RUKAHORE_SHOP_BANNER

OSA uzavřel smlouvu s portálem YouTube

Asociace OSA (Ochranný svaz autorský pro práva k dílům hudebním) a portál YouTube včera uzavřely dohodu, podle které budou textaři, skladatelé i vydavatelé, jejichž muzika se objeví ve videoklipech vysílaných prostřednictvím této internetové platformy, získávat tantiémy. Licence je platná zpětně od října roku 2008, kdy YouTube odstartoval svoji českou verzi.

"Je důležité, aby ti, kdo hudbu vytvářejí, tedy textaři a skladatelé, které naše společnost zastupuje, dostali odměnu za používání svých děl na YouTube. YouTube je velice populární video portál a nová licence přispěje k další podpoře hudebních talentů. Jde o velký úspěch pro textaře a skladatele z celého světa, které OSA zastupuje na území České republiky, jakož i pro komunitu YouTube jako takovou, ” řekl Roman Strejček, předseda představenstva OSA.

Jednání probíhala několik měsíců. „Jsme rádi, že společně se sdružením OSA budeme nadále přinášet nový prémiový hudební obsah a zároveň podpoříme české autory i nové hudební talenty," řekla serveru Aktuálně.cz Kateřina Holmanová, marketingová manažerka českého zastoupení společnosti Google provozujícího Youtube.

Hudebníci mají podle společnosti Google přístup k vyhledávacímu mechanismu Content ID, který jim pomáhá snáze nalézt obsah jejich tvorby ve videoklipech. Vlastníci autorských práv se mohou rovněž rozhodnout, zda klip bude prostřednictvím YouTube vysílán či nikoli.

Lukas - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná