Patnáct let poté: Vražda Jam Master Jaye je mezi odloženými případy

Od vraždy Jasona Mizella aka DJe kultovního osmdesátkového tělesa Run-D.M.C. Jam Master Jaye uplynulo 30. října již patnáct let. Mizell podlehl zranění do hlavy neznámým střelcem ve svém studiu v roce 2002. Od té doby se vyšetřovatelé pokoušeli opakovaně Jayeova vraha vypátrat, bohužel bezúspěšně. A patnáct let po tragické události? Vyšetřování se přesunulo mezi odložené případy.

 
K patnáctému připomenutí násilného úmrtí Jam Master Jaye nemohli dostat jeho příbuzní víc skličující oznámení, než jakým je odložení vyšetřování jeho vraždy na neurčito. Samozřejmě. V rámci poučky, že šance na rozpletení zločinu se zmenšuje s množstvím času uplynulého od jeho vykonání, jen málokdo čekal po patnácti letech nějaký zásadní posun. Nyní si však mohou být fanoušci Run DMC jisti, že neobjeví-li se samy od sebe nové důkazy, Jayova vražda zůstane nevyřešena.
 
Klasifikace případu jako odloženého nespočívá v tom, že by bylo vyšetřování úplně ukončeno. Je tím míněno, že na případu aktivně nepracuje žádný vyšetřovatel a s pokračováním se čeká na to, zda se objeví nové důkazy či svědectví. A je pochopitelné, že patnáct let od provedení zločinu je výskyt nových faktů dost nepravděpodobný.
 
 
Podle přítele Jayovy rodiny Jeremyho Lama se díky jeho vlivu a odkazu v rámci žánru hiphopová komunita dodnes nevzdává. „Není to vyřešeno před okem spravedlnosti, ale ulice mluví pořád," řekl pro Associated Press Jeremy Lam, jenž je dnes mimochodem partnerem studia, v němž byl Jam Master Jay zavražděn.
 
Jason Mizell byl zavražděn ve studiu Merrick Boulevard 30. října v roce 2002 krátce poté, co do něj vstoupili dva muži. Jeden z nich pravděpodobně Jaye objal, zatímco jeho komplic začal střílet. Střela do hlavy ukončila život tehdy sedmatřicetiletého DJe jedné z prvních komerčně veleúspěšných hiphopových kapel. Ve studiu bylo v té době několik dalších lidí, nikdo z nich však nevystoupil se svědectvím, jež by vyšetřování někam přivedlo. To skončilo u spekulací a přezkoumání několika podezřelých. Vyšetřován byl například Ronald "Tenad" Washington, jenž byl spojován i se smrtí Randyho Walkera aka Stretche, Tupacova přítele z prvních nahrávek a člena Live Squad, jenž byl zabit v roce 1995. Jam Master Jay po sobě zanechal svoji manželku, tři syny, matku a sourozence.
 
 
Zdroje: massappeal.com, 2dopeboyz.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná