Nelegálně použité samply v Biggieho skladbách?

Kdyby byl Christopher Wallace aka Notorious B.I.G., obtloustlý rapper s hlubokým hlasem, dosud naživu, musel by v současnosti zřejmě absolvovat nějaké to stání u soudu. I když případy jako tento se řeší spíše u stolu. Ale je už po smrti a tak všechno to martyrium absolvují správci jeho hudební pozůstalosti - Bad Boy a Universal. Ty byly jinými hudebními společnostmi - Bridgeport Music Inc. a Westbound Records – zažalovány, protože údajně nikdy nezískali svolení k použití samplů jimi zastupovaných umělců.

 

Žalující strana tvrdí, že Biggieho tracky „Ready to Die“ a „Gimme the Loot“ obsahují nezákonně použité nahrávky ze „Singing in the Morning“ od Ohio Players. A stejně tak skladba „Machine Gun Funk“, kde je údajně využita „Up for the Down Stroke“ od Horny Horns. Všechny „problémové“ skladby se nacházejí na Wallacově komerčně velmi úspěšném debutovém albu „Ready to Die“ z roku 1994.

 

 Zástupci žalovaných společností samozřejmě tvrdí, že z jejich strany byly patřičné právní kroky provedeny. Jen dodám, že od 2001 podala Bridgeport Music Inc skoro pět set podobných žalob. V případě, že nedojdě k dohodě by ale toto byl první spor, který by skutečně musel řešit soud.

 


 

Zdroj: HipHopDX a Monsterandcritics.com

Související články:

Další posmrtné album v režii Biggieho Smallse

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná