadatel. Sám Pete údajně tvrdí, že nikdy smlouvu se Splashem neuzavřel.

Mimochodem, C.L. Smooth se objeví na novém albu AZ, ukázky singlu "Magic Hour" se na BBaRáKu dočkáte zítra. Druhý singl z Pete Rockova alba "Soul Survivor II" bude pecka "It's a Love Thing", kde C.L. hostuje. Poslední a nejlepší krátká zpráva je, že Pete Rock zprodukuje celé sólové album bomberovi jménem Rock Marciano z mých oblíbených The UN. Zatím mají ale hotovy jen dvě pecky a ještě ani neví, kterému labelu svěří jeho vydání.


Novinka z 10.6.2004 (Krysa)
Pete Rock - koncert a rozhovor
Před časem nás Marq informoval o rozhovoru s Pete Rockem, já vám teď nabízím k přečtení jeden novější. Jak se cítí po vydání nového alba, co si myslí o falešném remixovém projektu "Black Alba", o znovu-dání-dohromady se C.L. Smoothem, které bohužel nevypadá moc nadějně, jeho plány do budoucna a další věci se dovíte, pokud kliknete sem.

Druhá věc kterou byste měli shlédnout, pokud jste fanoušci, je krátký záznam z koncertu. Před vydáním posledního alba "Soul Survivor II", které máme i u nás v shopu, zajeli Pete Rock & C.L. Smooth několik desítek koncertů, z nichž jeden proběhl v londýnském Jazz Café. Vy se můžete podívat na 17 minut dlouhé video ve formátu RAM, které sice nemá perfektní kvalitu, ale s rychlým připojením se na něj dívat dá. Na této stránce stačí najet na modrý odkaz veprostřed a pak sledovat, jak tihle dva zajíždějí klasiky jako "In the House", "Down with the King", "Mecca & The Soul Brother" nebo novější "Back on the Block"


Novinka z 10.5.2004 (Krysa)
Pete Rock zremixoval Black Album?
Remixové šílenství "Černého alba", které se rozšířilo mezi producenty jako mor, nemohlo uniknout ničí pozornosti. Já sám jsem vedle originální verze slyšel jen dvě zremixované, a sice od 9th Wondera, která se rozhodně povedla, a od DJ Danger Mouse, o níž se toho namluvilo až až. Ale že by se i Pete Rock vrhl na svůj vlastní remake jsem opravdu nečekal. Tuto zprávu jsem četl z různých zdrojů a nakonec jsem jí sám uvěřil, když jsem CD viděl k prodeji na titulní stránce internetového obchodu SandBox Automatic. Předělávka má i svoji obálku, kterou můžeš zkouknout na tomto odkazu. Jenže moje nadšení během pár minut opadlo...

Skutečnost je taková, že "Black Album (Pete Rock Remix)" jsou Jay-Zho akapely z posledního alba smíchané s Rockovou instrumentální deskou "Petestrumentals". Toto CD je pouze práce jednoho nadšence, takže sám producent se na jeho vydání nijak nepodílel a možná o něm ani netuší. Label Good Foot Records, který má tohle na svědomí, nabízí CD k prodeji na svých stránkách a poslechnout si můžete i malou ukázku (formát RealAudio). Ačkoliv to nezní špatně, jedná se o neoficiální vydání a vsadím se, že tu neuslyšíte žádný nový Rockův beat.


Novinka z 9.4.2004 (marq)
Pete Rock interview
Neobvykle hutné interview s producentskou celebritou Pete Rockem uveřejňuje server ThaFormula.

Rozhovor, který by se dal zařadit do oblíbené "intimní" kategorie "Co všechno jste chtěli vědět o Pete Rockovi ale báli jste se zeptat," dává jasné odpovědi na mnoho zvídavých otázek a poodkrývá onu roušku tajemství kolem řady nejasností a dohadů o projektech z minulosti ale zárověň i (velmi) blízké budoucnosti.

Rozhodně velmi zajímavé čtení. Mimochodem, pokud již zavítáte na stránky serveru ThaFormula, věnujte pozornost dalším, neméně zajímavý rozhovorům např. s Rakimem, Gang Starr Foundation či partou Little Brother a ještě pro jistotu připomínám - Soul Survivor 2 vychází již 11. května.

Pete Rock interview- ThaFormula.com


Novinka z 24.2. 2004 (marq)
Pete Rock - Soul Survivor 2 SAMPLER !
Není to ani měsíc co jsme zde měli 4-trackové promo na šlágr letošního jara/ léta, album "Soul Survivor 2" od Pete Rocka. Dnes servírujeme hned deset pecek z této desky, což by mělo stačit k tomu, abyste si o této desce, kterou téměř všichni již nyní vynášejí do nebeských výšin udělali trochu ucelenější dojem a nahlédli šéfkuchaři takříkajíc pod pokličku. Při vší korektnosti a i přes můj citový vztah k Pete Rockovi musím však říci, že některé tracky jsou slušně řečeno "svérázné" a nejsem si tak zcela jist, zda měl Soul Brother n. 1 při výběru některých hostů onu šťastnou ruku...Každopádně tento sampler je v současné době tím nejžhavějším shitem pod sluncem a vy jako fajnšmekři přeci musíte být u toho - my vám to umožníme.

Pete Rock - Soul survivor 2 sampler (Hosted by Fatman Scoop)

01. "It's a love thing" feat. CL Smooth and Denosh
02. "Just do it" feat. Pharoahe monch
03. "We good" feat. Kardinal offishall
04. "Warzone" feat. Dead prez
05. "One mc and one DJ" feat. Skillz
06. "Here we go" feat. Postaboy
07. "Beef" feat. Krumbsnatcha
08. "Give it 2 ya" feat. Little brother
09. "Da villa" feat. Slum village
10. "Appreciate" feat. CL Smooth


Novinka z 8.2. 2004 (marq)
Pete Rock - Soul Survivor 2 PROMO
Toto myslím nepotřebuje další extra komentář. Čtyři HOT tracks z dlouho připravovaného alba, které ač nevydané již nyní aspiruje na album roku, a to Soul Survivor 2 od producentského velmistra Pete Rocka. Takže přátelé, don't sleep on this one a pamatujte kdo vám tuto lahůdku přináší první, Bbarák...

01.
"It's A Love Thing" Feat. CL Smooth
02. "All We Got Is Us" Feat. CL Smooth
03. "You" Feat. The Gza And The Rza
04. "Soul Survivor 2"


Novinka z 10.1.2004 (Krysa)
Pete Rock & C.L. Smooth znovu spolu
Krom toho že obě legendy připravují své sólovky (ta Pete Rockova je už skoro hotová) se pustili i do příprav společného, již čtvrtého elpíčka, nepočítám-li "Good Life: The Best of". V březnu se tak dočkáme návratu jedné z nejlepších part devadesátých let. O obnově skupiny se mluví už od roku 2001. Věci se daly do pohybu, duo začalo koncertovat a vydali singl "Shine on Me".

C.L. Smooth slíbil, že zvuk připravovaného alba si bude blízký s jejich starší tvorbou, ale zároveň nehodlají zůstat pozadu a máme čekat i nějaké modernější záležitosti. Nejnovější pecky "Shine on Me" a "Climax" nezní zrovna jako typický Pete Rock (tím rozhodně nechci říct, že jsou špatný) a instrumentálkám tak jistě nebude chybět novodobý feeling a experimenty. Zatím bezejmenné album by nemělo být stejně jako ty předchozí přeplácané hostama.

Pete Rock vydá v brzké době dvanáctipalec "Collector's Item", na němž si zarýmuje jeho mladší bratr Grap Luva a na B-stranu "Blindside" si přizval LMNO & Key Kool. Klikni na název skladby a poslechni si nejčerstvější Soul Brother materiál. K tomu ještě vyprodukuje jednu skladbu pro připravované album The Pharcyde.


Novinka z 9.11.2003 (Krysa)
Pete Rock finišuje sólovku, C.L. Smooth s ní začíná
Dvojka Pete Rock & C.L. Smooth spolu před pár dny nahrála tři pecky pro Peteovo již druhé sólové album, o kterém jsme už informovali dříve. Očekávat máme to samé co za starých časů - kombinaci promakaných instrošek a Smoothovy originální flow, což je naprostá bomba, tedy pokud své prohlášení dodrží. Na svojí sólovce pracuje i druhá půlka skupiny C.L., o kterém toho od posledního společného alba s Pete Rockem moc slyšet nebylo, vyjma pár hostovaček. Pro jeho debut má hotovy tři tracky a krom faktu, že mu s ním pomůže jeho parťák nic podrobnějšího známo není.

Pete v těchto dnech dělá poslední úpravy na albu "Soul Survivor 2", čekat nás však nechá až do března 2004. Jako na prvním počinu tu bude dlouhý seznam hostů, přizváni jsou Dead Prez, Talib Kweli, Slum Village (+ Jay Dee v dalším tracku), Kardinal Offishall, Pharoahe Monch, Little Brother, Krumb Snatcha a zpívat budou Angie Stone a Leela James. Na tracklistu se objeví i freestyle s Posterboy a Black Ice. Do kotle možná přiloží i Mos Def a RZA. Bude to nářez!

Ještě se šušká o tom, že Soul Brotherbude kompletně produkovat elpíčko J-Live, ale co z toho vzejde ukáže až čas.


NOVINKA z 23.10.2003 (Krysa)
Pete Rock představuje ztracený a znovu nalezený materiál!
Můj nejoblíbenější producent Pete Rock alias Soul Brother #1 a.k.a. Chocolate Boy Wonder přichází s novým albem. No i když, vlastně je jen z poloviny nové, ale důvod k radosti zůstává. 27. října se v obchodech objeví rovnou dvojcédéčko "Lost & Found" se skladbami z roku 1995 nahraných poté, co se rozešli s C.L. Smoothem.

První disk obsahuje 9 skladeb + jednu dosud neslyšenou od party INI, čítající 5 členů - Pete Rock, jeho mladší brácha Grap Luva (mohli jste slyšet např. na albech Nextmen, J.Rawls), Rob-O (mimojiné hostoval na desce Unsung Heros), Marco Polo a Ras G. Tohle skvělé elpíčko se nahrálo před 8 lety, jenže do roku 2002 se oficiálně mezi lidi dostal jen singl "Fakin' Jax / Props". Vylezlo až před rokem pod názvem "Center of Attention" a je zrecenzované v papírovém Bbaráku č. 17. Menší rozdíl mezi tracky na "Lost & Found" a "Center of Attention" je, že první nosič dává možnost poslechout si skladby v originální full-lenght podobě, oproti tomu druhý nabízí víc skladeb, ale useklých.

CD číslo 2 je mnohem zajímavější a vzbudilo ve mě obrovské nadšení. Nachází se na něm 13 klenotů od silného hlasu homeboye Deda Baby, jež jsem sháněl tak dlouho, až jsem začal věřit, že je v životě neuslyším. Deska se měla jmenovat "The Original Baby Pa" a Soul Brother na ní nezůstává jen u svého SP1200, ale občas si zablbne i s mikrákem. Deda, stejně jako INI, rapoval už na klasických albech Pete Rock & CL Smooth a dále v pecce "Escape from New York" na sólovce Sadat X. Produkčně má album blízký vztah se zvukem, který Pete předvedl na albu "The Main Ingredient". Důvod, proč se tenhle materiál dosud nedostal do uší posluchačů, zůstává pro mě neznámý.

Těším se na druhou sólovku "Soul Survivor 2", kterou budu sjíždět už příští rok.


NOVINKA z 12.4.2003 (LayDee)
Soul Survivor podruhé
"Soul Survivor“ vzniklo v roce 1998 pod taktovkou legendárního producenta, deejaye a příležitostného emcee, Pete Rocka. Nyní se pracuje na pokračování, na kterém se podílí Kardinal Offishall, Method Man, Common a Talib Kweli. S patřičným sebevědomím se nechal slyšet, že to bude album, které si proposloucháte od A do Z.

Přestože Rock i nadále stále spolupracuje se svým bývalým parťákem CL Smooth (společně s Journalist dali dohromady například "Reminisce 2003“ na nejnovějším albu Mr. Cheekse "Back Again!".), podle hiphopového magazínu The Source Rock dohady, že by se znovu spojili v Pete Rock & CL Smooth popírá. Nicméně jsem se od českých fandů dozvěděl, že je venku jejich společný singl a album se prý také chystá. Zbývá jen čekat a věřit, že to bude stát za to.

Info: The Source

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná