Novinky u Q-Tipa: 2 alba a filmová role

Q-Tip, který se v poslední době blejsknul hostovačkami u Stevie Wondera a Chemical Brothers, bude vydávat nové album, jak už napověděl nedávný singl "For the Nasty" v produkci od Neptunes. Novinka s názvem "Live at the Renaissance" by měla skrz labely Universal / Motown vylézt začátkem srpna a produkovat budou zmínění Neptunes, Kanye West (oba po jednom tracku) a zbytek sám Tip. Seznam hostů skrývá jména jako Busta Rhymes, D' Angelo, Andre 3000, Pharoahe Monch a rapperův bratránek Consequence.

Po tomto albu nás Q-Tip ještě obdaruje svým nevydaným "Kamal the Abstract", které se už před 5 lety objevilo na netu, ale oficiálně nikdy nevylezlo. Tahle věc vyjde narozdíl od své původní verze obohacená o několik bonusových kousků na Arista Records.

Tip si taky nedávno odehrál svou roli ve filmu "She Hate Me" od Spikea Lee a v současnosti chystá zrealizovat svůj nezávislý film o životě trumpetisty a skladatele MIlese Davise. Fanoučci by se ale neměli obávat, že se leader legendárních A Tribe Called Quest úplně ponoří do světa filmu, protože hudba je pro něj prý přednější.


Novinka z 18.3.2004 (Youry)
Q-Tip ano, ATCQ zase ne
Nakonec uvolněn z labelu Arista, který nikdy nechtěl vydat jeho novou desku nahranou pod jménem "Kamaal The Abstract". V jednom rozhovoru nedávno prohlásil, že jeho "Kamaal" vyjde na Dreamworks (předběžně někdy v létě), oznámil i jména prvních účinkujících, který není moc překvapující - André 3000 z Outkast, Common, D’Angelo, Ghostface Killah ... vše prý nahráno naživo!

Co se produkce týče, Abstract Poetic přiznal, že je mu hodně blízký Madlib a že velice oceňuje jeho práci. Nic bližšího o jejich spolupráci bohužel nesdělil.

Na druhou stranu přišla i jedna špatná zpráva a to že znovuoživení A Tribe Called Quest asi nakonec nevyjde. Zpráva však nebyla oficiální, takže černý prapor bych zatím nechal ve skříni.


Novinka z 2.1.2004 (K-Hill)
Q-Tip dává dobrý tip
Někdy v březnu letošního roku (!!) 2004 se chystá legenda kapely A Tribe Called Quest, rapper Q-Tip vydat své další nové sólo album s jasným názvem "Open".

Nová pecka, která zatím na singlu nevyšla, se ukázala na třetím pokračování známé kompilace "Violator", kde účinkuje spousta fejmových kožíškářů. Stejně tak se úpěnlivě čeká na kambek celých ATCQ, kteří nám už ukázali, jak vypadá jejich nová práce (čekni link).

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná