RUKAHORE_SHOP_BANNER

Navigators dnes v Lucerně pokřtí nové album

Po dvou letech koncertování a tříměsíční práci ve studiu je druhé  album Navigators konečně na světě. K uším posluchačů se sice dostane až po 15. dubnu, už první ohlasy ale naznačují, že půjde o desku velmi výjimečnou a to nejen v kontextu české hudební scény. Například Tom Coyne, kterému prošly pro rukama nahrávky takových hvězd jako jsou Sade, Beyoncé nebo Michael Jackson, je z „My Place“ přímo nadšený: „This is just an incredible album!!!,” reagoval mistr masteringu na skladby, kterým, stejně jako v případě předchozí desky Navigators “Sky Travellin’”, dodal finální zvuk.  

Že se Navigators nespokojí s průměrem ukázalo už originální video se sirkami k pilotní skladbě “My Place”, jehož autorem je mladý režisér Pavel Fuksa. Ten se do kapely doslova zamiloval: “S Navigators jsem se poprvé potkal v roce 1991 na sjezdovce v Gstaadu, poté v roce 1995 na festivalu v Poznańi a naše třetí setkání proběhlo v roce 2001 na předávání hudebních cen Hudebně-vzdělávací akademie v Záporoží. Na všech setkáních jsem na členech skupiny obdivoval jejich neutuchající energii v prorážení olověných hranic hudebních žánrů a jejich žonglérské kousky s aranžmá, dirigentským uměním a marimbou.” O Fuksově netradičním uměleckém počinu se nešetří superlativy na řadě světových grafických serverů a velký úspěch má i mezi diváky a posluchači – již několik dní po nasazení bylo na youtube “My Place” nejhranějším českým hudebním videoklipem a svou pozici si udrželo téměř týden. Video do svého vysílání zařadila kromě Musiq1 a Óčka také největší německá internetová hudební televize tape.tv.     

Také  další klip - „Do Something“ v režii Allana Šuberta - slibuje nestandardní podívanou – vystupují v něm několikanásobní mistři světa v electric boogie, video dance a break dance, kteří předvádějí triky nad nimiž zůstává rozum stát. Premiéra videa proběhne na slavnostním křtu 29. dubna v pražském Lucerna Music Baru, kterého se v roli kmotra zúčastní Roman Holý.     

Album „My Place“ spojilo dohromady řadu zajímavých osobností z nové generace nejlepších českých hudebníků – s Navigators spolupracovali celosvětově uznávaný hráč na „hammondky“ Ondřej Pivec, prvotřídní kontrabasista Josef Fečo a smyčcový kvartet, pro nějž připravil aranže Viliam Béreš z Toxique. Album vyjde na SubPub records a to v CD i v limitované LP verzi.  

Navigators home: www.facebook.com/navigatorsmusic

Videoklip My Place http://www.youtube.com/watch?v=-qxrN93Xbpg.

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná