N.W.A. se připojí k Public Enemy, Beastie Boys a dalším v síni slávy časopisu Rolling Stone

Jak jsme informovali, N.W.A. byli letos stejně jako v roce 2012 nominováni do síně slávy clevelandského Muzea Rock n Rollu. Narozdíl od tehdejšího hlasování však letošní výsledek promluvil ve prospěch hráčů z Comptonu. Své místo v jednom z nejprestižnějších úkrytů hudební historie budou nyní Ice Cube, Dr. Dre, Eazy-E, Yella a MC Ren sdílet spolu s Public Enemy, Run-DMC, Beastie Boys a Grandmasterem Flashem a the Furious Five.

 
Seznam umělců, jejichž jméno se mohlo příští rok objevit v síni slávy časopisu Rolling Stone, byl tradičně rozsáhlý. N.W.A. se nakonec probojovali do kategorie, která ponese v muzeu označení "2016", společně s Cheap Trick, Chicago, Deep Purple a Stevem Millerem. "Neočekávané. Šokující. Revoluční. Bezpříkladná ukázka vzestupu N.W.A. z outsiderů v nejvíce kontroverzní a komplikované hlasy své generace vypráví výbušné, uvěřitelné a měnící se příběhy," cituje superlativa tiskové zprávy muzea magazín hiphopdx.com. 
 
Ice Cube samozřejmě nezapomněl poděkovat za ocenění kapely na svém twitterovém účtu. V rozhovoru pro magazín Rolling Stone se pak rozhovořil o významu tohoto ocenění pro kapelu a hiphopovou kulturu: "Znamená to hodně věcí. Znamená to, že jméno kapely je pevně ukotvený. Vše z ní lze považovat za uznané, protože skupinu tím uctil hudební průmysl jako takový," cituje odpověď známého herce a rappera pro magazín Rolling Stone server hiphopdx.com. Stejně tak se Cube podělil o svou myšlenku, co by na celý úspěch řekl Eazy-E. "Byl by nadšený, protože vždycky bojoval za to, aby se věc dočkala uznání. Vždycky se snažil udělat z gangu legitimní, produktivní osobu ve společnosti," dodal Cube.
 
N.W.A. byli nominováni na umístění v rocknrollové síni slávy v Clevelandu již v roce 2012, tehdy však neúspěšně. Letos pomohl kapele význameným způsobem životopisný snímek Straight Outta Compton, který se těší přízni jak fanoušků tak nezasvěceného publika a momentálně sbírá jedno ocenění za druhým. Film pomohl též k trojnásobně platinovému ocenění stejnojmenného alba z roku 1988, z něhož pochází syrové hity jako "F*ck the Police" nebo "Express Yourself".
 
Zdroje: hiphopdx.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná