RUKAHORE_SHOP_BANNER

Neobvyklý dokument z koncertu Beastie Boys

Beastie Boys na sebe upozorňují dalším počinem, tentokrát dokumentem “Awesome: I F**kin’ Shot That”. Půjde o materiál natočený 9. října během vyprodané show v Madison Square Garden v New Yorku, režie se ujal přímo člen skupiny Adam Yauch (aka MCA či Nathaniel Hornblower).


Kameramany se stali přímo samotní návštěvníci. Vybraným návštěvníkům bylo svěřeno celkem padesát kamer, při stříhání tohoto snímku tak bude využito desítek různých pohledů. Pro jistotu si od natáčejících vybrali jejich řidičské průkazy (základní identifikační doklad Američanů), všechna elektronika se vrátila. Yauch věří, že i když natáčeli skuteční amatéři, bude o dokument zájem právě pro jeho syrovost a upřímnost.


Projekt, produkovaný Yauchem a Jonem Doranem, podpořil nezávislý distributor ThinkFilm, který se nezalekl neobvyklého postupu a zakoupil filmová práva. Beastie Boys se přitom nechali inspirovat krátkým videem pořízeným telefonem během jejich jiného vystoupení a zaslaného fanouškem na internetové forum.


Dokument má vyjít v průběhu jara, v létě pak jeho DVD verze. Ještě dříve by se měl ale objevit na některých filmových festivalech jako třeba Sundance.
Zdroj: AllHipHop, Entertainment Channels NetscapeNovinka z 29.10.2005 (Bobby)
Beastie Boys rekapitulují

Newyorští  Beastie Boys, jejjichž úplné začátky se datují do roku 1981 (to se ještě věnovali jen hardcoru a punku a ve svých řadách měli i Kate Schellenbach), a kteří vydali pod Def Jamem o tři roky později singl "Rock Hard", jenž se honosil Rick Rubinovou produkcí a byl teprve druhou vlaštovkou v pořadí vypuštěnou z tohoto legendárního labelu, oslaví čtyřiadvácáté výročí fungování na scéně kompilačním albem "Solit Gold Hits". To vyjde již 8. listopadu a mezi patnácti tracky na něm nebudou chybět hity jako "Fight For Your Right", "No Sleep Till Brooklyn", nebo "Sabotage", jež zrekapitulují kariéru této kultovní trojice ve složení Mike D, Ad Rock a MCA od jejich začátků až k nejaktuálnějším šlágrům z poslední doby. Kromě vypuštění tohoto retrospektivního LP se fans můžou těšit i na záznam živého vystoupení, jež proběhlo loni v Madison Square Garden, a které bude k mání přes iTunes.

 

Mimochodem, Ad Rock se produkčně podílel na připravovaném debutu "Beef Or Chicken" od Teriyaki Boyz, na který kromě něj svými beaty přispěli i The Neptunes, Just Blaze, Dj Premier a další.

 

Zdroj: sohh.com 

 

Novinka z 1. 5. 2004 (marq)
Nový singl od Beastie Boys

Původně jsem chtěl tento promo singl zařadit pouze do příštích FreshCutz, ovšem Beasties jsou prostě Beasties a rozhodně si zaslouží extra zmínku. Více o připravovaném albu "To the 5 Boroughs" chystaném na (doufejme) letošní léto v předešlé novince od Krysy. A mimochodem, shit is hot ! ;)

Beastie Boys - "Ch-Check it out"


Novinka z 12.4.2004 (Krysa)
Podrobnosti k novým Beastie Boys
Jak už jsme psali v únoru, v létě vychází na Capitol Records první deska Beastie Boys po šesti letech s názvem "To the 5 Boroughs". Album, které je pro mě osobně jedním z nejočekávanějších v tomto roce, nabídne 15 tracků a ještě před samotným vypuštěním jej bude předcházet úvodní singl "Ch-Check it out", k němuž bude natočen i videoklip. Skupina plánuje vyrazit na turné na podporu alba a potvrdila už srpnový koncert v Japonsku.

Obsah nových Beastií už nastínila skladba "In the World Gone Mad", která byla ke stažení na jejich oficiálních stránkách a kritizovala válku s Irákem a Bushovu vládu vůbec. Politické rýmy budou obsaženy v několika skladbách a zhruba ve stejné míře tu budou zastoupeny i párty-záležitosti. První audio ukázky se nabídnou k poslechu na beastieboys.com ještě před vydáním. Zajímavý by měl být i cover alba - Manhattan se stojícími Twin Towers, nakreslený tužkou.

Beastie Boys - To the 5 Boroughs:
01 Ch-Check It Out
02 Right Right Now Now
03 The Hard Way
04 Time To Build
05 Rhyme the Rhyme Well
06 Triple Trouble
07 Hey Fuck You
08 Oh Word?
09 That It's That All
10 All Life Styles
11 Shazam!
12 An Open Letter to NYC
13 Crawl Space
14 The Brouhaha
15 We Got The


Novinka z 6.2.2004 (Krysa)
Noví Beastie Boys v červnu!
Když se na MTV kolem Vánoc objevili Beastie Boys mezi jmény, od nichž máme očekávat v letošním roce nové album, moc jsem tomu nevěřil. Nicméně BBC nedávno udělalo rozhovor s Mike D, který prozradil pár podrobností. V těchto dnech je nová deska téměř hovotá, zbývá dodělat jen nějaké mixování a poslední úpravy. Se skupinou nadále spolupracuje i neoficiální člen Mixmaster Mike. Nahrávání probíhá kdesi v New Yorku, přesné místo se rozhodli prozatím utajit, ale to není tak důležité. Kluci přichystali další velké překvapení - album bude kompletně hip-hopové! Poté co od svých experimentů a multižánrových desek neupustili už od roku 1992 bych to opravdu nečekal. Jak už prozradil nadpis, těšit se můžem na začátek června.

Dosud poslední zprávy o Beastie Boys nebyly moc veselé. Kvůli finančním problémům museli uzavřít a dát na prodej svůj label Grand Royal. Skupina v současnosti vedle nahrávání i koncertuje (plánují se i podívat do Evropy). Zatím poslední skladbu "In the World Gone Mad" proti válce v Iráku nám "obludní hoši" nadělili loni.

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná