Obejde se tentokráte Diddy bez ghostwriterů?

Ať už mu říkáte Puff Daddy, P. Diddy, Puff, Puffy, Diddy, či Sean Combs, jisté je jedno, pořád jde o jednoho a téhož prezidenta labelu Bad Boy Records, jenž měl vždy problém napsat vlastní text. Po chudších letech, kdy se devítinásobný držitel Grammy, které dokázal vytěžit z celkových patnácti nominací, spoléhal na "ghost writery" (tuto skutečnost ovšem nikterak netajil), dochází ke změně a na jeho nadcházejícím, hvězdami nabitém, albu "Press Play" prý několikero textů vzešlo jen a pouze z jeho hlavy. Ať už šlo o jeho tři předchozí sóla, nebo nespočet hostovaček, jediný rozdíl je oproti minulosti přeci jen patrný. Zatímco dosud vždy pro tyto účely používal méně provařené tváře typu Sauce Money, Skillz nebo Smitty, letošní rozpočet mu dovolil pohybovat se ve vodách interpretů ala Common, Nas, Pharoahe Monch či Talib Kweli.

Ale zpět k vlastní lyrice, na jejíž adresu rapový milionář poznamenává: "That's just for this album. We haven't really put out that release yet. But it's something that people will know before the album drops. It is a shock and a surprise to people. A lot of the writers, cause I'm such a perfectionist, were tired of me just saying, 'Nah, I don't like that, I don't like that...It's like, 'Why don't you try it so you can see how hard it is. So a lot of things I was coming up with were getting ripped up and thrown out. It was a crazy exercise for me and really helped me get to another level. You can hear, I think in the vocals cause it's another level of belief in what I'm saying."

Co se týče produkce, osvědčená a již s předstihem avizovaná sestava ve složení Timbaland, Will.I.Am, Havoc, Just Blaze, Kanye West, Rich Harrison a Cool & Dre vzhledem k Diddyho možnostem asi překvapí málokoho. Zajímavý je ovšem přítomný "babinec" za mikrofonem. Fergie (Black Eyed Peas), Nicole (Pussycat Dolls), Mary J. Blige, Brandy, Keyshia Cole, Shawnna, Lil´ Kim, Ciara, či Christina Aguilera. - tato všechna něžná pohlaví jsou přítomna a pokud vás jejich souznění s Diddym zajímá, datum 17. října, kdy si to "Press Play" zamíří do obchodů, už jistě máte v kalendáři zaškrtnuto dlouho dopředu.

Jo a abych nezapomněl, odpověď na titulní otázku zní ne.

Tracklisting:

1. "Testimonial (Intro)"
2. "We Gon' Make It" (featuring Jack Knight)
3. "I Am (Interlude)" (featuring Aasim) (Produced by Rich Harrison)
4. "The Future"
5. "Come to Me" (featuring Nicole Scherzinger) (Produced By YoungLord Richard Frierson)
6. "Tell Me" (featuring Christina Aguilera) (Produced By Just Blaze)
7. "Wanna Move" (featuring Big Boi, Ciara & Scar)
8. "Diddy Rock" (featuring Timbaland, Twista & Shawnna)
9. "Claim My Place (Interlude)"
10. "Everything I Love" (featuring Nas & Cee-Lo) (Produced by Kanye West)
11. "Special Feeling" (featuring Mika Lett)
12. "Crazy Thang (Interlude)"
13. "After Love" (featuring Keri Hilson & Lil' Kim)
14. "Through the Pain (She Told Me)" (featuring Mario Winans)
15. "Thought You Said" (featuring Brandy)
16. "Last Night"(featuring Keyshia Cole)
17. "Makin' It Hard" (featuring Mary J. Blige)
18. "Partners for Life" (featuring Jamie Foxx)
19. "All Night Long" (featuring Fergie) (Bonus track)

Zdroj: SOHH

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná